کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

مازندران و دریاچه زیباش

منتشره شده در پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸
مازندران و دریاچه زیباش
Abbas Abad Lake

مازندران و دریاچه زیباش

شهرستان بهشهر توی استان مازندران و و رفتن اونجا هم چیزای تاریخی یاد میگیرین وهم فرهنگی و هم طبیعت گردی میکنین.

دریاچه ی عباس آباد در کجا قرار دارد؟

در ۹ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان بهشهر و بالای ارتفاعات البرزو توی جنگلای سرسبز.تو جاده اصلی بهشهر و گرگان یه جاده آسفالت هس که بعد اینکه روستا التپه را رد کردین میرسین به دریاچه عباس آباد.

مختصات جغرافیایی دریاچه عباس آباد

یکی از نه تا باغی که تو فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت شده و مساحتش ۱۰ هکتار و کنار یه باغ ۱۴۰ هکتاری. از باغای مهم و غیر کویری ایران.زمان شاه عباس یعنی سال ۱۰۲۰ و ۱۰۲۱ ساخته شدهکه یه دریاچه ، کاخ ، گل باغ ، آسیاب آبی ، برج و حموم و …
یکی از چیزای که باعث شده ثبت جهانی بشه بخاطر سیستم خاص چرخش آبش.تاج محل و کاخ الحمرا هم جز باغای ایرانین که ثبت جهانی شدن.دریاچه عباس آباد ۶۰۰ هزارمتر مکعب جا داره و مخزنی و دیواراش از ساروج و جز آثای ملی ثبت شده.

طبیعت زیبا و دیدنی دریاچه عباس آباد

برا یآشنایی با مازندران و دریاچه زیباش با ما همراه باشین.مازندارن یه طبیعت قشنگ و دیدنی داره و این دریاچم قشنگیاشو خیلی زیادتر کرده.این دریاچه تو جنگل و یه جای دیدنی و زیبا و جز جاهای گردشگری معروف.این دریاچه اونقدر قشنگ که میتونی زمان زیادی کنارش بشینین و از قشنگیاش لذت ببرین.دیدن این دریاچه هم باعث میشه از طبیعت لذت ببرین و هم از تاریخ و فرهنگ اون لذت ببرین.

وسط دریاچه یه ساختمون هس از خیلی وقت پیش با یه پل چوبی به قسمت شمالی وصل شده و یه ستون بوده برا یه کاخ که الان دیگه اون کاخ نیسش.یه ساختمون آجری و توی بهار و تابستون میره یر آب و فقط درختایی که رو سقف دریاچن مشخصن و نشون میدن یه عمارت اینجا هس.توی زمستون اینجا آب جمع میشه و با یه سری کانال میره تو دریاچه و برای کاشت برنج و آب روستاها اطراف میشه.

موقع کم آبی کل ساختمون بیرون میاد و خیلی جالب که این ساختمون نصف سال زیر آب ولی هنوز سالم.کاخ وسط این عمارت جای استراحت و خوش گذرونی شاه عباس صفوی بوده.از آجر و ساروج و پایه کاخ بوده.دور دریاچه یه باغ هس با ۱۴۰ هکتار وسعت که مکان تفریح و رستوران و چایخونه و نمازخونه و .. است.

بهترین فصل برای بازدید از دریاچه عباس آباد بهشهر

بهترین فصل برای بازدید از این دریاچه از نظر آب و هوای خوب فصل بهار و فصل پاییز است.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *