کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

ماسک های زنجبیلی برای انواع پوست

منتشره شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸

ماسک های زنجبیلی برای انواع پوست

این نوع ماسک برای انواع پوست مناسب است پس:

  • اگر پوست چربی دارید، ماسک زنجبیل به کاهش سبوم کمک می کند ، منافذ را تمیز می کند ، جوش ها و آکنه ها را از بین می برد .
  • اگر پوست حساسی دارید، ماسک زنجبیل به شما کمک می کند که راحت تر تاثیر آب و هوای بد را از روی پوستتان از بین ببرید، از محو شدن رنگ پوست جلوگیری کنید، از قرمزی ها خلاص شوید، اثرات کم خوابی روی پوست رو از بین ببرید و تازگی و درخشندگی رو به پوست برگردانید .
  • برای پوست خشک و پوست نرمال، ماسک زنجبیل می تواند تازگی و سلامت و زنده بودن رو به پوست احیا کند .

ماسک زنجبیل و روغن زیتون

ماسک زنجبیل و روغن زیتون
ماسک زنجبیل و روغن زیتون

ریشه زنجبیل
روغن زیتون

طرز تهیه :ریشه زنجبیل را در آورده و رنده کنید و آن ها را با روغن زیتون ترکیب کنید و سپس این ماسک را روی گردن و صورت تان به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه قرار دهید و با آب ولرم شستشو دهید .این ماسک برای انواع پوست ها مناسب است و می توانید ۱ یا ۲ بار در هفته از آن استفاده کنید و بعد از استفاده منظم خواهید دید که پوست شما به طور کلی بهتر و درخشنده تر شده است .

چای سبز و زنجبیل برای از بین بردن جوش ها

چای سبز و زنجبیل
چای سبز و زنجبیل

۵ گرم زنجبیل رنده شده
۱۰ میلی لیتر چای سبز جوشانده شده

طرز تهیه :چای سبز را با زنجبیل مخلوط کنید و به صورت خود بزنید .این ماسک برای نرم کردن پوست مناسب است و همچنین دارای خواص آنتی باکتریال می باشد و بهترین ماسک برای پوست های چرب است و برای استفاده منظم باید دو بار در هفته از آن استفاده کنید .

ماسک زنجبیل برای درمان آکنه

۱ قاشق چای خوری زنجبیل تازه زنده شده
۱۰۰ میلی لیتر آب

طرز تهیه :اول از همه زنجبیل ها را رنده کنید و برای آسان تر شدن کار اول زنجبیل ها را داخل یک کیسه پلاستیکی بریزیرد و بعد آن را در فریزر قرار دهید و بعد از یک ساعت زنجبیل را از فریزر در آورده و پوست آن را با قاشق بکنید و بعد از آن می توانید راحت تر زنجبیل ها را رنده کنید. حال آن ها را با آب سرد مخلوط کنید و اجازه دهید که این ماسک تا صبح روی پوستتان بماند .این ترکیب به شما کمک می کند که از شر جوش ها و آکنه ها خلاص شوید و همچنین برای پوست های ملتهب مناسب است و برای نتیجه بهتر می توانید هر روز از این ماسک استفاده کنید .

ماسک زنجبیل و خاک رس برای جوش های سر سیاه

۲۰ گرم خاک رس سفید
۱۰ میلی لیتر چای سبز
۱۵ میلی لیتر جوشانده بابونه
۲۰ گرم ریشه زنجبیل

طرز تهیه :تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس ماسک به دست آمده را به صورت خود بزنید و یک ربع بعد صورت را با آب خنک بشویید .این ماسک برای تمام انواع پوست ها مناسب است و همچنین می تواند آکنه پوست های چرب را از بین ببرد .این ماسک زنجبیل برای از بین بردن جوش های سر سیاه نیز مناسب است و پوستی تازه و درخشنده را به شما تحویل می دهد و برای داشتن پوستی بی عیب و نقص، ۲ تا ۳ بار در هفته از آن استفاده کنید .

ماسک آب لیمو و زنجبیل

۲۰ میلی لیتر خاک رس سبز
۵ میلی لیتر آب لیمو
۵ گرم ریشه زنجبیل

طرز تهیه :ریشه زنجبیل را رنده کنید و آن را با خاک رس، آب لیمو و چای ترکیب کنید و سپس ماسک به دست آمده را به پوست صورت خود بزنید و بعد از یک ربع صورت تان را با آب خنک بشویید .این ماسک برای پوست های چرب مناسب است و از بروز آکنه جلوگیری می کند و برای بهترین نتیجه ۲ تا ۳ بار در هفته از آن استفاده کنید .

ماسک ضد چروک عسل و زنجبیل

۱ قاشق چایخوری پودر خشک زنجبیل
۴۰ گرم عسل

طرز تهیه :این نوع ماسک بنا به درخواست برخی از شما کاربران عزیز نمناکی ارائه شده است ؛ تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس آن را به صورت بزنید و بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با آب خنک بشویید .این ماسک جریان خون را در پوست صورت افزایش می دهد و به شما کمک می کند تا خطوط و چروک های عمیق پوستی را از بین ببرید و همچنین می توانید ۲ بار در هفته از این ماسک استفاده کنید .

ماسک کره کاکائو و زنجبیل برای پوست های چرب

۲۰ گرم ریشه زنجبیل
۵ میلی لیتر روغن کنجد
۵ میلی لیتر کره کاکائو

طرز تهیه :ریشه زنجبیل رنده شده را با دیگر مواد ترکیب کنید و این ترکیب را درون یخچال بگذارید و سپس کل شب را روی صورت و گردن خود نگه دارید. این ماسک برای تمام انواع پوست ها مناسب است و باید دو بار در هفته آن را به صورت تان اعمال کنید .

ماسک درخشان کننده زنجبیل

۲ قاشق چایخوری پودر زنجبیل
۳ قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه :پودر زنجبیل را با گلاب ترکیب کنید و سپس آن را به حالت خمیری در آورده و به پوست خود بزنید . اگر فکر می کنید که گلاب ترکیب کم است، کمی به آن اضافه کنید .سپس ماسک را به پوست خشک و تمیز زده و ۱۰ دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه، ماسک را با آب سرد از صورت خود بشویید و درمان را به صورت روزانه تکرار کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید .اگر از نتیجه آن راضی بودید، می توانید آن را به هفته ای ۲ تا ۳ بار کاهش دهید .

نکته: ممکن است بار اولی که از این ماسک استفاده می کنید، دچار حساسیت و خارش شوید و اگر این خارش زیاد بود، حتما سریعا با آب سرد صورت خود را بشویید .

این ماسک را هرگز به اطراف لب ها و چشم ها نزنید.
اگر آلرژی دارید، هر گز از این ماسک استفاده نکنید.
اگر آکنه یا زخمی روی صورت خود دارید، این ماسک را به صورت تان نزنید.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *