کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

صنایع دارویی

منتشره شده در پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸

صنایع دارویی

بخشی از صنایع شیمیایی به حساب می آید. در گذشته تنها داروهای موجود از گیاهان و حیوانات گرفته می شد. ولی داروهای امروزی از طریق فرایندهای شیمیایی تهیه و تولید می شود لذا مواد اولیه های مختلفی برای تولید دارو استفاده می شود. تولید داروی با کیفیت و استمرار تولید آن یکی از دغدغه های خیلی از کشورها می باشد که با توجه به شرایط و زمان همیشه در معرض تهدید یا تحریم است. نمیتوان این محصول را از سبد خرید افراد حذف نمود. مواد اولیه صنایع دارویی شامل مواد اولیه دارویی، مواد موثره دارو، افزودنی های صنعت داروسازی و مواد جانبی دارو می باشد.

در صنایع دارویی مواد اولیه دارویی شامل عناصر مورد نیاز برای تولید انواع داروهای مختلف است. این مواد مشتق شده و استخراج شده از منابعی است که می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد. هر دارویی از مواد فعال و املاح تشکیل شده است.

مواد اولیه صنایع دارویی فعال (APIs) چیست؟

مواد دارویی فعال (APIs)، همچنین به عنوان “حجم فعال” نامیده می شوند، مواد تشکیل دهنده فعال بیولوژیکی در یک دارو هستند.بسته به نوع دارویی، محصول ممکن است حاوی بیش از یک ماده فعال باشد. هر ماده یا مخلوطی از مواد مورد استفاده برای تولید دارو تحت تعریف یک API قرار دارد. این مواد همراه با امکانات تشخیص، درمان یا پیشگیری از بیماری هستند.مواد اولیه صنایع دارویی، API ها و اداره غذا و داروی تحقیق، توسعه و تولید داروها توسط اداره غذا و داروی ایالات متحده اداره می شود تا اطمینان حاصل شود که بهترین روش ها برای تولید داروها اتخاذ می شود. دستورالعمل های سیاست های انطباق (CPG) خط مشی FDA را در مورد قوانین مربوط به قوانین و مقررات FDA توضیح می دهد.

این دستورالعمل به کارمندان FDA در زمینه بازرسی و انطباق، و همچنین صنعت، به عنوان استراتژی و سیاست های آژانس در هنگام تعریف مجوز صنعت اشاره می کند. CFR (کد مقررات فدرال) در کدگذاری به عنوان ۲۱ مینویسد که حداقل عملیات تولید مناسب فعلی برای تهیه محصولات دارویی (به استثنای داروهای توموگرافی منتشر شده از پاتتری) برای تزریق به انسان یا حیوانات.

 

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *