کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

مزایای انگیزه درونی و راه افزایش انگیزه

منتشره شده در چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸
مزایای انگیزه درونی و راه افزایش انگیزه
The benefits of intrinsic motivation and ways to increase motivation

مزایای انگیزه درونی و راه افزایش انگیزه

اگیزه اگه درونی باشه لذتی که داره همیشگی و خیلی بیشتر از لذتی که یه تشویق و یه پاداش به آدم میده.امروز میخوایم درباره مزایای انگیزه درونی و راه افزایش انگیزه براتون بگیم تا از این به بعد بیشتر برا بدست آوردن لذت درونی کارهاتون را انجام بدین.

  1. اولین خوبی که انگیزه درونی داره اینه که باعث میشه عملکرد شغلیتون بالا بره : وقتی از درون مشتاق باشین تا برای پیشرفت کاریتون فعالیت هاتون را دقیق و درست انجام بدین مطمئن باشین هم سریعتر به نتیجه میرسین و هم اینکه وقتی به نتیجه رسیدین خوشحالیتون دائمی و همیشگی و اینکه همیشه هم دلتون میخواد به محل کارتون برین و کارتون را با ذوق انجام بدین.
  2. وقتی انگیزه درونی داشته باشین هدفتون برتر و عالی تر میشه : معمولا افرادی دنبال هدفهای خیرهواهانه هستن انگیزشون برای این کر درونی مثلا کسای که توی کارای خیریه فعالیت میکنن انگیزه ایی درونی باعث مشه اون فعالیت را انجام بدن و وقتی نتیجه کار خیرشون را توی زندگی دیگران میبینن از درون شاد میشن و این شادی باشون لذت بخش میشه.
  3. اگر انگیزه درونی باشه توی تحصبل هم موثر و باعث رشد علمی میشه : در زمینه علمی اگر تلاش بشه انگیزه درونی دانش آموزا برای انجام کارهای علمیشون را تقویت کنیم اونوقت اینجوری خیلی دقیقتر و پر تلاشتر فعالیتهای علمیشون را انجام میدن.

شاید شما جزء اون دسته از افرادی باشین که هیج انگیزه ایی برای انجام کارها ندارم و مدام به این فکر میکنم که من نمیتونم کاری را پیش ببرم.الان بهتون میگیم چیکار کنین تا انگیزتون بالا بره و بتونین به اهدافی که دارین برسین. راه های افزایش انگیزه عبارتند از :

  1. خودتون را باور کنین : وقتی خودتون و اهدافتون و تواناییهاتون را باور داشته باشین بیشتر تلاش میکننی و اعتماد به نفستون بالاتره.پس اولین قدم اینه که به خودتون ایمان داشته باشین و تواناییهاتون را تقویت کنین و نقاط ضعفتون را بهبود بدین.هرچه باور بالاتر اعتماد به نفس بیشتر و هدف بزرگ تر و در نتیجه انگیزه برای رسیدن به این اهداف هم بیشتر میشه.
  2. هدفتون متعالی باشه : همه ما وقتی میخوایم یه کاری را بکنیم برای یه علتی این کار را میکنیم . سعی کنین علتی که برای انجام کارهاتون انتخاب میکنین هدفی متعالی و برتر داشته باشه اینجوری بیشتر خوحال میشین وانگیزتون بیشتر میشه چون هدفتون اینه که دیگران را هم شاد کنین.
  3. توی کارهایی که داوطلبانه و بدون حقوق و مزایا شرکت کنین : وقتی توی اینجور کارها شکت میکنین هم به دیگران کمک کردین و حس خوب میگیرین و هم اینکه خودتون چیزای جدید یاد میگیرن وبا افراد مختلفی که توی زندگیشون مشکلاک مختلف دارن آشنا میشین ودر نتیه انرژیتون برای پیشرفت بیشتر میشه و انگیزتون را تقویت میکنین.
  4. منتظر ایجاد حس و حال برای انجام کاری نباشید : اینکه مدام منتظر زمن درست باشین فقط و قط شما را از انجام کارهایی که میخواین بکنین دور میکنه پس باید زمان درست ا برای خودمون ایجاد کنیم.هر زمان دلتون خواست کاری را انجام بدین بدون توجه به اینکه زمان درست کی و منتظر اومدن زمان درست باشین همون موقع بلند بشین و یه اقدامی برای کاری که توی ذهنتون اومده انجام بدین شاید اولش برای انجام اون کار بی حوصله باشین ولی مطمئن باشین در ادامه براتون لذت بخش میشه.
  5. شما مسئول تعیین سرنوشت خودتون هستین : گاهی وقتا ما با قبول و کنار اومدن با شرایطی که داریم انگیزمون را برای ادامه و انجام کارهایجدید از دست میدیم ولی یادتون باشه شما مسئول سرنوشت خودتون هستین پس تلاش کنین سرنوشتتون را خودتون بنویسید و در مسیری قدم بردارین که دتون میخواد.اینجوری انگیزتونم برای کار بیشتر میشه.
  6. علتهایی که برای انجام یه کار بدر نظر میگیرین خیلی مهم و قوی باشن : گاهی وقتا چون دلیل مهمی برای انجام یه کار نداریم برای همین تلاشمون را هم کم میکنیم وبه اصطلاح کارها را پشت گوش میدازیم .سعی کنین اگر میخواین به هدفی برسین و انگیزه داشته باشین علتهای مهمی را برای کارهاتون انتخاب کنین اینجوری تمام تلاشتون را میکنین تا به هدفی که دارین برسین.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *