...
کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان

منتشره شده در پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان

یکی از کشورهای بزرگ قفقاز ، جمهوری آذربایجان که در جنوب شرقی اروپا و کنار دریا خزر.پایتختش باکو و پر از ساختمونهای زیبا و فوق العاده ایی داره که دیدنشون خالی از لطف نیست.رئیس جمهور این کشور تمام تلاش خودش را کرد که این کشور و شهر باکو را به یه مرکز دیدنی تبدیل کنه و ما امروز میخوایم در مورد معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان براتون صحبت کنیم و این ساختمونهای زیبا را براتون معرفی کنیم تا اگر سفری به این کشور داشتید برای دیدن این ساختمانها و مراکز دیدنی برید.

  • مرکز فرهنگی حیدر علی اف

این مجموعه فرهنگی در باکو قرار داره و طراحش خانم زها حدید بوده.این ساختمان محل اصلی فرهنگی کشور و فرم و شکل معاریش زنده و پویا و در برابر فرم معماری خشک و سخت اون دوران .نماد خوشفکری یه ملت .

معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان
Beautiful architecture in the Republic of Azerbaijan

این ساختمان به علت نوع فرم معماریش یه ارتباط خوب و پویایی با فضای بیرونیش و درونیش ایجاد کرده.فرم ساختمان به شکلی که انگار حرف میزنه و به افراد خوش آمدمیگه و بازدیدکنندگان را هدایتشون میکنه و …

  • مسجد حیدر

دومین بنا ب معماری زیبا و چشم نواز که با دیدنش به اون خیره میشید و از زیباییش حیرت زده.این مسجد در باکو قرار داره و برای نمای این مسجد از یه سری سنگ خاص استفاده کردند که جزء سبک معماری شیروان آب شوران آذربایجان.این مسجد از دو جهت بزرگترین است :

  1. بزرگترین مسجد قفقاز
  2. بزرگ ترین فرش ماشینی را داره
معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان
Beautiful architecture in the Republic of Azerbaijan

دو گنبد داره یکی گنبد اصلی و یکی گنبد فرعی.این مسجد را برای اینکه نمادی از صلح و وحدت باشه ساختن .

  • مسجد بی بی هیبت

یه مسجد قدیمی توی باکو و در زمان شیروانشاهان ساخته و زمان بلشوبک خراب شد و مجدد احیا شد و به شکل الان در اومد.در این مسجد تعدادی از نوادگان حضرت محمد ص به خاک سرپرده شدن.مردم بومی این منطقه به این مسجد مسجد حضرت فاطمه زهرا میگن.سخنانی هست با این مضمون که در این مسجد قبره خانواده فاطمه صغری یکی از خواهران امام رضا ع به خاک سپرده شده.

  • برج های شعله باکو

این برج ها نماد هستد ، نماد ذخایر گاز طبیعی که باعث ایجاد ثروت عظیم این کشور شده اند و از سرزمین باد و اتش برای ساختنشان الهام گرفتند و برای همین معروف شدند.اولین ساختمان مسکونی و ۳۹ طبقه داره .دومین ساختمان فضایی اداری داره و سومین ساختمان یه هتل .

  • موزه ملی فرش آذربایجان

در این موزه میتونین نمونه هایی بی نظیر از فرش را ببینین .این موزه بزرگترین کلکسیون فرش دنیا و اختصاصی برای فرش و هنر قالی بافی.توی این موزه علاوه بر فرش میتونین از زیور آلات ، اسلحه های سرد و اشیا مختلف دیدن کنین.

معماری های زیبا در جمهوری آذربایجان
Beautiful architecture in the Republic of Azerbaijan

چیز جالبی که هست اینه که میتونین لباسای سنتی را بپوشین و جلو اشیا نمایشی که هست و دوست دارین عکس بگیرین.شکل ساختمان این موزه شبیه فرش که بشیار زیبا و دیدنی.

  • ونیز کوچک

بعد از دیدن موزه ملی فرش میتونین به ونیز کوچک برین و روز زیبایی را با تفریحاتی که داره برای خودتون بسازین .ونیز کوچک در اصل پارک آبی و یه مکان تفریحی و توریستی که در اطراف بیه سری جزیره دست ساز و در رستورانهای این مکان میتونن غذاهای سنتی آذربایجان را بخورین.

اگر به آذرباجان و شهر باکو سفر داشته اید از خاطرات خود برایمان بگویید.چه مکانهای دیدنی دیگه ای را پیشنهاد میدید ؟

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.