کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

دوست خوب باشید

منتشره شده در شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸

دوست خوب باشید

دوست خوب باشید
Be a good friend

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که توی رواب دوستانتون به مشکل برخورد کرده باشین و این حس سراغتون اومده باشه که برای دوستانتون دوست خوبی نیستین.امروز میخوایم بهتون بگیم چطوری دوست خوب باشید و کاری کنین که دوستاتون از بودن کنار شما لذت ببرن. برای اینکار باید چند قدم مهم را بردارین که هر کدوم از این قدمها زیرمجموعه هایی برای خودشون دارن با ما همراه باشین تا براتون از سیر تا پیازش را بگیم.

قدم اول : قابل اعتماد باشین 

 • عمل کردن به قول هاتون : وقتی نمیتونین یه کاری را بکنین هیچوقت قول انجامش را ندین . گاهی وقتا اتفاقی و غیر عمل نمیشه به قولی که دادین عمل کنین برای همین اگر دوستیتون براتون مهم باشه و روی بهتر شدنش بخواین کار کنین میتونین یه هدیه کوچیک برای دوستتون بخرین و برای عذرخواهی کردن بهش بدین اینجوری به بهتر شدن دوستیتون کمک کردین.
 • تکیه گاه باشید : دوستان واقعی جوری با هم رفتار میکنن که بتونن بهم تکیه کنن و توی شرایط سخت کنار هم باشن و حتی توی شادیها اولین کسی را که خبر میکنن دوستشون باشه و با هم خوشحال باشن.
 • عذرخواهی کنین : جرات این را داشته باشین که اگر استباهی کردین معذرت خواهی کنین و به قول معروف از دل دوستتون در بیارین.با صداقت و واقعی معذرت خواهی کنین و مطمئن باشین اگر عذرخواهیتون واقعی باشه دوستتون حتما متوجه میشه و شما را میبخشه و دوستیتون محکمتر میشه.
 • راست بگین : راست گویی در همه موارد مهم و به حفظ روابط و کارها کمک میکنه.از گفتن چیزایی که ناراحتتون کرده خجالت نکشین و راسش را بگین.البته اینم بگیم که راست گویی با رک گویی و بیادبی فرق داره مرز بین رک گویی و بی ادبی و صداقت را فراموش نکنین .
 • سوء استفاده نکنین : جوری رفتار نکنین که دوستاتون فکر کنن دارین ازشون سوء اسفاده میکنین اینجوری همه آدمهایی که دور و برتون را از دست میدین.
 • وفادار باشین : وقتی رازی را به شما میگن وفادار باشین و اون راز را پیش خودتون نگه دارین.نزارین بقیه بد دوستتون را بگن و درباره دوستتون بد حرف بزنن.
 • احترام بزارین : افراد باورها و اعتقادات مختلفی دارن به این باورها و اعتقادات احترام بزارین و جوری رفتار نکنین ه هم را مجبور کنین شبیه شما رفتار کنن . قشنگی دنیا به متفاوت بودن آدمهاش.

قدم دوم : حامی بودن

 • از خودگذشتگی : هر زمان دیدین میتوینن یکی از آرزوهای دوستتون را برآورده کنین اینکار را انجام بدین و از خودگذشتگی کینین اینجوری برای دوستتون خیلی عزیز و محترم میشین و دوستیتون را تقوت میکنین.
 • شنونده خوبی باشین : فقط خودتون صحبت نکنین و اجازه بدین دوستانتون هم حرف بزنن و نظرشون را بدن.وقتی دوستتون داره براتون درد و دل میکنه عمیقا به حرفاش گوش بدین و دنبال این نباشین که قانعش کنین و نظراتتون را بهش تحمیل کنین.گاهی وقتا آدمها دوست داره فقط حرف بزنن و هیچ جوابی نشنون.
 • کمک کنین به مشکلات پیروز بشن : اینکه بتونین به دوستاتون توی همه مراحل کمک کنین. حامی دوستتون و راهنما دوستتون توی مشکلات و سختی ها باشین.
 • در بحران ها کنار دوستتان باشید : وقتایی کهدوستتان توی بحران و نگرانیهای زندگیشه سعی کنین کنارش باشین و بهش آرامش بدین .مثلا وقتی که میخواد بره بیمارستان یا یکی از وسایل مهمش را گم میکنه کنارش باشین و بهش آرامش بدین.
 • مشورت درست بدین : برای اینکه بتونین دوست خوب باشید باید بلد باشین به خوبی مشورت بدین و نظرات خوبی به دوستاتون بدین.از قضاوت کردن دیگران دست بردارید و سعی کنین به دوستتون مشورت بدین.

قدم سوم : دوستیتون را موندگار کنین

 • ببخشید : بین همه افراد یه سری تنش ها و درگیری ها پیش میاد و ممکن از هم ناراحت بشم یاد بگیرین اگر دوستتون خطایی در حقتون کرد اون را ببخشین و کینه به دل نگیرین.اگر کاری وخطایی دوستتون کرده بود که خیلی خلی بد بود و نمیتونستین ببخشین  فراموش کنین دیگه به اون دوستی ادامه ندین.
 • افراد هرطوری هستن قبول کنین : اگر نمیتوننی آدمها را اونجوری که هستن قبول کنین خوب بهتر که دوستی را باهاشون شروع نکنین.
 • بیشتر از یک دوست باشید : یه دوست معمولی براتون آرزو میکنه که مثلا امتحانتون را خوب بدین ولی یه دوست خیلی خیلی خوب به شما کمک میکنه ایرادادتون را توی موضوعی که میخواین براش اماحان بدین رفع کنین و بهترین نمره را بگیرین.وقتی اینکار را بکنین مطمئن باشین دوست شما هم براتون بهترین دوست میشه و بیشتر یه دوست معمولی کمکتونمیکنه.
 • حفظ رابطه دوستی : نگذارید اتفاقاتی که توی زندگی می افته شما را از هم دور کنه و بینتون جدایی بندازه.سعی کنین توی همه شرایط رابطتتون را با دوستاتون نگه دارین.
 • دوستیتون را رشد بدین : آدمها به مرور زمان تغییر میکنن و فردی که شما در دبستان باهاش آشنا شدین ممکن تا دوران دانشگاه خیلی تغییرات کرده باشه.همیشه برای بهبود شرایط دوستیتون تلاش کنین.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *