کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

به این سه منطقه بکر بروید

منتشره شده در سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
به این سه منطقه بکر بروید
Go to these three pristine areas

به این سه منطقه بکر بروید

مسافرت رفتن و گردش کردن خیلی لذت بخش تازه اگه این گردشتوی طبیعت باشه اونم طبیعت بکری که همش ساخته دست خدا باشه و انسان توی اون کمتر دخالت کرده باشه لذت دو برابر و چند برابر داره. امروز میخوایم بهتون سه منطقه را معرفی کنیم و بگیم به این سه منطقه بکر بروید. با ما همراه باشید.

  • گردنه حیران : حیران یه روستا ییلاقی در شهر آستارا توی استان گیلان.سه قسمت داره حیران سلفی ، حیران وسطی ، حیران علیا.یکی از جاهای قشنگ و دیدنی حیران گردنه ایی که در اون قرار داره و آستارا و اردبیل را بهم وسط میکنه.این گردنه از یک طرف به کوه های بلندی ختم میشه و از یه طرف به دره ایی عمیق که وسط اون رودخانه آستارا چای عبور میکنه و مرز بینگیلان ایران و جمهوری آذربایجان.
به این سه منطقه بکر بروید
Go to these three pristine areas

مه همیشه در این منطقه هست و این بخاطر رطوبتی که از دریای خزر بلند میشه ولی خود کوه ها و گردنه زیاد ارتباع بلندی نداره.

  • قلعه رودخان : اسم دیگه این قلعه حسامی و مال دوره سلجوقی . یه منطقه جنگلی و توی شهر فومن در روستای رودخان.بعضیا میگن خود قلعه توی زمان ساسانی ساخته شده و وقتی که عربها به ایران حمله کردن. بعضیا هم میگن قلعه دوره ساسانی ساخته شده و زملت سلجوقیان بازسازی شده.سردر قلعه یه کتیبه بوده و الان توی موزه نگهداری میشه. روی این کتبه نوشتن این قلعه سا ۹۱۸ تا ۹۲۱ هجری قمری برای سلطان حسام الدین ساخته شده.
به این سه منطقه بکر بروید
Go to these three pristine areas

این قلعه با ۲٫۶ هکتار مساحت بالای روستای رودخان قرار داره. دیوارای قلعه ۱۵۰۰ متر طول دارن و توی اون ۶۵ برج و بارو قرار داره . فاصله مستقیم قلعه تا شهر ماکلوان ۲۵ کیلومتر، تا ماسوله ۴۵ کیلومتر و تا شفت ۲۰ کیلومتر. اما از مسیر اصلی و آسفالته مسافت قلعه تا فومن ۲۵ کیلومتر، تا ماکلوان تقریباً ۳۵ کیلومتر و تا ماسوله ۶۰ کیلومتر. این قلعه در ارتفاعی بین ۶۶۵ تا ۷۱۵ متر ارتفاع از سطح دریا هست و کنار یه رودخونه به همین اسم هست.این دژ با ارزش تاریخی که دارد بنابر ساختار، معماری و ویژگی‌های استراتژیکی و رزمی، در ۳۰ مرداد ۱۳۵۴ خورشیدی، به شماره ۳/۱۵۴۹ در فهرست آثار تاریخی و ملی ثبت شد.

  • جنگل ابر : در شاهرود و از قدیمی ترین و زیباترین جنگلهای هرکانی و گیاهان وجانوران نادری داره.شمال شرق ایران.بخاطر اینکه میزان ابر دراین جنگل زیاد بهش میگن جنگل ابر.گون درختانی که در این جنگل هست گونه بلوط ، افرا، شیردار، اقاقیا، گلابی وحشی ، ممرز و یه تعداد سوزنی برگان هستن.این جنگل ۱۱۴ اثر طبیعی که در میراث طبیعی ایران قرار داره.این جنگل به سه دلیل مهمه :
  1. قسمتی از جنگل‌های باستانی هیرکانی  و گیاهان دارویی کم‌نظیری داره.
  2. اکوتن این ناحیه دارای اهمیت؛ یعنی مرز میان‌بند بین دو اکوسیستم منطقه نیمه بیابانی و جنگلی . به‌طوری‌که می‌توان در جنگل‌های این ناحیه درختان سوزنی‌برگ را در کنار درختان پهن‌برگ دید که این امر در گونه‌های جانوری هم تأثیر داشته.
  3. جغرافیای خاص منطقه که دو منطقه کم ارتفاع و بلند را در کنار هم قرار داده‌ دارای اهمیت ؛ به‌طوری‌که شاهد تشکیل اقیانوس ابر در این منطقه هستیم که پدیده کم‌نظیری در دنیا محسوب می‌شه.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *