کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

خواص بی نظیر هویج را بدانید

منتشره شده در چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
خواص بی نظیر هویج را بدانید
Know the unique properties of carrots

خواص بی نظیر هویج را بدانید

همینطور که گفتیم هویج سرشار از مواد معدنی و ویتامینهای مختلف که ما امروز میخوایم درباره این خواص برای شما بگیم تا خواص بی نظیر هویج را بدانید .خوشحال میشیم اگر نظری دارید برامون بگین و ما هم بتونیم ازش استفاده کنیم. با ما همراه باشید.

 1. بهتر کردن دید شما : هویج پر از کاروتونوئید یا همون ویتامین A با همین برا چشم ها خیلی مفید و دید را خوب میکنه و میتونین توی نور کم هم خوب ببینید.
 2. جلو سرطان را میگیره : معلوم شده که رادیکالای آزاد بدن باعث میشن سرطان بگیریم ولی با آنتی اکسیدان میشه جلوش را گرفت.هویج هم یه عالمه آنتی اکسیدان داره برای همین میتونه جلو سرطان معده را بگیره و اینکه ویتامین A هویج علاوه بر اینکه گفتیم برا بینایی خوبه میتونه جلو سرطان پستان و سرطان پروستات ولوسمی را کم کنه.
 3. بیماری قلبی و عروقی را ازتون دور میکنه : هویج یه موادی داره که ضد التهابن برا همین بیماری قلبی و عروقی را کم میکنن. این مواد یه سری پلی استیلین فعال هستن که یه بخشش شامل کاروتنوئید که سکته مغزی را کم میکنه..آب هویج زیاد بخورین چون آنتی اکسیدان را بالا میبره و بیماری قلبی و عروقی را کم میکنه.یه خاصیت دیگه اینه که سطح کلسترول را کم میکنه.
 4. دهان و دندونتون را سالم نگه دارین : هویج یه خاصیتی داره که از بتاکاروتن توی هویج این خاصیت را داره و دندونها و دهان را سالم نگه میدارن.
 5. فشارخونتون را کنترل کنید : غذا سدیم داره با همین فشارخون را زیاد میکنه ولی وقتی یه ماده ایی که پتاسیم داره همراه غذا بخوریم و یا به غذا اضافه کنیم باعث میشه فشار خونمون کنترل بشه.
 6. ایمنی بدنتون را بالا ببرین : ویتامین A و آنتی اکسیدان ها یه کر دیگم میکنن اونم اینه که ایمنی بدن را بالا میبرن.ضد ویروسین و سلولهای سفید را بالا میبرن و گوارش و ریه خوب کار میکنن.
 7. دچار آب مروارید یا ماکولار نشین : علت بیماری ماکولار کم شدن لوتئیم برای همین سالمندا خیلی به این مشکل برمیخورن.برای همین پیشنهاد ما اینه که هویج زرد بخورین.
 8. دیابت را کنترل کنین : هویج نشاسته نداره برا همین هضم را بهتر میکنه و قندخون را یکدفعه پایین میاره برا همین برا کنترل دیابت خوبه.
 9. استخونهاتون را قوی کنین : هویج کلسیم داره برا همین برا محکم شدن استخونها خوبه.
 10. وزنتون را با هویج کم کنید : هویج کالریش کمه برا یهمین کسایی که رژیم دارن میتون توی میان وعده ازش استفاده کنن.
 11. بدنتون را از شر سموم خلاص کنین : هویج هم خون را تمیز میکنه و هم اثر قلیایی بدن را حفظ میکنه.
 12. کبدتون را با هویج سالم نگه دارین : چون هم کاروتنوئید داره و هم ضدالتهاب و آنتی اکسیدانم داره   اینکه استرسم کم میکنه.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *