کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

کارهایی که باید از کودکان بیاموزیم

منتشره شده در چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸

کارهایی که باید از کودکان بیاموزیم

در این مطلب ۱۷ مورد از کارهایی که باید از کودکان بیاموزیم را برای شما آماده کردیم تا با پرداختن به این کارها ؛ زندگی خود را تا حدودی تغییر داده تا دنیا به همان اندازه دوران کودکی برای شما شیرین شود. پس با ما همراه باشید و این کارها را از کودکان بیاموزید.
شما نمی توانید دوباره به کودک تبدیل شوید اما می توانید این خلق و خوی معنوی باورنکردنی را از دوران کودکی خود را حفظ کنید زمانی که جهان از نظر شما ناشناخته است مدام مشتاق هستید و میخواهید تمام دنیا را در یک روز کندوکاو کنید و دوست دارید که آن روز انقدر طولانی باشد که تمام جواب سوالات خود را بیابید اما گذر زمان این اشتیاق را تبدیل به چیز دیگری خواهد کرد.

 • دویدن : بچه ها به ما یادآوری می کنند که هیچگاه برای ورزش نمی دوند و فقط برای شادی و آسودگی این کار را انجام می دهند.
کارهایی که باید از کودکان بیاموزیم
دویدن
 • خراب کردن گل قاصدک : سعی کنید به محض اینکه یک گل قاصدک را یافتید بی درنگ آن را به دست گرفته و فوت کنید تا در هوا پراکنده شود ، این کار گرچه بسیار کودکانه است اما به شما احساس خوبی می دهد.
 • تصور کنید : تصور کنید در خانه روی زمین بجای فرش و موکت پر از گدازه های آتشفشان است و شما برای این که نسوزید بایستی از روی این مبل به روی مبل دیگر بپرید. اکثر بزرگسالان این تصورات را فراموش کرده و حتی قادر نیستند آنها را دوباره به خاطر بیاورند.
 • به حیوانات عشق بورزید : بچه ها حیوانات را دوست دارند احتمالاً شما حیوانات را دوست دارید اما آخرین باری که شما یک کتاب در مورد آنها خوانده اید یا به باغ وحش رفته اید دقیقاً چه زمانی بوده است.
 • نقاشی و خرابکاری کنید : شاید سایرین از این کار شما مشکلی داده شود اما نقاشی یک راه موثر برای بازی کردن پس از یک روز طولانی و شلوغ است. کودکان گرچه خسته باشند اما همیشه آماده اند تا روی دیوار نقاشی کنند.
 • پرش بر روی تخت : کودکان و زمانی که برای خواب آماده می شود دست از بازی نمی کشند. انقدر روی تختخواب بالا و پایین می پرند تا انرژی خود کاملاً از دست دهند. گاهی اوقات مفید است که بزرگسالان با در نظر گرفتن موارد ایمنی این کار را انجام دهند.
 • بازی و آرامش در ساحل : ساحل دریا جایی که بدون ترافیک و ایاب و مشکلات روزمره می تواند آرامش بخش باشد . اما لذت بخش تر از آن این است که شما در ساحل شن بازی کنید و بتوانید قلعه شنی خود را بسازید.
 • از سوسک نترسید : بزرگسالان فکر می کنند که حشرات و سوسک ها منفورترین موجودات روی زمین هستند . اما در واقع این ها موجوداتی منحصر به فردی هستند که روی زمین وجود دارد بنابراین و بچه ها در مورد کنکاش آنها خوشحال می شود.
 • خواندن مجدد کتاب : بچه ها دوست دارند کتاب را بیش از چند بار به خوانند و هر باری که آن را می خواند علاوه بر اینکه می دانند در آن کتاب چه نوشته شده اما صادقانه شگفت زده می شود و مانند این است که انگار برای اولین بار است که این کتاب را میخواند. بد نیست که بزرگسالان نیز یاد بگیرند که برخی از چیز های معمولی و تکراری را به عنوان مسائل تازه و جدید ببینند.
 • بازی : برای کودکان زندگی یک بازی مستمر است ؛ حتی زمانی که اسباب بازی در اطراف آنها نیست حتماً یک شی را پیدا کرده و آن را با یک متد جدید یا روش خاصی که خود تعیین می کنند تبدیل به اسباب بازی کرده و با آن بازی می کنند. پس سعی کنید دنبال یک بزرگسال نگرش نامحدودی نسبت به محیط اطراف خود داشته باشید.
کارهایی که باید از کودکان بیاموزیم
بازی
 • جشن تولد : مانند کودکان برای تولد خود روزشماری کنید ؛ سعی کنید جشن تولد بگیرید و از تک تک لحظه های این جشن لذت کافی را ببرید.
 • حباب بازی : واقعا نیازی به توضیح نیست که با بازی چقدر می تواند در روحیه شما تاثیر بگذارد.
 • لذت پرواز : بزرگ ترها زمانی که سوار هواپیما می شوند ؛ دلهره دارند و یا تمام مسیر را در خواب هستند. اما کودکان در این حالت فکر می کنند که مثل یک پرنده در حال پرواز در آسمان هستند و از آن لذت می برند.
 • سوال بپرسید : تاکنون دیده اید که کلمه “چرا” از دهان کودکان بیفتد و یا از پرسیدن خسته شوند. اما اگر به کودکان به شما می آموزند خیلی از اسرار های دنیا وجود دارد که شما در مورد آن نپرسیده اید. بطور مثال چرا رنگ آسمان آبی است ؟
 • بستنی بخورید : آیا میدانید کودکان از خوردن بستنی لذت میبرند و لذت آنها زمانی بیشتر می شود که در بستنی غوطه ور می شود و تمام چهره و لباسهای خود را کثیف میکند.
 • خودتان را سرگرم کنید : توجه داشته باشید که کودکان نیازی به وسیله ای برای سرگرمی ندارد ؛ یک اسباب بازی یا یک کتاب و یا یک دوچرخه؛ بودن و یا نبودنش شاید نتواند مانع سرگرمی کودک شود. به هر حال کودکان چیزی برای سرگرمی پیدا خواهند کرد ؛ پس برای سرگرمی دنبال دلیل نباشید.
 • دوستان جدید پیدا کنید : هنگامی که کودک به اردو میرود و یا به مدرسه پا میگذارد اولین کاری که می کند یافتن یک دوست است. اینها برای بالغ تر شدن کودک و یا آموختن داشتن ارتباط به صورت آزادانه برای کودکان لازم است ؛ اما بزرگسالان همیشه از ارتباطات ترس دارند. سعی کنید خارج از خط قرمزهای خود دوستانی بیابید و با دیگران ارتباط کودکانه برقرار کنید.
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *