کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

یه عالمه راه بازاریابی و تبلیغات

منتشره شده در دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸
یه عالمه راه بازاریابی و تبلیغات
A lot of marketing and advertising

یه عالمه راه بازاریابی و تبلیغات

یه سری کارا و نظرا هست که برای تبلیغات و بازاریابی کارتون به درد میخوره و باعث میشه توی کارتون بیشتر پیشرفت داشته باشه . امروز میخوایم یه تعداد از این نظرا و و پیشنهادا را بهتون بگیم تا یه عالمه راه بازاریابی و تبلیغات داشته باشین و بتونین ازشون استفاده کنین.

  1. بدونین مشتریتون کیه : بشینین فک کنن ببینین محصول شما به درد کی میخوره و برای کی خوبه.از مشتریتون تصویر بسازین . محصولتون چی داره که یه نفر باید بیاد بخرتش.اگه بدونین هدفتون چیه و چه سودی میخواین به خودتون و مشتریتون بدین میتونین به راحتی اون هدف و خوبی را مشتریتون انتقال بدین.یه چیزیم در نظر بگیرین به این نگاه نکنین که محصولتون خوب فروش میره به این دقت کنین که خودتون کامل و جامع با محصولتون آشنا باشین و بتونین خوبیها و بدیها و کلا ویژگیاشو به مشتری بگین اینجوری وقتی مشتری ببینه شما محصولتون را میشناسین حتما بیشتر از شما خرید میکنه.
  2. کارت دعوت و کارت پستال : میتونه یه راهی که برا یتبلیغات استفاده میکنین بعد اینکه مشتریتون را شناختین و متوجه شدین چه قشری بیشترین استفاده از محصول و خدمات شما را دارن براشون دعوت نامه بفرسین یا مثلا یه کارت پستال تبریک عید …اینجوری هم کارتون را تبلیغ کردین  هم اینکه توجه اون مشتری را نسبت به کارتون جلب کردین و باعث شدین توی ذهنش بمونین.
  3. از مشتری نظر بخواین : کنار کارت پستالی که میفرسین میتونین یه برگه نظر سنجیم بفرسین و از مشتریاتون بخواین ایده و نظر خودشون را در مورد محصول و کار شما بدن و اینکه چه خوبی و بدی داشته کار شما و اینجوری به راحتی میتونین با سلیقه مشتریتون آشنا بشین و از اونا توی کارای آیندتون استفاده کنین.
  4. تبریک بگین : بعد اینکه یه مدت کار کردین یه سری مشتریاتون میشن جزء مشتریا ثابتتون و میتونین به اطلاعاتی مثل تاریخ تولد ، تاریخ ازدواج و …. اونها دسترسی پیدا کنین و موقع مثلا تولدشون با ارسال یه پیام تبریک یا یه هدیه کوچیک از محصولاتتون اونا خوشحال کنین و توی ذهنشون بمونین.همیشه یادتون باشه مشتری موندگار باعث میشه برای شما مشتری جدید بیاره چون از شما و برندتون راضی بوده.
  5. قیمتا را زیاد کنین : اگه رقیباتون قیمت محصولاتشون را زیاد کردن شمام همین کار را بکنین ولی بدونین که باید به مشتری بفهمونین چه دلیل داشته که اینکار را کردین و بدونه قیمت زیاد بخاطر کیفیت و خاصیت ویژه ایی که محصولاتتون داره.
  6. تلفن بزنین : وقتی یه ایده به نظرتون میرسه اول بیاین و تلفنی بررسیش کنین .مثلا میخواین یه تخفیف بزارین بیاین و اول این تخفیف را تلفنی به مشتریاتون اطلاع بدین و ببینین بازخوردشون چطوری و نظرشون چیه ..اینجوری عیب و خوبی ایدتون را متوجه میشین و برطرفش میکنی و بعد میتونین توی تبلیغات مجازی و تلویزیونیتون ازش استفاده کنین.
  7. کارت ویزیت بدین : موقع طراحی کارت ویزیتتون به این دقت کنین که از طرحی استفاده کنین که جذاب باشه و جلب توجه کنه و جوری باشه که تو ذهن مشتریاتون بمونه.
  8. تشکر : یه سری کلمات جادویی هستن و اگه توی کلامتون بکار برین باعث میشه افراد بهت رو بیشتر دوستون داشته باشن و ازتون خرید کنن..کاریم نداره فقط کافیه وقتی یه مشتری بهتون یه ایده میده در جواب ازش تشکر کنین و یه لبخند بزنین اینجوری اون مشتری اول جذب ادب و مهربونی شما میشه و بعدش جذب محصول و خدماتتون.
  9. مهمونی بگیرین : مثلا میخواین یه شعبه جدید بزنین و برای افتتاحیش بیاین و یه سری مشتریای قدیمیتون را دعوت کنین تا به این مهمونی بیان. یا مثلا یه مناسبت خاص مثل عید نوروز ، کریسمس یا شب یلدا و … است و میخواین یه مهمونی کوچیک بگیرین و مثلا یه تخفیف روی اجناستون بزارین .بهتر مشتریای ثابت و همیشگیتون را آگاه کنین.
  10. فکرتون همش بدست آوردن پول نباشه : وقتی رو راست باشین با مشتریتون و صادقانه در مورد محصولاتون حرفبزنین مطمئن باشین مشتری ثابت پیدا میکنین و چون اینجوری فکر شما اول کمک به دیگران و بعد بدست آوردن پول.

راه های دیگه ایی هم بای تبلیغات و توی ذهن موندن هست که با کمی تامل میتونین بهشون برسین.از ایده ها و نظرات و تجربیاتتون برای ما هم بگین.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *