کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

جاذبه های گردشگری روستای جواهرده

منتشره شده در دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری روستای جواهرده

جاذبه های گردشگری روستای جواهرده
Jewel Village

جواهرده روستای خوش و آب و هوای بی نظیری است که ما پیشنهاد می کنیم حتی برای یک بار هم که شده سفر به آنجا را تجربه کنید ، با ما باشید تا با جاذبه های گردشگری روستای جواهرده بیشتر آشنا شوید.

روستای جواهرده ، جواهری در البرز

روستای جواهرده از آن دسته مکان های بکر گردشگری در شمال کشور و در استان مازندران به شمار می رود که مقصد بسیاری از توریستها و گردشگران شمال کشور است. طبیعت بی نظیر و مثال زدنی در این روستا حاکم است و با وجود اینکه گردشگران فراوانی به منطقه می آیند ولی همچنان مردمانش سنت های محلی و بومی خود را محفوظ نگه داشتند.

مطمئناً همه ما از دیدن مناطق بکر و دست نخورده لذت میبریم که با دیدنشان تجربه ای تکرار نشدنی برای ما رقم می خورد. در این بخش از گردشگری نمناک جایی را برای شما پیشنهاد می کنیم که با سفر به آنجا می توانید جذاب ترین لحظه ها و خاطره ها را برای خود و هم سفرتان بسازید این منطقه جایی جز جواهرده نمیباشد حتی در یکی از مناطق رامسر واقع است مکانی که آب و هوای مطبوع و دلچسب آن زبانزد عام و خاص میباشد.

موقعیت مکانی روستای جواهرده

همانطور که پیش از این اشاره شد در استان مازندران و ۲۶ کیلومتری شهرستان رامسر روستای بکری به نام جواهرده واقع است این روستا همچون روستاهای دیگر استان مازندران دارای زیبایی های بی بدیل و وصف ناپذیر می باشد که بیانگر خلقت خداوند می باشد.

مسیر دسترسی به روستای جواهرده

جاده ای که از غرب رامسر شروع می شود گردشگر را به سمت جواهرده راهنمایی می کند که این مسیر زیبایی های بی نظیری همچون دره و رودخانه های باصفای صفارود و شیب تند راه را به همراه دارد به تدریج که از میان کوه های مشجر عبور می کنید و در امتداد رودخانه صفارود با تغییر نوع پوشش گیاهی مواجه می شوید و کم کم از تراکم درختان کاسته می شود.

تاریخ و قدمت روستای جواهرده

قدمت این روستا به زمان های خیلی دور برمی گردد و از قدیم الایام مورد توجه بسیاری واقع شده است آثار بسیار با ارزش و تاریخی در این روستا همچون گورهای گبری پراکنده در منطقه و مسجد آدینه که حکم معبد و آتشکده زرتشتیان را داشته وجود دارد.از آنجایی که زرتشتی ها به هیچ عنوان مردگان خود را دفن می کنند و در محیطی باز قرار می دهند تا توسط حیوانات خورده شود بنابراین برخی ها معبد را متعلق به دوره میتراپرستی می دانند.

چراکه وجود گورها و دخمه ها بیانگر این می باشد که دفن انجام می شود و در آیینه میتراپرستی وجود دارد. در سال های اخیر مسجد آدینه بر اثر برخورد آذرخشی به درخت زبان گنجشک دچار حریق شد اما مسجد کنونی تمدن گذشته را گویا است.

در سال های گذشته جشن های متعددی همچون مراسم گل کاری دختران دوشیزه برگزار میشد و علاقه مندان بسیاری از همه مناطق گیلان در این جشن حضور پیدا می کردند. نکته جالبی که در این میان وجود دارد تاریخ بنای مسجد آدینه می باشد که تقریبا به ۷۰۰ سال پیش برمیگردد که توسط شخصی از بزرگان جواهرده و خاندان شل آقاخانی به اسم “شل شریف” ساخته شد.

این روستا با قزوین ارتباط داشت و روزگاری مرکز داد و ستد بود ولی در سال ۱۳۵۰ جاده آن توسط مهندسان آلمانی ساخته شد. خاطره جنگ میرزا کوچک خان با قوای دولتی در این منطقه به یاد می آید.

آب و هوای روستای جواهرده

به علت اینکه آب و هوای روستای جواهرده در فصل تابستان خنک و مطبوع می شود گردشگران داخلی و خارجی بسیاری این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند. و البته امکانات رفاهی و اقامتی نیز یکی از دلایل دیگر جذب گردشگران در این منطقه می باشد منطقه رویایی که با وجود زیبایی های فراوان و چشمه سار های قدیمی دل هر بیننده را به وجد می آورد.

در فصل زمستان به علت کولاک شدید کوه های این روستا زیبایی خیره کننده ای به خود می گیرند با این وجود در این فصل اقامت و حرکت به سمت این روستا به قدری مشکل می شود گردشگران در این فصل سال کمتر به منطقه سفر می کنند.

پوشش گیاهی روستای جواهرده

پوشش گیاهی این روستا از جنگلی به چمنزار و بوته زار تغییر می کند به طوری که در هر چهار فصل سال زیبایی مثال زدنی و خاصی به خود می گیرد. روستای سنتی و ییلاقی جواهرده در دامنه کوه های پربرف “سماسوس” زیبایی های خود را به رخ می کشد.روستای تاریخی که پر از جنگل های بلند بالا و سرسبز می باشد که در فصل زمستان به علت بارش سنگین برف نیمی از سال را پوشیده از برف می شود ولی برعکس در فصلهای تابستان هوای دلپذیر و مطبوعی به خود می گیرد.

این شاهکار طبیعت یکی از مناطق رویایی کوه های البرز محسوب می شود و سه طرف توسط کوه ها محاصره شده است و با وجود فاصله کمی از دریای خزر دارد در ارتفاع قابل توجهی از سطح دریا تقریبا دو هزار متر از واقع می باشد.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *