کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

عکاسی همگام سازی سرعت بالا

منتشره شده در چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

عکاسی همگام سازی سرعت بالا

سلام خدمت کازبران محترم سایت بزرگ صنعت.امیدوارم حالتن خوب باشه و روزگار به کامتون باشه.امروز مجدد افتخار این را اریم که با مطالبی جدید در خدمتتون باشیم.از اونجایی که عکاسی کردن و حرفه عکاسی یکی از کارهای محبوب من می باشه و همیشه پیگیر یادگیری مطالبی جدید در این زمینه هستم تصمیم گرفتم امروز این مطالب را با ما در میون بزارم تا شما هم بتونید یادبگیرید و عکس های قشنگی از خودتون و کسانی که دوسشون دارید بگیرید.ممنونم که با ما همراه هستید.

همگام سازی (sync) سرعت بالا به سرعت شاتری که در آن فلاش کارایی دارد یا همگام می شود، گفته می شود. اگر همگام سازی سرعت بالا در اختیار نباشد، فلاش تنها در سرعت های حدود ۱/۲۵۰sec کارایی مناسبی خواهد داشت. این حالت به ویژه هنگامی که قصد استفاده از فلاش در شرایط نوری روشن و دیافراگم باز را دارید، مشکل ساز خواهد شد.

  • امکانات ویژه مورد نیاز:

فلاش با همگام سازی سرعت بالا (HSS)

  • روش کار:

در مثالی که آوردیم، دیافراگم f/4 و ایزوی ۱۰۰ سرعت شاتری در حدود ۱/۱۰۰۰sec نیاز دارد. ما قصد داشتیم با زدن فلاش پر کننده (فلاش تکمیلی) سایه ها را نرم کرده و کچ لایت (برق چشم) ایجاد کنیم، به همین دلیل از HSS استفاده کردیم تا فلاش در سرعت شاتر ۱/۱۰۰۰sec با موفقیت همگام سازی شود.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *