کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

گوشت‌های قرمز

منتشره شده در یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸

گوشت‌های قرمز

این منابع پروتیینی یکی دیگر از گروه‌های اصلی مواد غذایی سرشار از پروتئین به شمار می‌روند.

  • استیک (گوشت چرخ شده گاو) یک ماده غذایی سرشار از پروتئین

۱ اونس گوشت چرخ شده گاوی دارای ۷.۶ گرم پروتئین و ۷۶ کالری است ( و ۱۵% از نیاز روزانه شما به پروتئین را تامین می‌کند).

همچنین استیک منبعی غنی از آمینو اسید‌ها است. این اسیدها به جلوگیری از بیماری‌های عضلانی کمک می‌کنند. به عبارت ساده تر، آمینو اسیدها از ماهیچه‌های شما محافظت کرده و عضله‌سازی می‌کنند. آمینو اسیدها فشار خون را کاهش می‌دهند و موجب تقویت بافت‌های همبند می‌شوند.یک وعده غذای حاوی گوشت چرخ شده گاو( ۸۵ گرم) تقریبا داراری ۲۳ گرم پروتئین است که ۴۵% پروتئین مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند. در حالیکه ۳ اونس رست بیف دارای ۱۸ گرم پروتئین است، ۱ اونس بیف جرکی (گوشت گاو بدون چربی نازک و خشک شده) حاوی ۱۳ گرم پروتئین است.

روش قرار دادن شییر سویا در رژیم غذایی:برش‌های استیک را در سالاد خود ریخته و مصرف کنید. همچنین می‌توانید از گوشت گاو در پختن سوپ استفاده کنید.

  • گوشت بوقلمون یک ماده غذایی سرشار از پروتئین

۱ برش گوشت بوقلمون دارای ۴ گرم پروتئین و ۲۲ کالری است( و ۷% از نیاز روزانه شما به پروتئین را تامین می‌کند).

گوشت بوقلمون علاوه بر اینکه یک ماده غذایی سرشار از پروتئین به شمار می‌رود، می‌تواند برای مدت زمان طولانی تری به شما احساس سیری بدهد. گوشت سینه بوقلمون چربی و کالری کمتری از دیگر گوشت‌ها دارد. گوست سینه بوقلمون حاوی سلنیوم است که می‌تواند مانع از بسیاری از سرطان‌ها در بدن شما شود.
روش قرار دادن گوشت بوقلمون در رژیم غذایی:به یاد داشته باشید که از گوشت بوقلمون پرورشی استفاده نکنید. می‌توانید از گوشت بوقلمون تازه، لخم و ارگانیک استفاده کنید. می‌توانید از گوشت سینه بوقلمون هم مثل سینه مرغ در شام خود استفاده کنید.

  • گوشت سینه مرغ یک ماده غذایی سرشار از پروتئین

۱/۲ سینه مرغ دارای ۲۸ گرم پروتئین و ۱۲۴ کالری است (و ۵۳% از نیاز روزانه شما به پروتئین را تامین می‌کند).

مصرف گوشت پرندگان فواید متعددی برای افرادی از گروه‌های سنی مختلف در شرایط متفاوت دارد. این نوع گوشت برای افرادی که نیاز به دریافت کالری و پروتئین بیشتری دارند هم مناسب است.به هنگام استفاده از گوشت سینه مرغ، بجای آنکه استخوان‌های مرغ را دور بریزید می‌توانید از آنها برای تهیه سوپ یا آبگوشت استفاده کنید. آبگوشت یکی دیگر از غذاهای سرشار از پروتئین است و ۱/۴ فنجان آبگوشت دارای ۲۰ گرم پروتئین است.کنسرو مرغ هم گزینه مناسب دیگری است. هر ۳ اونس از این خوراک نیز دارای ۲۱ گرم پروتئین است.
روش قرار دادن گوشت بوقلمون در رژیم غذایی:می توانید بشقابی از غلات کامل، میوه، سبزی و سینه مرغ را برای شام خود در نظر بگیرید.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *