کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

راه برنامه ریزی کردن

منتشره شده در دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

راه برنامه ریزی کردن

راه برنامه ریزی کردن
Way to plan

از یه روز مشخص شروع کنین به برنامه ریزی کردن.امروز میخوایم راه برنامه ریزی کردن را بهتون بیگم.برای انجام هر کاری دو تا چیز نیاز یکی ابزار اون کار و یکی مهارت.ابزارهای زیادی برای این برنامه ریزی هست که خیلی هم ساده و راحت هستن : یه دفتر یادداشت و یه خودکار ! اگه اهل کار با فضای دیجیتال هستین از برنامه هایی که مخصوص هستن استفاده کنین انتخابش دیگه با خودتونه. برای نوشتن برنامه گفتیم مهارت هم نیاز برای بدست آوردن این مهارت کارهای زیر را یکی یکی انجام بدین :

  1. چند ساعت وقت دارید : بر حسب نوع کار و فعالیتتون مشخص کنین چقدر وقت دارین.اگه میخواین سریعتر به اون هدف شغلی که دارین برسین چند ساعتی را اضافه تر از اون زمانی که همیشه کار میکردین وقت بزارین ولی اگه دلتون نمیخواد یا توانتون نیست که اینکار را بکنین موردی نداره فقط همون مدت را پر بار کار کنین و دقیق .
  2. کارهای مهمتون چیه : کارهای مهمی که باید انجام بدین را لیست کنین و الویت بندی کنین اینجوری میدونین کدوم کار را باید انجام بدین تا از زمانتون بهترین استفاده را بکنین.کارهای مهم همونهایی هستن که اگه انجامشون بدیم پیشرفت می کنیم .
  3. کارهاتون را تقسیم بندی کنین : حالا لیست کارهاتون را نوشتین بیاین و تقسم بندیشون کنین به کارهای مهم ، کارای ضروری ، کارهایی که خودتون باید انجام بدین. وقتی خیلی حوصله دارین را بزارین برای این کارها.
  4. زمانی برای کارهای یهویی بزارین : توی چه زمینه ایی دارین فعالیت میکنین ؟ اینجوری میتونین بدونین چقدر به زمان برای کارهای یهویی نیاز دارین.هرچی کاری که دارین انجام میدین غیر منتظره باشه وقت بیشتری باید بزارین برای کارهای یهویی. وقتی این زمان را توی برنامتون بزارین دیگه نیازی نیست که یهو وسط کارتون ، کارتون را رها کنین و به کارهای یهویی برسین اینجوری انرژیتونم حفظ میشه و خسته نمیشین.
  5. وقت آزادتون چیکار میکنین : توی دفترتون چند ساعت وقت خالی دارین این همون زمانیه که باید برای رشد شخصیتی خودتون بزارین.برای تفریح و کارای دلخواهتون بزارین.
  6. کارهاتون را تجزیه و تحلیل کنید : اگه دیدین زیاد زمان آزاد ندارین باید یبار دیگه یه نگاهی روی برنامتون بکنین و ببینین چه تغییراتی میتونین بدین.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *