کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

درباره باغ های تهران بدانید

منتشره شده در چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

درباره باغ های تهران بدانید

درباره باغ های تهران بدانید

باغ به زمینهایی گفته میشه که برای پرورش گل و میوه و سبزی و … حصارکشی کردن را باغ میگن.باغ ایرانی باغ هایی که بر پایه معماری و عناصر تشکیل دهنده اون از جمله هندسی ، آب و درختان و کوشک میانی و … تشکیل شده.توی ادبیات به باغ ایرانی ، باغ سرا یا فردوس یا پردیس میگن.جالب بهتون بگین توی تهران که پر از آلودگی و شلوغی یه تعداد از این باغ ها هست میتونین برای بازدید برین و مدتی را از زیباییهای این باغ ها استفاده کنین و لذت ببرین.امروز میخوایم این باغ ها را بهتون معرفی کنیم تا درباره باغ های تهران بدانید و برای دیدنشون برین.

 • باغ ایرانی : این باغ براساس الگوهای باغهای ایرانی ساخته شده. این نکته را هم بدونین که معماری ایرانی ارزش زیادی داره و به عنوان یه سبک معماری شده.توی باغ های ایرانی سه تا نکته خیلی مهم که عبارتند از :
 1. باغ های ایرانی در جایی ساخته میشن که جوی اب باشه.
 2. باغ های ایرانی دیوارهای بلند دارن.
 3. توی باغ های ایرانی عمارت تابستانی و استخر قرار داره.

باغ ایرانی با تاریخ ایجاد قنات یکیه چون قبلا باغ ها را جاهایی می ساختن که قنات باشه.این باغ جوری ساخته شده که معلولین هم به راحتی میتونن ازش دیدن کنن.این باغ سه ورودی داره .جذابیت هایی مثل سبک قرار گیری درختان ، حوض های مختلف و … این باغ را از دست ندین و حتما زمانی را برای دیدن بزارین.

 • باغ نگارستان : یکی از بناهای قدیمی تهرانو اقامتگاه تابستانی فتحعلی شاه قاجار بوده.سبک ساختش کلاه فرنگی و دوتا عمارت داره بنام دلگشا و تالار قلمدان.علت اینکه بهش میگن نگارستان اینه که توی یکی از اتاقهاش یه تعداد زیادی نقاشی هست و کار دست نقاشایی مثل میرزاجانی نقاش ، میرزا بابا نقاش و عبدالله خان نقاش باشی. یه موزه توی این باغ هست که آثار کما الملک در اون و میتونین برین و ببنین.

درباره باغ های تهران بدانید

 • باغ موزه هنر ایرانی : یکی دیگه از باغ های تهران که میخوایم دربارش براتون بگیم باغ موزه هنر ایرانی و بهش باغ سپهبد هم میگن.یکی از علت هایی که این باغ را معروف کرده ماکت هایی که از جاذبه های گردشگری ایران در این موزه هست.این باغ مال زمان رضا شاه و طرحی که براش کشیدهبودن با چزی که الان هست اصلا شباهت نداره و یه سری قسمت هاش توی سال ۸۴ بهش اضافه شده.
 • باغ موزه مینیاتور : شرق تهران و هدف از ساختش این بوده که ماکت های آثار تاریخی ایران که توی یونسکو ثبت شده را در اون نمایش بدن. از ماکت هایی که میشه اونجا دید میتونیم به :
   1. ماکت تخت جمشید
   2. ماکت چغازنبیل
   3. ماکت میدان نقش جهان اصفهان
   4. ماکت پاسارگاد
   5. ماکت تخت سلیمان
   6. ماکت گنبد سلطانیه
   7. ماکت ارگ بم
   8. ماکت کلیساهای ارامنه
   9. ماکت کوه کتیبه بیستون
   10. ماکت مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی
   11. ماکت بازار تبریز
   12. ماکت آبشارهای شوشتر
 • باغ فردوس : توی منطقه شمیران و الان هم موزه سینمای ایران توی این باغ. دستور ساخت این باغ را محمد شاه قاجار داد ولی باغ بعد فوتش نصفه و نیه موند.عمارت باغ فردوس در دو طبقه به سبک قاجاریه و معروف به گوش فیل بنا شده.
 • باغ گلستان : جزء اولین باغ های که توی تهران ساخته شده و یه اسمش باغ چهار باغ بوده و بعدش بهش گفتن باغ ارگ یا باغ گلستان.شاه عباس صفوی دستور داد که بسازنش.
 • باغ پرندگان : شمال شرقی تهران توی جنگلای لویزان یه باغی هست به اسم باغ پرندگان و محلی برای نگهداری پرندگان.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *