کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

بناهای زیبا و دیدنی مذهبی جهان

منتشره شده در سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

بناهای زیبا و دیدنی مذهبی جهان

در کل دنیا مذاهب مختلفی هست که هرکدام مکانی برای عبادت دارند .مسلمانان ، مسجد را محل عبادت و راز و نیاز دارن ، مسیحیان ، کلیسا را محل عبادت خودشون قرار دادن و ….. امروز میخوایم بناهای زیبا و دیدنی مذهبی جهان را بهتون معرفی کنیم تا اگر به اون شهر ها و کشورها سفر کردید برای دیدن این مکانها هم بروید.

بناهای زیبا و دیدنی مذهبی جهان
Beautiful and spectacular religious buildings of the world
  • مون سن میشل (Mont Saint-Michel) : در فرانسه قرار داره و زبایی مغناطیسی و مرموزی داره.سبک ساخت این بنا به سبک گوتیک برمیگرده. این خانقاه در بالاترین نقطه یه جزیره قرار داره.هر ساله خیلی از صنعتگران ، توریستها . گردشگران از این بنا دیدن میکنن.
  • کوه های سنگ مرمر(Marble Mountains) : یکی از پنج کوه بلند که توی جنوب شهر دانتنگدر ویتنام.توی قرن ۱۹ بود که توی این کوه یه سری غار و تونل درست کردن.یکی از غارهای که ساختن را بر حسب احساسات مذهبی که پیدا کرده بودن ساختن و هیچ نوری به غیر نوری که از ه سوراخ میاد درش ایجاد نکردن و اسم این غار شد غار هوین خونگ.یه سری پله توی این غا درست کردن که اونو به قسمت بالا غار وصل میکنه.
بناهای زیبا و دیدنی مذهبی جهان
Beautiful and spectacular religious buildings of the world
  • کلیسای تمپلیاکیو (Temppeliaukio) : در کشور فنلاند قرار داره و شبیه یه رباط. بهش کلیسای صخره ایی هم میگن. این کلیسا در دل زمبن بنا شده و گنبد اون به راحتی دیده نمیشه و یکی از جاهای دیدنی این مکان.نور این کلیسا از ور خورشید که به دیوارهها و سق مسی این ساختمون تابیده میشه تامین میشه.
  • کوه سنت مایکل (St. Michael’s Mount) : در بالای این کوه یه قلعه و کلیسا قرار داره و شبیه کوه مونت سنت میشل فرانسه.
  • مسجد سلطان احمد (مسجد آبی) و مسجد ایاصوفیه : در انتهای دو میدان در استانبول دو مسجد قرار داره به نام مسجد سطان احمد و مسجد ایاصوفیه .این دو مسجد تاریخ استانبول را شرح میدن.مسجد ایاصوفیه معماری دوران بیزانس را بیان میکنه و در ۱۰۰۰ سال این مسجد را به عنوان بزرگترین کلیسای جامع جهان میدونستند.
  • دریاچه نمک تابرناکل (Tabernacle) : اسکار وایلد این دریاچه را به عنوان مخوف ترین دریاچه نام بردن.ظرفیت ۷ هزار نفر را داره و بین سالهای ۱۸۶۴ و ۱۸۶۷ ساختن. یخه سری از این بنا به عنوان شاهکار معماری یاد کردن.
  • شهر تئوتیهوآکان (Teotihuacán) : پر از خیابان های قدیمی و همه به یه نقطه در مرکر شهر وصل میشه.دو هرم خورشید و ماه داره. میگن توی این شهر یه سری مکان هست که در اونجا انسان و حیوان قربانی میکنن. این شهر در مکزیک قرار داره.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *