کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

صنعت موسیقی

منتشره شده در پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

صنعت موسیقی

صنعتی است متشکل از افراد و کمپانی‌هایی که از طریق ساخت و عرضه و فروش اجراهای زنده ی موسیقی، موسیقی‌های ضبط شدهٔ استدیویی و موزیک ویدیوهای ساخته شده از آهنگها یا قطعات بی کلام به کسب درآمد مشغولند.
افراد زیادی در این صنعت در حال فعالیت هستند مانند:
ترانه‌سراها و آهنگ سازها که آهنگ‌های جدید را می‌سازند؛ خوانندهها، نوازنده ها‍‍‍‍‍‍‍‍، رهبران ارکستر و مدیران گروه‌های موسیقی که موسیقی را اجرا می‌کنند.
کمپانی‌ها و افراد حرفه‌ای که قطعات موسیقی یا موسیقی‌های ارکستری را ایجاد و منتشر می‌کنند که این افراد عبارت اند از:
پخش‌کننده‌های ترانه و آهنگ به خواننده‌ها و نوازنده‌ها و کمپانی‌ها (Music publishers)، تهیه‌کنندهها، استودیوهای ضبط، مهندسین صدا، لیبل‌های موسیقی، مغازه‌های فروش موسیقی یا فروشگاه‌های اینترنتی و نگهداران حقوق آثار موسیقایی (Performance rights organisations) و کسانی که به سازماندهی و نمایش موسیقی کمک می‌کنند مثل: افراد واسطه بین هنرمندان و سازندگان و کمپانی‌ها (booking agents)، افراد بازاریاب و تبلیغ‌کننده، سالن‌های کنسرت و همچنین تکنسین‌ها و تدارکات چی‌های تورهای کنسرت‌های موسیقی.
این صنعت همچنین افراد دیگری را هم شامل می‌شود مانند: افراد حرفه‌ای که به کمک و دستیاری و راهنمایی هنرمندان در مسیر عمر هنریشان مشغولند مثل مدیران برنامه خواننده‌ها و گروه‌ها، پیداکنندگان استعداد و رابط‌های بین هنرمند و شرکت‌ها (A&R) و مدیران اقتصادی و وکلای صنعت سرگرمی. همچنین دست اندرکاران پخش رسانه‌ای موسیقی یعنی: رادیوهای ماهواره‌ای، رادیوهای اینترنتی، رادیوها و ایستگاه‌های تلویزیونی؛ مطبوعات و روزنامه‌نگاران موسیقی و منتقدان موسیقی، آموزگاران و دانشجویان موسیقی، کارخانه‌های ساخت ساز و ابزار آلات موسیقی و همچنین خیلی‌های دیگر.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *