کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

قسمت های مختلف یک سیلو

منتشره شده در پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸

قسمت های مختلف یک سیلو

۱. کانوایر زنجیری: این سیستم برای جابجایی حبوبات در روی سطح زمین بکار میرود. کانوایر زنجیری از فولاد با درجه سختی بالا تهیه گردیده است. با نصب رکابهای پلاستیکی در کانوابر زنجیری تمامی اصطکاک های درونی دستگاه کاهش یافته و در عوض به میزان قابل ملاحظه ای موجب افزایش ظرفیت کانوایر می گردند. این تجهیزات بر اساس ظرفیت مورد نیاز متقاضی ساخته میگردند.

۲. الواتور پیمانه ای: این تجهیزات برای جابجایی حبوبات در مسیرهای عمودی و بر اساس ظرفیت مورد نیاز متقاضی ساخته و استفاده میشوند. تسمه های لاستیکی دارای قابلیت حمل بالا بوده و پیمانه ها باید از جنس پلاستیک یا فلزی باشند. بخشهای فوقانی و تحتانی الواتور طوری ساخته شدهاند که جهن سرویس دستگاه به راحتی قابل تفکیک و باز شدن بوده و تعویض پولی یا قرقره های دستگاه به سهولت امکان پذیر میباشد. همچنین محفظه دستگاه در برابر گرد و غبار و رطوبت عایق بنی مناسب گردیده است.

۳. حلزونی: این تجهیزات برای جابجایی بر روی مسیرهای شیبدار و عمودی بر اساس ظرفیت مورد تقاضا استفاده می گردند. محفظه این تجهیزات به دو صورت یو شکل و لوله ای شکل می باشند.

۴. سکوهای فوقانی: سکوهی فوقانی که توسط دیوارهای کناری و مرکز سیلو مهار گردیده اند، تجهیزات انتقال موارد یا حبوبات را بر روی خود در بخش بالایی سیلو مستقر کرده اند. در سکوهای فوق از عمل گالوانیزاسیون گرم به منظور ایجاد پوشش محافظ در برابر خوردگی انجام پذیرفته است.

۵. تقسیم کننده: حبوبات توسط این سیستم از یک منطقه به چندین منطقه توسط کانالها و مجراهای پخش تقسیم گردیده و بنا به ظرفیت طراحی و ساخته میشوند. این تقسیم کننده ها توسط سنسورهای ضد غبار کنترل و فرمن گرفته میشوند.

۶. شیر موتوری کشویی باز و بسته: این وسیله بر روی تجهیزات مواد به منظور کنترل میزان جریان حبوبات نصب می گردند.

۷. پاروهای جاروب کننده کف: پاروهای کف توسط یک مارپیچ حبوبات کف سیلو را جاروب و به مرکز سیلو هدایت میکنند. دو گونه از پاروهای جاروب کننده کف موجود میباشد. سیار و غیر سیار، نوع سیار آن توسط گیربکس کاهنده گردیده و مجهز به یک وسیله الکتریکی ضد تاب خوردگی و پیچ خوردگی کابل میباشد.

۸. مارپیچ تخلیه مواد: مارپیچ تخلیه مواد جهت هدایت حبوبات از داخل به بیرون سیلو می باشند. مارپیچ تخلیه مواد در داخل محفظه دیگری بر روی فونداسیون سیلو مستقر گردیده قرار می گیرد. محفظه ها شامل یک محفظه مرکزی و دو محفظه میانی می باشند. عمل تخلیه مواد از طریق مارپیج دال محفظه ها به کمک پاروهای داخل سیلو صورت می پذیرد.

۹. برج الواتورها: سازه های فولادی جهت نگهداری و مهار الواتورهای عمودی و مرتفع ساخته شدهاند. سازه های مذکور می بایست توسط گالوانیزاسیون گرم به منظور ایجاد پوشش محافظ در برابر خوردگی نیز آبکاری شده باشند. سازه های مذکور در کنار سکوهای تقسیم کننده ها و تا بالای الواتورها قرار میگیرد.

۱۰. سیستم اتوماتیک: تمامی تجهیزات مذکور دارای قابلیت کارکرد و کنترل توسط اتوماتیک پی- ال- سی می باشند. توسط این سیستم کلیه کراحل کنترل و ثبت دما، نمایش و کنترل سطح مواد، عملیات هوادهی و جابجایی و انتقال مواد و گزارش گیری و عیب یابی به صورت تمام اتوماتیک صورت می پذیرد.

۱۱. سیستم هوادهی: حبوبات داخل سیلو به منظور نگهداری دراز مدت باید هوادهی شوند. در این سیستم درون سیلو توسط هوای پر فشار بوسیله فنهای رادیال هوادهی میشود. هوا از میان حبوبات عبور کرده و توسط خروجیهای تهویه تعبیه شده بر روی سقف سیلو به محیط خارج تخلیه میگردد.

۱۲. نمایشگر کنترل سطح: سطح حبوبات در داخل سیلو توسط سنسور هایی ثبت و اعلام می گردند. این سیستم قابل اتصال به P.L.C یا کامپیوتر میباشد. (سیستم اتوماتیک)

۱۳. سیستم نمایشگر دما: توسط ترمومتر دمای حبوبات داخل سیلو در کلیه سطوح قابل ثبت و اعلام میباشد. صفحه نمایش به دو صورت ثابت و مرکزی و یا سیار قابل استفاده میباشد. این سیستم قابل اتصال به سیستم اتوماتیک و خودکار میباشد.

۱۴. خوراک فشرده آسیاب: این خوراک فشرده آسیاب شده جهت مصارف مزارع و گاوداری ها قابل مصرف می باشند.

۱۵. سکوی تخلیه کامیون: سکوهای تخلیه کامیون با جکهایی به ظرفیتهای گوناگون میباشد. در سیستم انبار و ذخیره سازی حبوبات این سکوها قابلیت بلند کردن و نگهداشتن کامیون تا وزن ۴۰ تن به صورت مایل به منظور تخلیه آسان و سریع را دارا میباشد.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *