کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

زمستان برای تفریح کجا بریم

منتشره شده در پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

زمستان برای تفریح کجا بریم

بیشتر مردم فکر میکنن توی فصل زمستان باید تفریح نکنن و یا فقط به تفریحاتی مث مهمانی رفتن و در کل تفریحاتی که در فضای باز نباشه . زمستان هم مانند بقیه فصل ها زیباییهای خاص خودش را داره که باید بریم توی طبیعت و از این زیباییها یاستفاده کنیم.امروز میخوام بهتون بگم زمستان برای تفریح کجا بریم تا لذت ببرین و روز خوبی را داشته باشین.

  • دریاچه زریوار در کردستان : غرب شهر مریوان . آب شیرینی داره و این آب شیرین از چشمه های کف تالاب و آب بارون جمع میشه. زمستان سطح دریاچه یخ میبنده و اگر اسکی روی یخ رابلد باشین میتونین اینجا روی سطح یخ این دریاچه انجامش بدین.این تالاب بزرگترین و زیبا ترین دریاچه باختر ایران و توی جهان هم به عنوان یه دریاچه منحصر به فرد شناخته شده و یه تالاب بین المللی .مردم محلی این دریاچه را افسانه ایی و پر رمز و راز میدونن و میگن آب این تالاب از هیچ جایی تامین نمیشه ولی سالهاست که پر آب و این پر آبی و خود جوش بودن این تالاب را افسانه ایی میدونن.این تالاب جزء میراث طبیعی ایران .
زمستان برای تفریح کجا بریم
Where to go for winter fun
  • دره ستارگان : قدمت ۲ میلیون ساله داره و توی جزیره قشم.در اثر فرسایش خاک و سنگ و ماسه ایجاد شده و کاملا طبیعی.مردم محلی میگن یه ستاره از آسمون افتاده و اشکال مختلفی را به این خاک و ماسه داده. و اعتقاد دیگه که دارن اینه که شبها این مکان محل آمد و رفت اجنه و ارواح برای همین اجازه اینکه شب برای دیدن این مکان برین را ندارین این اعتقاد هم بخاطر سرو صدایی که در اثر گردش هوا توی این مکان ایجاد میشه. این دره واقعا قشنگ و اشکال متنوع طبیعی را میتونین اینجا ببینین و لذت ببرین.پیشنهاد میکنم حتما برای دیدن این مکان طبیعی برین.
  • جزیره هنگام : جنوب قشم و دارای معدن نمک و خاک و سرب.ارتفاعات پست این جزیره آهکی و بلندترینش کوه ناکس. این جزیره شکل یه مخروط نصفه میمونه و طولانیترین قطری که داره از روستای هنگام کهنه تا روستای هنگام جدید.
زمستان برای تفریح کجا بریم
Where to go for winter fun

قبلا به این جزیره هنجام یا هنیام میگفتن.مردم این جزیره از خیلی وقت پیش درآمدشون را از ماهیگیری و فروش صدف و پذیرایی از مهمونا بدست می آوردن.توی این منطقه پرورش ماهی توی قفس و پرورش میگو ارن.این منطقه جاذبه ها زیادی داره که میشه به این موارد اشاره کرد :

  1. دلفین‌ها
  2. آهوها (جبیر)
  3. خاردم مصری (آفتاب‌پرست)
  4. سواحل ناب (ساحل نقره‌ای)
  5. کشتی به گل نشسته پرتغالی‌ها
  6. غرفه‌های سنتی (از جمله رستوران غذاهای محلی و دریایی+صدف‌های دریایی و …)
  • کوه‌های مریخی چابهار : یه سری کوه در شهر چابهار هست و بخاطر شکل خاصشون و فرسایش زمین شبیه ناهمواریهای مریخ هستن.این کوه ها از باقی مونده بدن جانورا و ماسه و خاک رس تشکیل شدن.
زمستان برای تفریح کجا بریم
Where to go for winter fun
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *