کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

با این مشاغل جهانگرد شوید

منتشره شده در یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
با این مشاغل جهانگرد شوید
Get touristy with these jobs

با این مشاغل جهانگرد شوید

خیلی از افراد هستن که دلشون میخواد کل دنیا را ببینن و از فرهنگ و آداب و رسوم اون مناطق آگاه بشن ولی شرایط کاریشون اجازه نمیده که به این سفرها برن و اگرم سالی یبار فرصت کنن نمیتونن به قول معروف دلی از عزا در بیارن و مجبورن چند روزه این سفر را تموم کنن و دوباره برگردن سرکارشون و روز از نو و روزی از نو.گاهی وقتا حتی به فکر تغییر شغل هم می افتن و میخوان شغلشون را تغییر بدن تا بتونن بیشتر زمان آزادبرای گردش داشته باشن.امروز میخوایم مشاغلی را بهتون بگیم که با این مشاغل جهانگرد شوید و اگه توی این مشاغل دارین کار میکنین شغلتون را تغییر ندین یا اگر میخوای تغییر شغل بدین بر حسب استعدادتون یکی از این شغلها را انتخاب کنین.

 • اولین شغلی که میتونه شما را جهانگرد کنه شغل مشاوره کسب و کار : نمیدونم در مورد این شغل اطلاعاتی دارین یا نه برای همین یه توضیح مختصری براتون میدم. اگه بخواین به صورت خلاص این شغل را معرفی کنیم میتونم بگم مشاور کسب و کار کسیه که به بقیه کمک میکنه که شغل مورد علاقشون را پیدا کنن.یه مشاور کسب و کار وظایف مختلفی داره مثل :
 1. استعداد ، توانایی و علایق افراد را میشناسه
 2. در مورد شغل های مختلف و رشته های تحصیلی مختلف اطلاعات میده
 3. از افراد مختلف تست میگیره و بهشون میگه توی چه کاری میتونن موفق بشن
 4. به افراد کمک میکنه و شغل و رشته تحصیلی مناسبشون را انتخاب کنن
 5. برای افراد مختل برنامه ریزی میکنه تا به اهدافشون برسن.
 6. میتونه به خوبی مهارت ارتباطات را یاد بده
 7. صبر و حوصله داره
 8. در مورد مشاغل و شرایط اون مشاغل در کشور های مختلف اطلاعات داره

و کلی ویزگی دیگه که همه جای دمنیا میتونه به راحتی ازشون استفاده کنه برای همین یه مشاور کسب و کار میتونه هرجا که میره شغلش را با خودش ببره و در کنار تفریحی که میکنه کسب در آمد هم بکنه.

 • دومین شغلی که میتونه شما را جهانگرد هم بکنه ،فعالیت در صنعت گردشگری : این صنعت شاخه های مختلفی داره مثل خلبانی ، مهمانداری و کار توی کشتی که هر کدوم از این کارها میتونه همیشه همراحتون باشه و رد عین اینکه سفر میکنین درآمدتون هم ذاشته باشین . یک مهماندار با مهارتهایی که آموزش میبیه و یاد میگیره میتونه به راحتی از سفر شغلیکه میره لذت ببره و در کنار انجام کارهایی که برعهدشه تفریح هم داشته باشه.یکی از چیزهایی که یه مهماندار باید خوب بلد باشه مهارت برقراری ارتباط با افراد مختلف که از این طریق میتونه از آداب و سنت های مختلف آگاهی بدست بیاره. یا یک خلبان درسته که باید خیلی در انجام کارش دقت کنه و حواسش حسابی جمع باشه و شغل پر استرسی را تجربه میکنه ولی در کنار همه اینها میتونه به کشورها و شهر های مختلف سفر کنه و با اونها اشنا بشه .
 • سومین شعلی که میتونه شما را به یه جهانگرد تبدیل کنه شغل استعدادیابی : بله درسته اشتباه متوجه نشدین شغل استعدادیاب!!کسی که توی این شغل فعال میتونه برای شرکتها و ارگانهای مختلف استعدادهای مناسب کارشون را از بین مردم دانشجویان دانش آموزان مختلف پیدا نه تا به استخدام اون شرکت و ارگان در بیان.کسی که توی این شغل فعال به راحتی میتونه برای کشف استعدادهای جدید به کشورهای مختلف سفر کنه و در عین انجام کارش از تفریحش هم لذا ببره.
 • بازاریابی چهارمین شغلیه که شما را میتونه جهانگرد هم بکنه : شغل بازاریابی باید براتون آشنا باشه و هر کسی یه سری اطلاعات کم و بیشی در موردش داشته باشه.بازاریاب کسی ک کالا و خدمات شرکتها و ارگانهای مختلف را به سمت مصرف کننده میبره و بازار فروش اون محصول و خدمات را پیدا میکنه.بازاریاب ارزش اون خدمات و کالا را شناسایی میکنه و به بازار مصرف میگه و برای همین هنر ارتباط برقرار کردن را هم داره.در کل بازاریاب میتونه ارتباطات گسترده داشته باشه و چه بسا شرکتی را که در کشوری دور هست را به کشوری دیگه معرفی کنه و محصولات و خدماتی که اون شرکت داره به بفروش برسونه.برای همین شغل بازاریابی میتونه شما را جهانگرد کنه چون میتوننی برای کشف بازار فروش محصول و خدمات شرکتی کهدر اون استخدام شدین به کشورهای مختلف سفر کنین.
با این مشاغل جهانگرد شوید
Get touristy with these jobs
 • شما میتونین مدس زبان باشین و جهانگرد بشین : بلد بودن زبانهای مختلف میتونه براتون این زمینه را فراهم کنه که به کشوهای مختلف برین و با مهاری که دارین در اون کشورها به راحتی شاغل بشین و کسب درآمد کنین.اینجوری هم از استعداد و مهارتتون استفاده کرین و هم با آداب و رسوم فرهنگهای مختلف آشنا شدین. یک مرس زبان میتونه به عنوان یه استاد در دانشگاه فعالیت کنه تا به عنوان یه معلم خونگی برای بچه ها و افرادی که میخوان توی خونه هاشون آموزش ببین.
 • باستان شناسی شغلی که میتونه جهانگردتون کنه : از اونجایی که یه باستان شناس همیشه دنبال کشف چیزای جدید از گذشته میگرده برای همین زیاد اهل سفر کردن و رفتن به جاهای مختلف برای همین مدام چمدون به دست و داره به جاهای مختلف میره و چیزای جدید پیدا میکنه.
 • سفرنامه نویشی دیگر شغلیه که شما را جهانگرد میکنه : اگه به تاریخ ادبیات کشورمون ایران وحتی بقیه کشورهای مختلف دقت کرده باشین کسایی که سفرنامه مینوشتن همیشه در حال سفر کردن و کسب تجربیات جدید بودن و همون تجربیات را مکتوب میکردن و ماها امروزه با خوندنشون متوجه میشیم جندین سال قبا اوضاع چجوری بوده.
 • گزارشگری و عکاسی کنید و جهانگرد بشین : یه گزارشگر وقتی توی یه شبکه خبری استخدام میشه میتونه برای جمع آوری اطلاعات مختلف به کشورها و شهرهای دیگه سفر کنه و در کنار انجام شغلش یه جهانگردی و گردشی هم داشته باشه.یا یه عکاس برای ثبت رویدادها و اتفاقات مختلف و یا حتی طبیعت های مختلف میتونه به کشورهای دیگه سفر کنه و در کنار عکاسی و ثبت خاطرات از تفریحش هم لذت ببر و جهانگردی کنه.

شما چه مشاغلی را سراغ دارین که میتونین با این مشاغل جهانگرد شوید ؟

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *