کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

تغییر زندگی و درمان افسردگی

منتشره شده در شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

تغییر زندگی و درمان افسردگی

تغییر زندگی و درمان افسردگی
Changing lives and treating depression

همه یادگرفتیم وقتی توی زندگی دچا مشکل میشیم بشینیم و مدتهای زیادی بهش فکر کنیم و ذهن و روحمون را درگیرش کنیم و فکر کنیم چون این اتفاق بد برای ما افتاده پس دیگه نمیتونیم از خوشی های زندگی لذت ببریم و همیشه در ناراحتی و غم و غصه خودمون میمونیم . یعضی از افرادم فکر میکنن توی این مرحله برای درمان باید برن پیش روانپزشک و داروهای ضدافسردگی بخورن و خودشون را با دارو درمان کنن. امروز میخوایم بهتون بگیم چطوری بدونه اینکه از داروهای ضدافسردگی استفاده کنین حال روحیتون را خوب کنین و از افسردگی جلوگیری کنین. تغییر زندگی و درمان افسردگی بهترین راه . کارهایی که توی این مسیر باید انجام بدیم عبارتند از :

  • مواد غذایی مفید بخورید : یه سری خوراکی ها هستن که وقتی توی دوران افسردگیتون بخورین تازه اقسردگیتون رابدتر میکنن. شاید الان بگین خوراکی و غذا چه ربطی به افسردگی داره؟ بله غذا و افسردگی بهم ربط دارن . شما وقتی یه رژیم غذایی درست که پر از موادمعدنی ، میوه‌ها‌، سبزیجات، غلات کامل، لبنیات کم‌چرب، گوشت‌ قرمز بدون‌چربی، گوشت ماکیان و ماهی باشه میتونین جلوگیری کنین از افسردگی یا کلا بیماریهایی که روی سلامت اثر داره..خوراکیهای مثل شکر تصفیه‌شده ، کافئین ، الکل ، سیگار ، چربی‌های ترانس ، روغن‌های هیدروژنه سلامتی را تهدید میکنن و باعث حال  بد میشن.
  • ورزش کنین : میدونین که ورزش کلا مهم و برای سلامتی خیلی ضروری .یه سری ورزشا هست که برای سلامتی و افسردگی مناسب و خوب مثل :
  • دویدن : که به کالری سوزی ، کم شدن اشتها و جلوگیری از بیماری قلبی کمک میکنه و جزء بهترین ورزشها و اینکه کمک میکنه شبها راحت بخوابین و به حافظه و کم شدن استرس و اظصراب کمک میکنه.
  • یوگا : توی تحقیقاتی که شده مشخص شده کسایی که میرن کلاس یوگا خیلی کمتر عصبی هستن و افسرده برای همین گفتن یوگا یه راه مناسب برای درمان افسردگی و کاهش استرس میتونه باشه.
  • عمیق نفس بکشید : نفس عمیق و از دیافراگم کمک میکنه که سیستم عصبی بدن فعال بشه و عملکرد مثبت داشته باشه . با عمیقنفس کشید میتونیم به ارامش برسیم و استرسمون را کم کنیم.
  • روابط اجتماعی : منزوی و گوش گیر بودن باعث میشه بیشتر افسرده بشیم ولی وقتی شروع به برقراری ارتباط کنیم و باافراد مختلف صحبت کنیم با مساءلمختلفی آشنا میشیم و بهتر میتونیم با شرایط خودمون کنار بیایم و به بهتر شدن حالمون کمک کنیم.

شما چه راهی را برای درمان افسردگی و کم کردن استرس پیشنهاد میدین؟از جربیاتتون برامون بگین.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *