کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

طبیعت و جاذبه های طبیعی آن

منتشره شده در چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

طبیعت و جاذبه های طبیعی آن

طبیعت همیشه چیزی برای غافلگیر کردن ما داره ولی ما انسانها متاسفانه با انجام یه سری کارهای اشتباه این غافلگیری ها را از بین میبریم.شاید تاالان خیلی جاهای دیدنی را بهتون معرفی کرده باشیم ولی امروز میخوایم چند تا از مکانهای غافلگیر کننده طبیعت را براتون بگیم تا در مورد طبیعت و جاذبه های طبیعی آن بیشتر بدونین و اگر تونستین برین و از نزدیک ببینین ولی در حفظ و نگهداریش کوتاه نکنین.

جاذبه های طبیعی که امروز میخوایم در موردشون صحبت کنیم عبارتند از :

 • صحرای بزرگ آفریقا : در شمال ،ریقا صحرایی سوزان با قدمتی دو و نیم میلیون ساله قرار داره.جالب بدونین توی این منطقه افرادی هستند که زندگی کنن.این صحرا پهناور با اقیانوس اطلس ، کوه های اطلس ، دریای سرخ و دریای مدیترانهو مصر و … هم مرز میشه.این صحرا بزرگ به دو بخش تقسیم میشه که عبارتند از :
 1. بخش شمال
 2. بخش افریقا سیاه
صحرای بزرگ آفریقا
Nature and its natural attractions

جالب بدونین که این صحرا بزرگترین صحرای جهان و سومین منطقه بی درخت بزرگ.این صحرا چند منطقه داره که عبارتند از :

 1. صحرای غربی
 2. رشته‌کوه هوقار
 3. کوهستان تبیستی
 4. کوهستان آیر، تنره
 5. صحرای لیبی

در این بیایان بزرگ میتونین بزرگترین تپه های ماسه ایی جهان را ببینین.شبها در این صحرا دمای هوا به منفی صفر میرسه.

 • خلیج هالونگ بای : خلیج کوچکی در استان کوانگ نن و معنی هالونگ بای ، اژدهای نزول کرده میشه و شمال شرقی ویتنام قرار داره.این منطقه را توی میراث جهانی یونسکو ثبت کردن.یکی از ویژگی هایی که این منطقه داره و اون را به یکی از محبوبترین مکانهای گردشگری تبدیل کرده وجود هزلران جزیره و کارست سنگ آهکی.
 • قله اورست : این قله بلندترین کوه و بلندترین نقطه زمین.در رشته کوه های هیمالیا قرار داره.خیلی از کوهنوردان هستن که برای فتح این قله میرن.
 • قاره قطب جنوب : این قاره جزء سردترین و خشکترین قاره هاست و پر بادترین قاره در این سیاره زمین .ارتفاع این قاذه هم از تمام قاره ها بیشتر. میشه گفت همه این قاره تقریبا از یخ پوشیده شده . موجودات دریایی در این قطب شامل پنگوئن ، نهنگ آبی و خوک آبی.
طبیعت و جاذبه های طبیعی آن
Nature and its natural attractions
 • دیواره بزرگ مرجانی : در استرالیا قرار داره و جزء بزرگترین عجایب طبیعی و بزرگترین صخره های مرجانی جهان و حتی از فضا هم میشه این صخه ها را دید.دراین مکان زیبا انواع آبزیان زندگی میکنن.
طبیعت و جاذبه های طبیعی آن
Nature and its natural attractions
 • گراند کانیون : یه پارک ملی در آمریکایه تنگه رنگا رنگ بریده شده که در اثر حفاری و فرسایش طبیعی به این صورت در اومده.یه دره باریک و عمیق که زیستگاه ۱۵۰۰ نوع گونه گیاهی.یکی از اولین پارکهای ملی در ایالت متحده آمریکا.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *