کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

کارمندان را ترغیب به مشارکت کنید

منتشره شده در شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸
کارمندتان را ترغیب به مشارکت کنید
Encourage employees to participate

کارمندان را ترغیب به مشارکت کنید

این مهم که چطوری بتونین به اهدافی که توی شرکت ، دفتر کار و یا حتی مغازه خودتون دارید برسین.قبلا هم گفتیم شما به تنهایی نمیتونین همه کارها را انجام بدین ونیاز دارید چند نفر کمکتون کنند.امروز میخوایم بهتون بگیم چطوری کارمندان را ترغیب به مشارکت کنید و بتونین در کنار هم به اهدافی که دارین برسین و موفق بشین.

  1. رفتار درست : شما به عنوان مدیر و رهبر یک سازمان ، شرکت و … باید بدونین توی موقعیت های مختلف چطوری رفتار کنین و چه را کاری برای مشکلات بدین.نیازی نیست اگه میشه راه بری بخوای بدوی.اینجوری کارمندت بهتر ترغیب میشه اونجا بمونه و کار کنه.
  2. واضح باشین : وقتی رو راست مسائل حساس و مهم را کارمندتون بگین اینجوری بهتر میتونهتصمیم بگیره و حتی با شم همفکری کنه.وقتی ببینه شما در کش کردید اونم حتما شما را درک میکنه و بیشتر دلش میخواد باهاتون کار کنه.
  3. قابل دسترس بودن : باید جوری رفتار کنین که کاذمندتون بدونه هرجا توی کارش به مشکل برخورد کرد میتونه از شما کمک بگیره و روی کمک شما حساب باز کنه و اینکه برای کاراهای مختلف از کارمندای مختلف کمک بگیرین اینجوری همه کارمنداتون یاد میگیرن با هم کار کنن.
  4. تشکر کنین : یاد بگیرین برا یکاری که براتون انجام میدن تشکر کنین اینجوری توی نگاه اونها محترم تر و دوست داشتنی تر میشین.
  5. اعتبار و ارزش : کسایی که برای شما کار میکنن انسان هستن و هر کدوم ارزش انسانی خاص خودشون را دارن پس با اونها عین انسان رفتار کنین.اونها ماشین نیستن و احساس دارن.اگه با کارمنداتون عین انسان رفتار کنین و نه ماشین اونها بیشتر تمایل دارن با شما کار کنن.
  6. منعطف باشین : اجاز بدین کارمنداتون خودشون روی کارهاشون برنامه ریزی کنن و پیش برن. بزارین اگر راحت هستن یه سری کارها را خارج ساعت اداری انجام بدن اینکار را بکنن .به کارمنداتون اعتماد کنین مطمئن باشین اینجوری اونها بهتر کار میکنن.
  7. وفاداری مهتر از تجریه : همه چیز تجربه و دانش نیست.اگر کارمندی به شما و کارتان وفادار باشه تمام تلاشش را میکنه کارها را به بهترین نحو انجام بده و بهتری نتیجه را برای شما و کارتون داشته بشه.سعی کنین فرهنگی که در سازمانتون راه می اندازین رفتار درست و ویزگی شخصیتی مثبت باشه.
  8. شروع درست : از همان ابتدا سعی کنین جوری رفتار کنین که به کارمندان جدید بفهمانید برای چه استخدام شده اند و با چه کسانی کار میکنن و بهشون بگین که اگر در کار مشکلی داشتند میتونن از کدوم کارمند قدیمی تر کمک بگیرن.از دادن کارهای کوچیک شروع کنین تا بعد کم کم بتونین مسئولیتهای بزرگ به کارمندای جدیدتون بدین. اینجوری اونها بهتر میتونن کار کنن.
  9. داوطلب باشید : انجام کار خوب را فرهنگ کنید.اگر خودتون تمایل داشته باشین بخشی از کارتون را با هدف فقط کمک به دیگران انجام بدین اینکار بین کارمنداتون هم فرهنگ میشه و اونام ترغیب میشن با شما همکاری کن و اینجوری به مرم هم نشون میدین که کار شما فقط پول در آوردن نیست و اینجوری متفاوت میشین.
  10. بازی کنین : یه روز را بزارین برای اینکه مثلا با کارمنداتون برین فوتبال بازی کنین و یا اینکه مثلا توی یه روز در ماه کارمنداون بتونن اونجوری که دلشون میخواد بیان سرکار و مثلا جیغ ترین لباسشون را بپوشن یا موهاشون را اونجوری که دوست دارن مرتب کنن و …خودتون هم همراه بشین اینجوری ارتباط بهتری برقرار میشه.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *