کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

سبوس تخمیری

منتشره شده در شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

سبوس تخمیری

  • سبوس گندم تخمیری Fermented Wheat Bran

میزان فیبر روزانه دریافتی شما بسیار کمتر از میزان توصیه شده جهانی است (روزانه ۱۸ تا ۲۵ گرم فیبر). یکی از منابع تامین کننده فیبر انواع سبوس غلات می باشند. سبوس گندم علاوه بر دارا بودن میزان قابل توجه فیبر غیر محلول حاوی انواع املاح و ویتامین ها (منیزیم، منگنز، نیاسین، فسفر، روی…) است ولی به سبب دارا بودن ماده غیر مغذی اسیدفیتیک طبق استاندارد ملی ایران به شماره ۱۷۰۲۸ امکان استفاده از سبوس خام برای انسان وجود ندارد ما با تکنولوژی طبیعی تخمیر امکان استفاده این ماده را در عین حفظ تمامی خواص مثبت ذکر شده برای شما مصرف کننده عزیز فراهم آورده ایم. سبوس به بهبود بیماری های گوارش چون یبوست کمک کرده و در کاهش کلسترول و کاهش خطر ابتلا به سرطان نیز نقش دارد. بنابراین وجود آن در سبد روزانه کالای شما ضروری است.

  • سبوس برنج تخمیری Fermented Rice Bran

میزان فیبر روزانه دریافتی شما بسیار کمتر از میزان توصیه شده جهانی است (روزانه ۱۸ تا ۲۵ گرم فیبر). یکی از منابع تامین کننده فیبر انواع سبوس غلات می باشند. سبوس برنج یکی از منابع بسیار مفید تامین فیبر است که حاوی هم فیبر محلول و هم فیبر نامحلول است. به همین سبب موجب تعدیل وزن، حفظ رژیم غذایی به سبب ایجاد سیری کاذب وکنترل قند خون می شود. بعلاوه سبوس برنج حاوی یک آنتی اکسیدان طبیعی است و با دارا بودن ماده ای خاص جذب کلسترول را کاهش می دهد. طعم این محصول به عنوان سبوس خوشمزه و کمی مشابه طعم برنج است. یک چهارم فنجان سبوس برنج تخمیری حاوی ۶٫۲ گرم فیبر است که ۲۵% نیاز روزانه زنان و ۱۶% نیاز روزانه مردان را تامین می کند. سبوس برنج حاوی منیزم، آهن، فسفر و منگنز (استخوان سازی، کلاژن سازی و بهبود عملکرد مغز)، ویتامین B5 و B6 نیز می باشد.

  • سبوس جو تخمیری Fermented Barley Bran

میزان فیبر روزانه دریافتی شما بسیار کمتر از میزان توصیه شده جهانی است (روزانه ۱۸ تا ۲۵ گرم فیبر). یکی از منابع تامین کننده فیبر انواع سبوس غلات می باشند. سبوس جو یکی از منابع بسیار مفید تامین فیبر است و حاوی ۲۰% فیبر رژیمی کل است که ۱۰% آن را فیبر محلول تشکیل می دهد. سبوس جو به سبب بتاگلوکان (۷٫۷%) جذب آب بالای داشته و باعث ایجاد سیری کاذب و در نتیجه کمک به تعدیل وزن و جلوگیری و درمان یبوست می شود. بعلاوه بتاگلوتان طبق نظر سازمان غذا و دارو (FDA) به عنوان عامل سلامتی قلب شناخته شده است. با استفاده از سبوس جو تخمیری می توان خطر ابتلا به بیماری هایی چون دیابت، چاقی، فشار خون و اختلالات متابولیسم چربی در بدن را که با افزایش ایجاد می شوند را کاهش داد.

  • سبوس جودوسر تخمیری Fermented Oat Bran

میزان فیبر روزانه دریافتی شما بسیار کمتر از میزان توصیه شده جهانی است (روزانه ۱۸ تا ۲۵ گرم فیبر). یکی از منابع تامین کننده فیبر انواع سبوس غلات می باشند. سبوس جودوسر یکی از منابع بسیار مفید تامین فیبر است و حاوی ۱۴% فیبر رژیمی کل است که ۵% آن را فیبر محلول تشکیل می دهد. خواص درمانی جودوسر در حدی است که در کارخانه های تولیدی مواد دارویی از ان استفاده می شود. میزان بتاگلوکان این ماده بالا بوده که این امر در جلوگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر است.

برچسب ها : ،
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *