کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

جنوب ایران و جاهای دیدنی آن

منتشره شده در یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

جنوب ایران و جاهای دیدنی آن

جنوب ایران و جاهای دیدنی آن
South of Iran and its sights

جنوب ایران هم مانند شمال ایران و مانند کل ایران جاذبه های خاص خود را دارد که برای افرادی که اهل سفر و گردشگری هستند مناسب و دیدنی .امروز میخوایم درباره جنوب ایران و جاهای دیدنی آن باهاتون صحبت کنیم تا توی برنامه ریزی های سفریتون دیدن از این جاها و سفر به جنوب ایران را هم بزارین. با ما همراه باشین.

درباره جنوب ایران و جاهای دیدنی آن

جنوب ایران شامل کوه های زاگرس و قسمت های شمالی خلیج فارس و استانهای فارس ، کهگیلویه و بویر احمد ، هرمزگان و بوشهر را شامل میشه.آب و هوای ین قسمت از ایران گرم و خشک . شهرای پر جمعیت جنوب ایران شامل شیراز ، بندر عباس ، بوشهر ، مرودشت ، جهرم ویاسوج.توی این منطقه ایران تنوع قومی زیاد و اقوام یمثل فارس ، لر ، باصری ، قشقایی ، سیستانی ، لارستانی ، بلوچ ، عرب و ایرانیای آفریقایی تبار زندگی میکنن. امروز بهتون میگیم که وقتی رفتین جنوب کدوم شهرا را دیدن کنین و لذت ببرین.

 • بوشهر

از استانهای جنوبی ایران و هفدهمین استان بزرگ ایران.در حاشیه خلیج فارس . به این استان پایتخت انرژی ایران میگن . این خطه زیبا پر از منابع اتمی و ذخایر نفتی و گازی ایران و بای همین بهش میگن پایتخت انرژی ایران. معمولا همه ما وقتی اسم جنوب میاد یاد همین انرژی ها می افتیم و یاد نفت و گاز ولی توی این استان و شهرای این استان خیلی زیباییها هست که دیدنشون خالی از لطف نیست.

یکی از زیباییهاش همین که چند قوم با فرهنگ و آداب و رسوم خاص کنار هم زندگی میکنند را میتونیم نام ببریم.جاهای دیدنی این خطه زیبا را میتونیم به موارد زیر تقسیم کنیم :

 1. پارک ملی نایبند
 2. گنبد نمکی جاشک
 3. بندر سیراف
 4. آتشکده موند
 5. بازارهای سنتی بوشهر
 6. بافت تاریخی بوشهر
 7. موزه رئیسعلی دلواری

البته تعداد زیاد دیگه ایی هست و ما به صورت خلاصه براتون گفتیم.این خطه زیبا پر از سواحل ماسه ایی ، نخل های زیبا ، بافت های تاریخی و سنتی ، آثار تاریخی و … است.

 • کیش

از جزبره های جنوبی ایران و از جاهای دیدنی استان هرمزگان.این جزیره از شمال به ایران و از شرق به تنگه هرمز و از جنوب به امارات و از غرب به بحرین و عربستان میرسه.این جزیره آب و هوای گرم و مرطوب داره. پر از تفریحات آبی و تقریبا همه مردم از این تفریحات خبر دارن.توی این جزیره زیبا ساعات خوب و لذت بخشی در انتظارتون و مطمئن هستیم اگه برین حتما بهتون خوش میگذره.اگه خرید کردن را دوست دارین میتونین به مزاکز خرید کیش برین و توی بعضی از این مراکز مکان های تفریحی هم هست که میتونین با یه تی دو نشون بزنین.یه سری از جاهای دیدنی کیش عبارتند از :

 1. شهر باستانی حریره؛
 2. ساحل مرجان؛
 3. شهر زیرزمینی کیش؛
 4. پارک‌های ساحلی کیش.

شما چه مکان هایی در کیش را پیشنهاد میدین ؟از تجربیاتتون توی سفر کیش برامون بگین.

 • قشم

جزیره قشم یکی دیگه از جزایر هرمزگان و بزرگترین جزیره خلیج فارس. از جاهای دیدنی این جزیره میشه به موارد زیر اشاره کرد :

 1. جنگل‌های حرا
 2. غارهای خوربس
 3. تنگه چاهکوه
 4. دلفین‌های آبی خلیج فارس
 5. دره ستاره‌ها
 6. جزایر ناز
 7. غار نمکدان
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *