کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

بهشتی در ایران بنام کلاردشت

منتشره شده در یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸

بهشتی در ایران بنام کلاردشت

بهشتی در ایران بنام کلاردشت
A paradise in Iran called Kelardasht

کشور ما ایران پر از جاهای دیدنی وبکر و زیباست که اگه تمام عمر را هم برای دیدن این مکانها بزاریم باز هم زمان کم میاریم. ایران پر از جاهایی که به جرات میتونیم لقب بهشت را بهشون بدیم. بهشتی در ایران بنام کلاردشت هست که پر از جاذبه های دیدنی و زیباست و امروز میخوایم با هم مروری کنینم این مکانهای دیدنی و جذاب را.اگر شما هم تجربه  رفتن به این شهر زیبا را دارین برامون از تجربیاتتون بگین.

کلاردشت در استان مازندران با مرکزیت حسن کیف.یه دست وسیع و زیبا توی کوه.زبان مردم بومی این منطقه مازندرانی و بعضی مردمش به زبان کردی حرف میزنن.۴۵ تا قله داره که همه بالای ۴۰۰۰ متر هستن و بلندترینشون علم کوه که ۴۸۴۵ متر ارتفاع داره. برای رفتن به این دشت از دوتا مسیر میشه رفت :

 1. جاده چالوس از مرزن آباد که به کلار دشت میرسه و توی این مسیر مزارع گندم وجو هست.
 2. از عباس آباد که به غرب کلاردشت میرسهو پر از جنگلهای متراکم و قشنگ.

به کلاردشت بهشت گم شده ایران میگن و همیشه مخصوصا تابستونا کلی گردشگر خارجی و داخلی داره.

دیدنی های بهشتی در ایران بنام کلاردشت

 • جاده عباس آباد : بسیار سرسبز و زیبا و سال ۱۳۴۷ تا ۱۳۵۰ساخته شده.توی این جاده پر چشمه است که زیبایی جاده را چند برابر کرده مثل چشمه سبز گینه .مردم توی این منطقه بیشتر کشاورزی میکنن و بیشتر باغ کیوی دارن چون آب و هوای این منطقه برا کشت کیوی خوبه. کلاردشت یه منطقه عمده برای گشت گل و گیاه. تو این منطقه میشه باغ کیوی ، موز و مرکبات و زمین کشاورزی زیادی دید و اینکه صید ماهی هم توی این منطقه خیلی مهم و شغل بعدی مردم این منطقه است.
 • دشتی خنک نزدیک البرز : وقتی که از گرمای هوا و تابستون و شلوغی و سر و صدا خسته شدین به سراغ بهشتی در ایران بنام کلاردشت برین و از آب و هوای خنک این منطقه در کنار کامنه های کوه البرز لذت ببرین . چون از دریا و هوای شرجیش دور میشین میتونین از آب و هوای خنک لذت ببرین سفر به این منطقه توی تابستون خیلی زیاد.
 • دهکده ییلاقی مازیچال : وقتی صحبت از بهشت و زیبایی و منطقه بکر میشه و نام کلار دشت برده میشه باید به این روستا زیبا و دیدنی هم اشاره کرد و از زیباییهاش گفت . از اواخر خرداد تا اوایل پاییز میتونین برین به این منطقه و از زیباییهاش لذت ببرین.این دهکدهییلای و پاییز و زمستون هیج کس اینجا ساکن نیست.ابرهای این منطقه همیشگی هستن و مدام تغییر شکل میدن.
بهشتی در ایران بنام کلاردشت
A paradise in Iran called Kelardasht

توی فصل بهار توی این منطقه گل های پامچال و بنفشه را میتونین ببینین .علت اینکه به این روستا مازیچال میگن اینه که به درخت بلوط میگن مازی و به گودال یا چاله میگن چال و چون این روستا پر از درخت بلوط بهش میگن مازیچال.

 • روستا و کاخ اجابیت : روستایی خش آب و هوا و زیبا که در ۲ کیلومتری کلاردشت قرار داره.در این روستا کاخ زیبای هست که پهلوی اون را در سال ۱۳۱۸ ساخته و از معماری اروپایی گرفته شده . قبلا موزه بوده و الان دست نهاد ریاست جمهوری.دارای گچ بری و سنگ و نقوش زیبای اروپایی . در این روستا جنگل های طبیعی و زیبایی در جنوب و شرق این روستا هست.
 • روستای کردیچال : آب و هوای این روستا هم مانند آب و هوای کلاردشت سرد و کوهستانی و زمستانهای این منطقه طولانی میشه و تابستوناش کوتاه فقط از اواسط اردیبهشت تا اواسط مهر میتونین برای دیدن این منطقه برین .خود اهالی و ساکنین این منطقه هم توی همین چند ماه اینجا هستن.

کلاردشت خیلی زیباست و جاهای دیدنی زیادی داره از جاهای دیگه که توی کلاردشت و میشه بهش اشاره کرد :

 1. روستای رودبارک : که در بالای قله علم کوه و از دیدنهاش میشه به رودخانه سردآبرود، آبشار آکاپل و یخچال‌های طبیعی دهکده اشاره کرد .
 2. جنگل مجل : که نزدیک روستای رودبارک و آب و هوای خوبی داره.
 3. روستای هریجان : پیشنهاد میشه توی بهار و تابستان حتما یه سفر به این روستا زیبا برین و از آب و هوای خوب ییلاقیش استفاده کنین و لذت ببرین.
 4. دریاچه ولشت : دریاچه اب شیرین و در میراث فرهنگی ثبت شده.این منطق که توی یکی از دره های البرز را به تخت سلیمان هم میشناسن.

امیدوارم سفر خوبی داشته باشین و بهتون خوش بگذره.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *