...
کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

پویش آری به تولید ملی سراسری شود

منتشره شده در پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶

پویش آری به تولید ملی سراسری شود

وزیر صنعت در بازدید از فروشگاه‌های عرضه پوشاک ایرانی

پویش آری به تولید ملی کار با ارزشی است که شکل گرفته و باید به یک کار ملی در سراسر کشور تبدیل شود.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و خبری صنایع ایران، محمد شریعتمداری در حاشیه بازدید از چند فروشگاه عرضه پوشاک ایرانی در سطح شهر تهران که در راستای حمایت از پویش « آری به تولید ملی » انجام شد، در گفتگو با خبرنگاران افزود:

فروشگاه‌های عرضه اختصاصی کالای ایرانی با ابتکار مجموعه اصناف کشور و دولت برای اولین بار در تهران راه‌اندازی شده‌اند که باید به تدریج در شهرهای دیگر نیز به اجرا درآیند تا استفاده از محصولات ایرانی یک “ارزش” محسوب شود.

 

وی با بیان اینکه برای حمایت از تولید داخلی باید ابتدا شرایطی فراهم شود تا قدرت انتخاب مردم بالا برود، تصریح کرد:

 

امروز در شرایطی قرار داریم که بسیاری از تولیدات ایرانی نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین‌المللی مایه افتخار هستند. در حوزه تولید و طراحی پوشاک برخی ایرانی‌ها حرف اول را در بسیاری از شرکت‌های معتبر خارجی میزنند.

 

شریعتمداری با تأکید بر ضرورت نوسازی ماشین‌آلات تولید، گفت:

 

علاوه بر این مهم با اصلاح روش‌های تولید متناسب با سلیقه مردم ایران و دنیا در مسیر حرکت به سمت کالای با کیفیت ایرانی را قدم برداریم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری اینکه محصولات ایرانی در بسیاری از کشورها از جمله کشورهای همسایه شناخته شده هستند، اضافه کرد:

 

حتی در یک دوره‌ای مارک و نشان محصولات ایرانی را در کشورهای اروپایی تقلید می‌کردند و با آن‌ها محصولات خود را به فروش می‌رساندند. البته الان نیز برخی محصولات ایرانی مانند زعفران را برخی کشورها به نام خودشان عرضه می‌کنند که در مجامع بین‌المللی این موضوعات را باید پیگیری کنیم.

 

*** ایجاد خوشه‌های صنعتی جدی گرفته شود

شریعتمداری با تأکید بر اینکه برای حمایت از تولید داخل به صورت موازی باید کارهای مختلفی انجام شود، افزود: ایجاد خوشه‌های صنعتی باید جدی گرفته شود.

 

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و مجموعه اتاق‌های اصناف سراسر کشور کار تشکیل خوشه‌های صنعتی را در حوزه پوشاک برای در کنار هم قرار گرفتن واحدهای تولیدی مختلف دنبال کنند.

 

وی با بیان اینکه برای نوسازی ماشین آلات تولید محصولات نیز باید قدم‌های اساسی برداریم، گفت: برای تحقق این هدف در بودجه سال ۹۷ به صورت امید بخشی منابعی برای یارانه سود تسهیلات اعطایی برای تولیدکنندگان سراسر کشور در نظر گرفته شده است.

 

*** نقش اساسی صدا و سیما در تبلیغ کالای ایرانی

وزیر صنعت، معدن و تجارت تبلیغات را نیز یک کار موثر دانست و یادآور شد:

صدا و سیما می‌تواند نقش اساسی ایفا کند. تشکیل شبکه ایران کالا باعث تقدیر است اما تبلیغ کالای ایرانی در شبکه‌های دیگر صدا و سیما با نرخ های ترجیحی و هزینه های متناسب نیز کار خوبی است. از سوی دیگر استفاده از فضای مجازی برای تبلیغات کار موثری است که آغاز شده است. همچنین “پویش آری به تولید ملی” کار با ارزشی است که شکل گرفته و باید به یک کار ملی در سراسر کشور تبدیل شود.

 

شریعتمداری با تأکید بر سامان دادن به مدیریت واردات، تصریح کرد: سهمیه‌ای برای کل مناطق آزاد تجاری اعمال شد که بیش از آن نتوانند محصولات خارجی عرضه کنند و جلوگیری از ورود قاچاق محصولات خارجی به بازار ایران باید در دستور کار قرار بگیرد.

 

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم با حمایت تعرفه‌ای از تولید داخل حمایت کنیم قاچاق از مرزها نیز باید کنترل شود، افزود: اگر تعرفه را بالا ببریم و ریسک قاچاقچی پایین آید سیاست ما در مدیریت واردات خدشه‌دار خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعـت، معدن و تجارت، در پایان با بیان اینکه بسیاری از محصولات ایرانی توسط مردم مورد استفاده قرار می‌گیرند، گفت: حجم مجموعه تولیدات ایرانی ۹۷۰ هزار میلیارد تومان در ۹ ماهه امسال بوده است که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به منسوجات بود که باید بیشتر شود.

 

گفتنی است که محمد شریعتمداری امروز (چهارشنبه) در راستای حمایت از پویش “آری به تولید ملی” از چند فروشگاه عرضه پوشاک ایرانی در سطح شهر تهران بازدید به فروشندگان و خریداران گل اهدا کرد. وی در این بازدیدها که در فضایی صمیمی برگزار شد به تولیدکتنندگان نشان “پویش آری به تولید ملی” اهدا کرد.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.