کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

چغندر چیست

منتشره شده در سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸
چغندر چیست
What is a beet

چغندر چیست

یه نوع اسفناج که ریشه غده ای داره و برگاش پهن و بزرگ و مواد مفیدش توی ریشش و خوراکی و مصرف میشه.یه عامه مواد معدنی و مغذی توی این ریشه هست رای همین خواص زیادی برای بدن داره.ریشه و برگشا توی آش و سوپ استفاده میکنن یا خام میخورن.یه نوعش هست که بهش چغندر قند میگن و توی کارخونه ازش قند میگیرن.دوسال عمر میکنه. شیرین و خوشمزه . امروز بازم درباره این میوه یا گیاه براتون میگیم تا بیشتر بدونید چغندر چیست و خواصش چیه.

این خوراکی یه عالمه ویتامینای مختلف مثل ویتامین A، ویتامین C، و گروه ویتامین‌های B دراه و منبع کلسیم ، آهن ، منیزیون ، پتاسیم ، منگنز و فیبر.اینخوراکی هم ریشش مفید و هم ساقش .تحقیق کردن و متوجه شدن نصف یه فنجون بزرگ آب چغندر بخورید تمام ویتامین K بدنتون تامین شده که به گردش خون و محکمی استخون کمک میکنه و جلو بیماری قلبیم میگیره.

چند مورد از خواص چغندر چیست

  1. بدن را سم زدایی و پاک سازی میکنه : چون آنتی اکسیدان داره.دستگاه ایمنی بدنا تقویت میکنه.عصاره چغندر برای دفه رادیکالهای آزاد بدن مفید.اگه میخواین بدنتون از شر سموم و مواد مضر خلاص بشه حتما چغندر بخورید
  2. فشار خونتون را پایین بیارین : چغندر نیترات غیر ارگانیک داره برا همین میتونه خودش به صورت طبیعی فشارخون را پایین بیاره. و اینگه گردش خونم تنظیم میکنه.و اتفاق دیگه اینه که روی دستگاه قلبی و عروقی اثر داره.
  3. با چغندر کلسترل خونتون را کنترل کنین : برا اینکار هم خود ریشه چغندر مفید و هم برگای سبز و بزرگش.عصاره برگای سبزش هم تاثیر داره روی کم شدن وزنو چربی ها را کم میکنه.بجا چیپس سیب زمینی از چیپس چغندر استفاده کنین.
  4. جلو بیماری قلبی را میگیره : اگه هر روز چغندر خام یا پخته بخورین جلو بیماریای قلبی را میگیره و سکته مغذی دیگه پیش نمیاد.
  5. ضد التهاب : چغندر روی بدن اثر مثبت داره برا همین از خیلی بیمارا جلوگیری میکنه.میتونین با زنجبیل بخورین که این خاصیت ضد التهابیش بیشتر بشه.

این ها بخشی از خواص این گیاه بینظیر .برای اینکه بدونید چغندر چیست و از خواص دیگش با اطلاع بشین میتونید خودتون شروع به خوندن مطالبی در این زمینه کنید و از تجربیاتتون به ما هم بگین.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *