کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

اینگونه رزومه خود را عالی بنویسید

منتشره شده در شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
اینگونه رزومه خود را عالی بنویسید
Make your resume great

اینگونه رزومه خود را عالی بنویسید

بیاین قبول کنیم اینکه چجوری رزومه کاری خودمون را بنویسیم همیشه کاریسخت بوده و خیلی وقتام با چیزی که نوشتیم باعث شدیم خیلی از موقعیتهاب شغلیمون را از دست بدیم ولی چیزی که مهم هیچوقت فکر نکردیم اون موقعیت ها را بخاطر بد نوشتن رزومه از دست دادیم! امروز میخوام رازهایی را بهتون بگم در مورد نحوه نوشتن رزئمه تا دیگه هیچ موقعیت کاری را از دست ندیدن و اینگونه رزومه خود را عالی بنویسید و فکر نکنین شما بدرد نمیخورین . با ما همراه باشین و اگه تجربه ایی دارین بهمون بگین.

  • تاثیرات خودتون را  کمی بیاین کنین : تعجب نکنین الان بهتون میگم منظورم چیه!!! منظور من اینه که وقتی مخواین از تاثیرات و دستاورهای مهمی که داشتین حرف بزنین برای بیانش از عدد و رقم استفاده کنین اینجوری خیلی بیشتر جلب توجه میکنین و بیشتر رزومتون به چشم میاد.یه مثال میزنم براتون :

وقتی میخواین از میزان در آمدی که داشتین صحبت کنین بجای اینکه مبلغ دریافتی را با نوشتن کلماتی مثل خیلی کم یا کم و یا حتی ناچیز بی ارزش نشون بدین تا دل بقیه براتون بسوزه اینجوری نویسین من در شغل قبلی خود مبلغی معادل ۱۸۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال دریافت میکردم.یا مثلا وقتی میخواین در باره اخرین کاری که در شغل قبلیتون انجام دادین صحبت کنین بجای اینکه بگین من موفق شدم یک بودجه زیادی را برای احداث یه مدرسه بزرگ جمع اوی کنیم بنویسین من موفق شدم طی مدت سه ماه مبلغی مادل     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیارد ریال برای احداث یه مدرسه با ظرفیت ۳۵۰۰ دانش آموز را جمع اوری کنم.

شاید الان بگین خوب چه فرقی داره این و مدل نوشتن .این نو نوشتن کاملا علمی و روانشناسانه چونکه ارسطو میگه سه تا اصل را برای متقاعد کردن بقیه میگه و این سه تا اصل عبارتند از :

  1. شخصیت
  2. برانگیختن احساسات
  3. زبان

که قدرت زبان ازهمش بیشتر و وقتی دقیق در مورد چیزی که هست حرف میزننین بهتر میتونین روی دیگران اثر بزارین و به قول معروف لب مطلب را برسونین.

  • میزان علاقتان به چیزهای مختلف را تا جایی که میشه زیاد کنین : معمولا توی رزومه ها فرد آخرین بند رزومه را میزاره برای نوشتن چیزایی که دوس داره و کاهایی که بهشون علاقه داره و زمان تفریح انجامشون میده. نوشتن اینکه من به فیلم ، ورزش و تفریح و غذای سرخ شده علاقه دارم اصلا مایه جلب توجه نیست و هیچکس بهشون اهمیت نمیده.باید این قسمت را هم عین بقیه قسمتهای رزومه جوری بنویسین که طرفی که میتونه جذب نوشته هاتون بشه و براش جالب بشه همکاری ردن با شا.یه جورایی باید خاص بشین.مثلا بنویسین من به ورزش تنیس و گلف علاقه دارم و غذای مورد علاقم غذاهای مدیترانه ایی و فیلمهای ژانر تخیلی را دوس دارم.البته اینم در نظر بگیرین که دروغ نگین دقیقا همون چیزی را بنویسین که هست ولی یه جوری بنویسین که فردی که میخونه جذب نوشتون بشه. دلیل تاثیرشم این که وقتی شما ویژگیهای خاص داشته باشین طرف مقابلتون بیشتر جذبتون میشه و اینجوری موقعیت های خوبی براتون ایجاد میشه.
اینگونه رزومه خود را عالی بنویسید
Make your resume great
  • نشون بدین و بگین رقیب دارین : فکر نکنین اگر افتخاراتی را که بدست آوردین کوچیک نشون بدین یا زیاد بهشون اشاره نکنین خیلی کار خوبی کردین در عوضش باید جوری بنویسین که نشون بدین بین چندین رقیبی که داشتین و خیلی هم رقیبای خوبی بودن و پرکاری و بین این همه رقیب شما تونستین جایزه را ببرین و موفق بشین ومثلا بجای اینکه بگین در رقابت دانشگاه شریف جایزه بزرگ را بردم بگین در بین ۸۰ دانشجوی نخبه ایی که در این رقابت بودن من تونستم این جایزه را ببرم و نفر اول مسابقات بشم.وقتی اینجوری بگین ارزش ستاوردهاتون و خودتو را بیشتر میکنین و نشون میدین که شما موفق هستین و در بین کسانی که تلاش میکردن شما تونستین پیروز یدون بشن.
  • از کارفرما بازخورد و نتیجه کارتون را بخواین : اگه میتونین قبل اینکه برین و توی یه شرکتی استخدام بشیم با فردی که در اون شرکت رتبه و سابق بالایی داره دوست بشین و قبل اینکه رزومتون را تحویل بدین ازش بخواین به رزومتون گوش به و یه بازخوردی از این رزومه بهتون بده و نقاط قوت و ضعفش را بگه.برقراری رابطه خیلی مهمتر از رزومه چو ن اینجوری میتونین با ادبیات اون شرکت بیشتر آشنا بشین و رزومتون را دقیقتر بنویسین و اینکه میدونین که رزومتون تایید میشه یا ن. مثلا با کسی که دراون شرکت میشناسین در ارتبط باشین و براش یه ایمیل را پیامک ارسال کنین و ازش بخواین با شما یه قرار ملاقات بزاره.وقتی شما پیگیر اشن اوها متوجه تمایل شما برای همکاری میشن و اینجوری بهتر و بیشتر جلب توجه میکنین.
  • با برندهای بزرگ و معروف خودتان را متصل کنین : برای بیشتر کردن اعتبار خودتون بیاین و خودتون راب ه برندهای بزرگ و معروف متصل کنینحالا یا قبلا خودتون توی اون شرکت ها کار کردن و یا اینکه فردی آشنا را در اون شرکت ها دارین و میتونین از روابطتون استفاده کنین.وقتی در رزومه کاری شما همکاری با یک شرکت بزرگ ومطرح و یا ارتباطی نزدیک با این شرکتها باشه ، اعتبارشما بشتر میشه و بیشتر مطرح میشین. داشتن اعتبار یکی از چیزهایی کهبه موفقیت شما خیلی کمک میکنه.
  • قانونی بنام قانون ۷ را بکار ببرین : وقتی رزومه کاریتون را برای استخدام میدین یعنی دارین برند شخصی خودتون را بیان میکنین و یجورایی دارین خودتون را معرفی میکنین.یه راز دیگه که باید بهتون بگم اینه که توی نوشتن رزومتون از مترادف و کلمات تخصی ۷ مرتبه استفاده کنین مثلا اگه معلم هستین از واژه هایی مثل یاد دادن، پروش دادن ذهن و … استفاده کنین . یه چیزی که شاید شنیده یاشین اینه که اگه میخواین کسی ازتون محصولتون را بخره باید تبلیغ شما را ۷ مرتبه دیده باشه.

 

 

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *