کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

کوچکترین کشورهای جهان را میشناسید

منتشره شده در پنجشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹

کوچکترین کشورهای جهان را میشناسید

کوچکترین کشورهای جهان را میشناسید
You know the smallest countries in the world

کره زمین از کشورهایزیای تشکیل شده که تعدادشون را ۱۹۶ کشور دونستن. یه گردشگر حرفه ایی اطلاعاتی در خصوص همه این کشورها داره و حتی افراد عادی هم به نظر من باید مختصری درمورد کشورها و کلا جاهای دیدنی بدونن تا زمان سفر به اونجاها بیشتر لذت ببرند و بدونن چه اسبابی نیاز سفرشونه. توی اخبار و مجلات و … باید شنیده باشید که هر کشوری لقب خاص خودش را داره مثلا کشور شاد، کشور آرام و … امروز میخوایم در مورد کوچکترین کشورها براتون بگیم.آیا کوچکترین کشورهای جهان را میشناسید ؟ بهتون پیشنهاد میکنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

این کشورها به حدی کوچیک هستن که به راحتی توی دو رز میتونید همه جاش را بگردین و با مردمش صحبت کنین و با فرهنگها و مراسم هاشون آشنا بشین.

  • اولین کشور به رسمیت شناخته شده جمهوری مولوسیا با جمعیتی ۳۳ نفره.این کشور رئیس جهور هم داره و یه ریز کشور به رسمیت شناخته شده.مساحتش ۶ هکتار و حتی پایتخت هم داره که بهش اسپرا میگن و رئیس جمهورش اونجا زندگی میکنه.برای ورود به تاین کشور نیاز به ویزا و گذرنامه دارید.این کشور حتی واحد پول ، نظام پستی ، نیروی دریایی و نیروی هوایی.
  • دومین ریز کشوری که به رسمیت شناخته شده شاهزاده نشین سیلند که در اصل یه سکوی دریایی به ۲۷ نفر جمعیت و ۱۰ کیلومتر با ساحل بریتنیای کبیر فاصله داره.اداره ایم ریز کشور دست پرنس ریجنت و همه اینجا القاب اشرافی کنت و بارون و .. داره و میشه با دادن۱۰۰ پوند یه لقب خرید. این سکوی دفاعی در اصل توی جنگ جهانی دوم ازش استفاده میشده.
  • موناکو سومین ریز کشوری که به رسمیت شناخته شده مساحتش دو کیلومتر و بهش بهشت گردشگران و ثروتمندان میگن.زبانشون فرانسوی و از نظر مالی مشکلی ندارن.این کشور در عین کوچکی ولی شلوغترین کشور و جمعیتش حدود ۳۶ هزار نفر.
  • چهارمین کشوری که به عنوان ریز کشور رسمیت یافته نائورو که شرق قاره استرالیا .این کشور خیلی اروم و خیلی کم بازدید کننه داره و قبلا هم منبع خوب فسفات بوده. قبلا بهش جزیره دلپذیر میگفتن.واحد پولشون دلار استرالیا و زبانشون انگیلیسی و نائورومی.
  • پنجمین ریز کشوری که میخوام بهتون معرفیش کنم شاهزاده نشین هات ریور و توی استرالیا.جمعیتش ۷۵ نفر و مساحتش ۷۵ کیلومتر مربع.این کشور را هی ایالتی به رسمیت نشناخته ولی با این وجود تمبر ، واحد پول و پاسپورت اختصاصی داره.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *