کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

زندگی خود را هدفمند کنید

منتشره شده در پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸
زندگی خود را هدفمند کنید
Make your life purposeful

زندگی خود را هدفمند کنید

هدف گذاری در زندگی خیلی مهم و به زندگی جهت میده.وقتی در زندگی هدف داشته باشین میدونین که کجا میخواین برین و چیکار میخواین بکنین و کارهاتون را در جهت انجام همون هدف تنظیم میکنین.امروز میخوایم بهتون بگیم چطوری زندگی خود را هدفمند کنید . شما هم اگه در این زمینه اطلاعاتی دارین برامون بگین.

 • اصیل باشید : شما نمیتونین همه شرایط را تجربه کنین و گاهی شبیه افرادی باشین که دوسشون دارین. زندگی خیلی کوتاه تر اینهاست که ب کارای بیهوده سپری بشه برای همین بیای و توی زندگی خودتون باشین و کارایی را بکنین که مخصوص شخص و شخصیت شماس.وقتی خودتون را پیدا کنین دیگه دلتون نمیخواد بجای یکی دیگه زندگی کنین و این یعنی اصالت در زندگی. وقتی خودتون باشین میتونین به سمت موفقیت بین چون کاهایی را انتخاب میکنین که مخصوص شما و شخصیتتون.کاری به قضاوتهای بقیه در مورد خودتون نداشته باشین و این را بدونین وقتی به هدفتون رسیدین خود اون افراد از قضاوتهایی که درموردتون کردن پشیمون میشنو به سمتتون میان.
 • به خودتان اهمیت بدین : وقتی به خودتون اهمیت بدین و برای خودتون وقت بزارین ، حالتون خوبه و وقتی حال خودتون خوب باشه پس بهتر میتونین برای بقیه وقت بزارین و به بقیه کمک کنین.در طول روز زمانی را بای ورش ردن بزارین و غذاهای مفید بخورین ، کتاب بخونین و تایمی ر به کارهایی که دوست دارین بگذرونین.گاهی وقتا فکر میکنیم اگه برای خودمون زمان بزاریم توی چشم بقیه خودخواه به نظر میایم ولی اصلا اینجوری نیست وقتی خودتون به باور این رسیده باشین که اینکار برای حفظ سلامتی خودتون و اینجوری بهتر میتونین به دیگران کمک کنین دیگه نگران فکر بقیه در مورد خودتون نمیشین.
 • به هرچیزی زیاد توجه نکنین : تمرکز و فکرتون را از روی دیگران و حرفاشون بردارین .اگه بخواین تمرکزتون را بزارین روی اینکه بقیه چی میگن و چطوری دارن در مورد شما قضاوت میکنن و … از زندگی و اهداف خودتون دور میمونین. آدمها بر اساس تصورات ذهنی ودشون در مورد شما و بقیه حرف میزنن پس اگه دیدین حرفی که میزنن شبیه خود شما نیست پس توجهی نکنین و به مسیرتون ادامه بدین.خودتون مهم هستین و وقتی توجهتون را از روی حرفای دیگران برمیدارین یعنی به شخصیت خودتون آگاهین و میدونین ارزش خودتون چقدر.
 • میخواین توی چشم بقیه چطوری باشین : چیزایی که برا خودتون مهم را پیدا کنین و به این نتیجه برسین که میخوای خودتون را با چه شخصیتی نشون بدین و به اصطلاح نماد چه چیزی باشین.وقتی این موضوع را برای خودتون حل کنین اونوقت میتونین هر تصمیمی که گرفتین و هرکاری را که خواستین انجام بدین.
 • نیمه پر لیوان را ببینین : نگرش و دید خودتون رابزارین روی نکات مثبت هر اتفاق و از نکات منفی درس بگیرین و دیگه سعی کنین تکرارش نکنین . وقتی بخواین به نکات منفی دقت کنین انرژی و حالتون خراب میشه و شادی را توی زدگیتون از دست میدین ولی توجه به نکات مثبت باعث میشه شما حالتون همیشه خوب باشه و توی هر موقعیتی میتونین شاد باشین و خوشحال.
 • به  بقیه کمک کنین : در کنار اینکه به خودتون و کاهاتون توجه میکنین ، یه زمانی را هم بزارین برای بقیه و به بقیه هم کمک کنین و به قول معروف یه کار خیر انجام بدین.وقتی اینکار را بکنین متوجه میشین که میتونین هر کاری راانجام بدین و در کل کمک کردن به دیگران و انجام دادن کارای خیر به ما حس خوب میده .
 • با خودتون مثبت حرف بزنین : گفتیم برای خودتون زمان بزارین و به خودتون توجه کنین حالا میخوام بهتون بگم هر روز یه زمنی را برای خودتون بزارین و به خودتون با کلامتون انرژی مثبت بدین .با خودتون حرف بزنین و به خودتون از تواناییهاتون بگین.مقلا به خودتون بگین :
 1. میتونم کارها را با تمرکز و دقت و برنامه ریزی به سمت شایط مثبت ببرم.
 2. من ارزشمند هستم .
 3. من میتونم کارهای مختلفی را انجام بدم .
 4. و ….
 • گاهی تسلیم شوید : وقتی میبینین هرکاری میکنین نمیشه یه مشکلی را حل کنین بجای اینکه عصبی بشین بهتر دست از ادامه کار بکشین و مدتی خودتون را به دست روزگار بسپارین و بزارین کارها خودشون پیش برن.با انجام اینکار شما به خودتون ارزش دادین و نشون دادین که آرامش خودتون مهمتر از هر چیزی . تسلیم شدن اصلا نشونه ضعف شما نیس بلکه نشون میده شما آرامش درونی خودتون خیلی مهمتر.وقتی قبول کنین که یه کاری اونجوری که میخواین انجام نمیشه بهتر میتونین تصمیم بگیرین و راه حل براش پیدا کنین.
 • از بقیه کمک بگیری : اینو قبول کنین که همه ما نمیتونیم تنهایی همه کارها را بکنیم و کمک گرفتن از بقیه اصلا نشونه ضعف و ناتوانی نیست.وقتی در انجام کارهاتون از بقیه کمک میگیرین یعنی از افراد متخصص استفاده میکنین و اینجوری بهتر میتونین موفق بشین.شما برای موفق شدن در کاری که میخواین انجام بدیم به تجربه و آموزشهای بقیه هم احتیاج دارین.
 • آموزش پذیر باشین : همه در حال یادگیری مطالب و موضوعات جدید باشین. در زمینه هایی که علاقه دارین شروع کنین به آموزش دیدن و یادگرفتن چیزهایی که بلد نیستین و یا تخصص کمتری دارین.یکی از نویسندگانی که در زمینه موفقیت فعالیت میکنه و کتاب مینویشه میگه شما برای اینکه همیشه یادگیرنده باشین میتونین سه تا کار بکنین :
 1. عین بچه ها فکر کنین.
 2. خودتون را به یک فرد عاقل بسپارین.
 3. مدام در حال مطالعه باشین و خودتون زندگی خودتون را تعیین کنین.

شما چه مواردی را برای هدفگذری در زندگی میدونین؟ چه تجربیاتی دارین ؟تا حالا شده هدف گذاری کنین و برای رسیدن به هدفتون برنامه ریزی کنین و به نتیجه برسین؟

برچسب ها : ، ،
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *