کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

مکانهای مذهبی تهران

منتشره شده در پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸
مکانهای مذهبی تهران
Tehran Religious Sites

مکانهای مذهبی تهران

تهران یه شهرای ایران و یکی از شهرای پرجمعیت ایران که همیشه پر تنش و شلوغی ولی برخلاف همه اینا جاهی معنوی و زیبای زیادی داره.تو این شهر جاهایی را میشه پیداکرد که پر معنویت و معرفت و یه آرامش به آدم میدن.برا اینه بتونین یکم آرامش بگیرین و از شلوغیای روزتون یکم دور باشین با ما همراه باشین تا این جاهای دیدنی و پر از آرامش را بهتون معرفی کنیم تا بتونین گردشگری و آرامش درمکانهای مذهبی تهران بدست بیارین و تجربش کنین.

 • امامزاده شاه عبدالعظیم (ع) در شهر ری : یکی از جاهای مذهبی قدیمی تهرانکه جنوب تهران.یه زیارتگاه معروف و از نوه ها امام حسن و مال دوره ایلخانی ، صفویه و قاجار و از نظر تاریخی خیلی مهم.یه گنبد طلایی قشنگ با یه ایون بزرگ داره.
 • امامزاده صالح (ع) : توی شمال تهران یعنی تجریش با یه آب و هوا خوب و جلوشم رشته کوه البرز. از فرزندا امام موسی کاظم (ع) بودن.یه گنبد کاشی کاری شده دارهو منارشم لاجوردکه سبکش مال دوره صفویه.سال ۱۳۳۸ مرحوم حسن فداکار گنبدا تعمیر کرد.
 • امامزاده داوود در تهران : یکی دیگه از جاهای مذهبی تهران. وسط یه دره سرسبز توی کوهستان و نزدیک تهران. یه جاده سخت و بد داره که مردم برا رفتن به اونجا با اسب و قاطر و الاغ میرن. نسبشون به امام حسن مجتبی (ع) میرسه.دره هایی که نزدیک این امام زاده یه جاهایی هس که مال پدر و برادرانشون . امام زاده را دوره صفویه ساختن ولی سیل اومد و خرابش کرد و دوره قاجار دوباره ساختنش.
 • امامزاده قاسم (ع) یکی دیگه از مکانهای مذهبی تهران : شمال شمیرا و تو روستا قدیمی دژعلیا.نزدیک این امام زاده یه قبرستون هست که پلکانی و قبرای خونوادگی و مال خونوادها قدیمی و سرشناس تهران.بنا اصلیش یه برج هشت ضلعی و آجری .بقعه امام زاده قرن هفت هجری و زمان شاه تهماسب صفوی صدوقی ساختنش و گنبدشم از کاشی خشتی با نقشای هندسی و پیازی شکل.
 • امامزاده یحیی (ع) : توی محله عودلاجان .چون توی قسمت تاریخی تهران خیلی گردشگر میرن اونجا .تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۱۴ این بنا که هم تاریخی و هم مذهبی به شماره ۲۴۱ توی آثار ملی ثبت شد. توی حیاطش یه درخت چنار هس که ۹۰۰ سالشه و یه درخت قدیمی توی تهران.
 • امامزاده عینعلی و زینعلی در تهران : توی منطقه پونک تهران. میگن از فرزندان امام سجاد (ع) که در زمان امام رضا (ع) به ایران اومدن که رفتن دیدن امام ولی به دست خلیفه عباسی توی این محل کشته شدن.
 • زورخانه آیت الله طالقانی : زورخانه ها یه آرامش و معنویت خاصی دارن . این زورخانه توی چیذر تهران جنوب امامزاده علی اکبر (ع).ورزش زورخانه ایی یه ورزش قدیمی توی ایران و خیلی محبوب و اسباب و آداب و رسوم خاص خودشا داره.
 • گلزار شهدای بهشت زهرا : یه قبرستان توی تهران هست که بهش میگن بهشت زهرا که محل دفن شهدای عزیز. بهشت زهرا مثل همه قبرستونای شهر که ما را به یاد مرگ و دنیای دیگه میندازه ویه معنویت خاصی داره .
 • مسجد مصلی در تهران : یکی از جاها مذهبی تهران که سال ۱۳۶۹ ساخته شده.و یه معماری سنتی و مدرن داره . تو این مسجد مصلی هر سال نمایشگاه بین المللی کتاب برگذار میشه .
 • کلیسای سنت سرکیس در تهران : تو خیابون نجات الهللی (ویلا) قرار داره. دلیل نامگذاریش اینه که ساختش را یه آدم ارمنی بنام سرکیسیان ساخته که به یاد خانمش تو سال ۱۳۴۹ ساخته . تو بالای مرکز نمازخونه این کلیسا یک گنبد داره.
 • آتشکده زرتشتیان (آدریان) : توی تهرانم مثل شهرای دیگه ایران یه آتشکده هست که از جاهای دیدنی و مذهبی ایران که توسط زرتشتیان و کیخسرو شاهرخ تو روز اشتاد در سال ۱۲۹۳ ساخته شده.قدمتش مال دوره قاجار.سال ۱۳۸۱ به عنوان آثار ملی ثبت شده.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *