کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

۲۶تکنیک و افکت عکاسی دیجیتال

منتشره شده در چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

۲۶تکنیک و افکت عکاسی دیجیتال

فتوشاپ برای افزایش کیفیت و اضافه کردن افکت به تصاویرتان، عالی است، اما هیچ چیز جای گرفتن عکس خوب توسط خود دوربین را نخواهد گرفت. با در نظر گرفتن این مطلب، ۲۶ تکنیک و حقه فوق العاده دوربین های دیجیتال را به شما آموزش خواهیم داد.

  • Abstract (آبستره – انتزاعی)

مسلما تمامی عکس های خلاقانه ای که گرفته میشوند، درباره انتزاعی تر کردن جهان است. به طور مثال، عکاسی سیاه و سفید می تواند به عنوان راهی برای به تصویر کشیدن واقعیت انتزاعی مطرح شود. یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن عکس های آبستره (انتزاعی)، زوم کردن لنز برای به تصویر کشیدن قسمت کوچکی از صحنه پیش روی شماست. بیننده سوژه های آشنایی را به گونه جدیدی مشاهده می کند و مجبور می شود دقت بیشتری کند تا متوجه شود که چه چیزی را نظاره می کند.

عکاسی انتزاعی ، شاخه‌ای از عکاسی است که با حذف برخی ویژگی‌های سوژه و پررنگ کردن برخی دیگر، به بیانی انتزاعی دست می‌یابد.در هنر دو نوع انتزاع استفاده میشود: یکی پدید آوردن چیزهایی که در خارج وجود ندارند، یعنی واقعی نیستند، و دیگری بازنمایی واقعیت ها با حذف برخی بخشهای غیر ضروری آن ها. حالت اول در عکاسی ممکن نیست و تنها حالت دوم باقی میماند. در این حالت عکاس با حذف برخی خصوصیات یک چیز، تاکید بیشتری بر جنبه های مهمتر سوژه میکند و به بیننده امکان میدهد که سوژه را از همان جنبه ای که او میبیند ببیند. به عنوان نمونه اگر شما بتوانید در عکسی خود به نوعی قد و وزن انسانی را حذف کنید و کاری کنید که تنها مفهوم انسانیت او منتقل شود، عکس شما آبستره خواهد بود.

ما جهان پیرامون خود را رنگی میبینیم و اگر تصویری سیاه و سفید باشد، انتزاعی و غیر واقعی است. استفاده از زوایای غیر معمول نیز باعث می‌شود که عکس حالت طبیعی نداشته باشد و در کار انتزاعی کردن می‌تواند فاکتور مهمی باشد. در این حالت شما کاری کرده‌اید که بیننده تصویر را از طریق عادت همیشگی خود نبیند و تا حدی از حالت معمول جدا شود و این نوعی انتزاع است. اغراق در رنگ، واید یا تله بودن بیش از حد، فکوس بیش از حد در سوژه ها، استفاده از اشباع-Saturation (وی واید یا رنگ) بسیار غلیظ، استفاده از کنتراست بالا، تصاویر سیاه یا ضد نور، حرکت دوربین در حین عکاسی و هر گونه استفاده غیر معمول از تجهیزات عکاسی، گونه‌ای انتزاعی به عکس ها خواهد بخشید

امکانات ویژه مورد نیاز:

امکانات خاصی مورد نیاز نیست.

روش کار:

به دنبال الگوها و رنگ های روشن بگردید و کادر خود را بسته ببیندید و سوژه را ایزوله کنید.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *