کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

عادت کنید دلسوز خود باشید

منتشره شده در سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
عادت کنید دلسوز خود باشید
Get used to being compassionate

عادت کنید دلسوز خود باشید

امروز میخوایم راجع به خودمون و اهمیتی که به خودمون میدیم صحبت کنیم.چقدر برای خودتون وقت میزارین ؟ چقدر به فکر خودتون هستید؟ چقدر خودتون اولویت هستین برای خودتون؟اگه یاد نگیریم برای خودمن اهمیت قائل باشیم ناخواسته به بقیه گفتیم به ما اهمیت ندهید. عادت کنید دلسوز خود باشید وقتی اول برایخودتان دلتون بسوز و به فکر خودتون باشین میتونین اول مسائل و مشکلات خودتون را حل کنید و بعد با خیال راحتتری به فکر دیگران باشید و به دیگران برسید. میخوایم امروز در مورد عاداتی که افراد دلسوز برای خودشون هستن انجام میدن و همیشه هم موفق هستن.

  1. با خود مثبت حرف بزنید : همه ما توی طول روز با خودمون حرف میزنیم و بیشتر وقتا خودمون را سرزنش میکنیم و همیشه انرژی منفی به خودمون میدیم و خودمون را بازخواست میکنیم برای کارهای اشتباهی که کردیم.یاد بگیرین با خودتون مثبت حرف بزنین اینجوری استرس و اضطراب را از خودتون دور میکنین.
  2. خودتان را ببخشین : وقتی کار خطایی کردید یا کاری مطابق آنچه برنامه ریزی کرده بودید پیش رفت و مدام خود را تنبیه کردید این شکست و تنبیه برایتان عادت میشود و دیگه هیچوقت پیشرفت نمیکنین.اگه اشتباهی را توی گذشته کردین دلیلی نداره الان خودتون را تنبیه کنین. خطایی که کردین را قبول کنین و بعدش ازش درس بگیرین و ببه سمت موفقیت برین.
  3. هر از گاهی با خودتان دیدن کنید : گاهی وقتا با خودتان پارک بروید ، با خودتان خرید بروید ، برای خودتان هدیه بخرید .وقتی بتوانید تنهایی را تحمل کنید و با آن به خوبی کنار بیاین در ارتباطاتتون با بقیه هم موفق ترین و بهتر میتونین به منتیجه برسین.بعضیا فکر میکنن تا کسی پیششون نباشه نمیتونن شاد باشن ولی اینجوری نیست شما اول باید توان اینو داشته باشین که خودتون با خودتون شاد باشین.
  4. قبول کنین شکست خوردین : همه ما یه سری تواناییها داریم که هیچوقت موقعی که شکست میخوریم به اون تواناییها توجه نمیکنیم و همیشه ضعفای خودمون را چماغ میکنیم و تو سرخودمون میزنیم.اگه تو کاری شکست خوردین بجا اینکار اول قبول کنین شکست خوردین و بعدش برا رفع نقصایی که دارین تلاش کنین.
  5. از خودتون تشکر کنین : نوع نگاهی که به زندگی و مسائل دارین حقیقت وجودی شماست.اگه مثبت فکر کنین همه چی مثبت پیش میره ولی اگه منفی فکر کنین همه چی منفی پیش میره.یاد بگیرین اگر مشکلیم پیش اومد تو زندگیتون بهش به عنوان یه محبت و یه هدیه نگاه کنین و علتش را پیدا کنین.وقتی یاد بگیرین او از خودتون تشکر کنین پس میتونین از بقیه هم تشکر کنین.
  6. دوستان فکر مثبت را انتخاب کنین : همیشه میگن تو شبیه اون پنج نفری میشی که بیشترین ارتباط را باهاشون داری.پس سعی کنین کسایی را برا دوستی انتخاب کنین که ارزش دوستی را داشته باشن و مثبت و خوب فکر کردن را یادتون بدن.اینجوری به سمت موفقیت پیش میرین.
  7. خودتو با کسی مقایسه نکن : با کیا خودتون را مقایسه میکنین ؟ ما همه اینکار را همیشه انجام میدیم ولی اگه بدونین چقدر برای روح و روان مضر دیگه انجامش نمیدین.اینکار باعث اضطراب ،افسردگی و نگرانی میشه. هیچکس از باطن زندگی کسی خبر نداره و نمیدونه واقعا چه مشکلاتی داره.پس بجای مقایسه کردن خودتون با دیگران به فکر برکردن نقصای خودتون باشین و به فکر تقویت خوبیهای خودتون.

شما چه عادتهای دلسوزانه ایی برای خودتان دارید؟ از تجربیاتتون برامون بگین.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *