کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

انگیزه چیست و انواع آن

منتشره شده در چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
انگیزه چیست و انواع آن
What is motivation and its types

انگیزه چیست و انواع آن

انگیزه یعنی برخواستن و اقدام کردن برای رسیدن به هدفی که داریم.وقتی کتابهای مختلفی که درباره انگیزه چیست و انواع آن صحبت کرده را بررسی میکنیم متوجه میشیم که همه اون تعریفها از انگیزه سه تا ویژگی کلی برای انگیزه میگن که عبارتند از :

  1. جهت (Direction)
  2. پافشاری (Persistence)
  3. شدت (Intensity)

کسی که انگیزه داره برای رسیدن به هدفی رفتارش جهت داره و به سمت جلو میره و روی رسیذن به هدفی که داره پافشاری میکنه و برای رسیدن با شدت عمل و سریع حرکت میکنه. بیاین باهم یه مثال را بررسی کنیم .فرض کنین شما میخواین نسبت به قبل از استقلال مالی بیشتری برخوردار بشین ولی فقط خواستن مهم نیست اینکه عملکرد شما چطوری برای رسیدن به اون خواسته مهمه یعنی باید :

  1. کارایی که میکنین و انتخابایی که میکنین بیشتر از قبل باید توی راه رسیدن به هدفتون باشه.
  2. باید امسال بیشتر از سال قبل روی هدفی که دارین پافشاری و تمرکز کنین و آماده روبه رو شدن با مسائل و مشکلاتی که براتون پیش میاد باشین.
  3. شدت عمل و سرعتتون برای رسیدن به اون هدفی که دارین باید بیشتر قبل شده باشه.
انگیزه چیست و انواع آن
What is motivation and its types

وقتی تصمیم بگیریم به چیزی برسیم و در جهت رسیدن به اون هدف تلاش کنیم قطعا دیر یا زود به اون هدفی که داریم میرسیم.میدونم زندگی سخت و باید شرایط سختی را تحمل کنین تا بتونین به چیزی که میخواین برسین.داشتن امید و کم نیاوردن جلوی سختیا و مشکلات نشونه اینه که علاقه زیادی برای رسیدن به هدفی که داریم براش تلاش میکنیم داریم.

یه سری انگیزه هخا درونی و یه سری از انگیزه ها بیرونی.مثلا وقتی برای رسیدن به یه سری خواسته های درونیتون تلاش میکنین از درون راضی و خوشحال هستین ولی وقتی برای پیشبرد کارهای شرکتی که دارین توش کارمیکنین و برای رسیدن به ارتقاء شغلی دارین تلاش میکنین انگیزه ایی که درین اینه که کرها را پیشرفت بدین و تشویقتون کنن و بهتون ارتقاء شغلی بدن.

شما درباره انگیزه چه نکاتی را میدانید؟ از تجربیاتتون برای ما هم بگین.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *