کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

معده عصبی علائم و درمان آن

منتشره شده در چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
معده عصبی علائم و درمان آن
Gastric nerve symptoms and its treatment

معده عصبی علائم و درمان آن

شده تا حالا بعد از یه استرس یا عصبانیت و ناراحتی معدتون شروع به درد گرفتن کنه ؟ این نشون دهنده اینه که احساسات ما روی بدنمون تاثیر داره .امروز میخوایم در مورد معده عصبی علائم و درمان آن با هم تبادل اطلاعات کنیم.شما هم اگر در مورد مطلبی میدونین برامون بفرسین.

معده درد عصبی هم مثل بقیه مشکلات یه سری علائم داره که میتونه نشون دهنده معده درد عصبی باشه.گاهی وقتا فرد دچار معده درد و حالت تهوع میشه که جدای اینکه ممکن فرد دچار ویروس یا باکتری شده باشه ممکن در اثر ابراز احساسات هم این اتفاق باش بیفته.یه سری از علائم را باهم مرور میکنیم :

 1. اضطراب اجتماعی : شده تا حالا توی یه جمعی برین که کسی را اونجا نشناسین یا بخواینبرای استخدام برین و استرس و معده درد بگیرین؟ این یه نشونه معده در عصبی .
 2. اضطراب عملکردی : گاهی وقتا یه کار مهم داریم مثلا میخوایم توی یه جلسه مهم صحبت کنین یاتوی یه مسابقه بزرگ شرکت کنین و دچار استرس و دلشوره میشیم که این امر باعث درد معده میشه.
 3. وقتی میترسین و استرس دارین : وقتی دچار نگرانی و دلهره میشیم استرس میگیریم و میترسیم و این امر باعث ایجاد مده درد میشه.
 4. وقتای که هیجان زده میشین : گاهی وقتا از رخ دادن یه اتفاق مهم خیلی هیجان زده میشیم که این امر در بعضی افراد ایجاد معده درد میکنه که این نشون دهنده اینه که این افراد معده ایی عصبی دارن.

برای درمان معده درد عصبی راه های زیادی هست که چند نمونش را براتون میگیم :

 • بدنتان را هیدراته کنین : هیدراته کردن یعنی اینکه آب و مواد معدنی به بدنتون برسونین برای همین وقتی دچار هیجان و استرس میشین و استفراغ میکنین حداقل نیم ساعت تا یک ساعت صبر کنین و بعدش شروع به خوردن مایعات کنین و بعد کم کم مواد غذایی و خوراکی جامد بخورین.
 • غذاها و نوشیدنی مناسب بخورین : از قدیم میگن نعناع بر هر درد بی درمان دواست!!! بری همین وقتی دچار معده درد عصبی شدین چایی نعنا یا زنجفیل بخورین.
 • دارو مناسب بخورین : داروهم مثل هر چیز دیگه روی یه سری بیماریها اثر داره و روی یه سری دیگه از بیماریها تاثیری نداره برای همین از خریدن داروهایی که در این زمینه و مشکل دکتر تجویز نکرده پرهیز کنین و از داروهایی استاده کنین که دکتر براتون مینویسه تا از عوارض دیگه هم جلوگیری بشه .این داروها شامل این موارد هستن :
 1. آلکا سِلتزِر (Alka-Seltzer)، Emetrol، Mylanta
 2. پپتو بیسمال (Pepto-Bismal)
 3. سیمیلاک (Similac)
 4. تامس (Tums)
 • از بوهایی که تند هست دوری کنین : این بوها باعث ایجاد و تشدید استفراغ میشن.
 • روش زندگیتون را تغییر بدین : بعضی از افراد از یبوست رنج میبرن مخصوصا بچه ها که میتونه نشونه استرس تی بچه ها باشه.یا بعضیا از اسهال مداوم رنج میبرن که اینم میتونه یه نشونه برای درست غذا نخوردن اشه.

اینا یه توضیح کوچیکی درباه درمان معده عصبی بود اگه دیدین با این روشها خوبنشدین یا مدام دارین بدتر میشین حتما برین پیش دکتر.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *