کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

شش قانون طلایی برای مدیریت پروژه

منتشره شده در شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸
قوانین موفقیت پرژه
شش قانون طلایی برای مدیریت پروژه

شش قانون طلایی برای مدیریت پروژه

مدیریت پروژه بسیار ساده است . شما نیاز را پیدا می کنید، یک طرح واقع بینانه ایجاد می کنید، افراد مناسب را برای کار اختصاص می دهید، مهلت ایجاد می کنید و مهمتر از همه، کار را انجام می دهید با این حال، هنگامی که به دنیای واقعی می آید، مدیریت پروژه هرگز آسان نیست.وضعیت اغلب بسیار پیچیده می شود و تیم می تواند با مدیریت یکپارچه وظایف را کنترل کند. برای نتیجه، مهلت از دست رفته و پروژه با شکست مطلق مواجه است بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید تا یک پروژه موفق شود؟

چگونه می توان اطمینان حاصل کرد که پروژه شما در زمان و بودجه مشخص شده، کامل می شود؟

کجا می توانید شروع به تسلط بر مدیریت پروژه کنید تا موفق شود؟ خوب، امروز، روز شانس شماست چون در این بخش از موفقیت در کار نمناک چند قانون طلایی وجود دارد که می توانید از آنها برای تضمین موفقیت پروژه هایتان استفاده کنید.

  1. مطمعن شوید که یک دامنه پروژه دقیق و با جزئیات دارید:محدوده یک پروژه شامل جزئیات کامل پروژه است – نقاط عطف اصلی، نتایج، مهلت، بودجه کلی و غیره.حالا، قبل از شروع پروژه، بسیار مهم است که شما و تیمتان به دامنه پروژه کاملا دقیق دسترسی داشته باشید.اگر چیزی از دست رفته باشد، دریغ نکنید که از مشتری یا ذینفع خود بخواهید اطلاعات لازم را ارائه دهد.
  2. یک استراتژی انعطاف پذیر ایجاد کنید:هنگامی که بحث مدیریت پروژه پیش می آید، هرگز نمی توانید و نباید فرض و گمان کنید.برای اطمینان از موفقیت یک پروژه، شما باید یک طرح برای همه چیز داشته باشید ؛ علاوه بر این، مهم است که شما بتوانید برنامه ها و استراتژی های خود را با توجه به نیازهای در حال رشد پروژه قالب بندی کنید. اساسا، اطمینان حاصل کنید که برای هر وضعیتی آماده هستید.
  3. تیم درستی داشته باشید:یک عامل مهم که سرنوشت پروژه را تعیین می کند، نوع استعدادی است که در تیم خود دارید. به همین دلیل مهم است که شما افرادتان را درست و خوب استخدام کنید. اطمینان حاصل کنید که مهارت ها و تخصص های آنها با پروژه شما جور درمی آید و لازم است. همچنین، کارکنان زیادی را بکار نگیرید ؛ اندازه تیم خود را برای انجام تولیدات بیشتر محدود کنید.
  4. نقش و مسئولیت ها را روشن و شفاف کنید:زمانی که افراد زیادی در پروژه و مهلت کار می کنند، ممکن است سردرگمی و اختلافات رخ دهد. به همین دلیل مهم است که مدیر پروژه به وضوح هر یک از نقش ها و مسئولیت ها را در آغاز یک پروژه مشخص کند.برای این منظور از ابزار مدیریت پروژه و مدیریت کار استفاده کنید. این ابزار می تواند به شما کمک کند تا برای هر عضو تیم در ابتدای کار روشن کنید که مسولیت او و انتظارات از او چه می باشد.
  5. هیچ وقت میکروکنترلر نباشید :اگر می خواهید پروژه های خود را موفق بدانید، مجبور خواهید بود که این اجازه را به اعضای تیم خود بدهید که در هر زمانی که لازم بود، تصمیمات خود را اتخاذ کنند.پروژه را بیش از حد کنترل نکنید و یا میکروکنترلر پروژه های خود نباشید. به تیم خود فضا بدهید و به آنها این قدرت را بدهید که توانایی خودشان را نشان دهند.
  6. جشن گرفتن:آخرین مورد، جشن گرفتن را به یک عادت و سرگرمی و پاداش برای افرادی که در تیم خوب کار می کنند، تبدیل کنید که این یک راه عالی برای حفظ انگیزه همه افراد است و به طور کلی بهره وری از تیم را می توانید در هر لحظه پیگیری کنید.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *