کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

ریسندگی فاستونی

منتشره شده در شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸

ریسندگی فاستونی

ساختمان هر کدام از ماشین های بکار رفته ، نحوه ارتباط و روش هایعملیاتی آنها در ابتدا بطور اختصاصی جهت الیاف پشم (پشم گوسفند)در نظر گرفته شد. ریسندگی الیاف مصنوعی به تنهایی با بصورت مخلوطبا پشم نیز با ایجاد تغییرات مناسب در مراحل عملیاتی و تنظیم ماشین ها ،امکان پذیر گردید. این نوع الیاف مصنوعی به نحوی تهیه شده اند که بامشخصات الیاف پشم سازگاری و مشابهت داشته باشند. برای انجام این مقصودبه الیاف ممتد تهیه شده در مرحله ایتدایی ریسندگی مقدار خیلی زیادی فرو موج داده شده و اغلب بصورت الیاف غیر ممتد شکسته می شوند . اینعمل باعث می شود تا این الیاف در مقایسه با الیاف پشم طولبلند تری داشته ولی تغییرات طولی آنها بیشتر باشد.الیاف پشم در مقایسه با الیاف طبیعی دیگر بطور قابل ملاحظه ای
دارای طول متوسط بلندتری می باشند . بنابراین ریسندگی فاستونی را ریسندگی الیاف غیر ممتد بلند نیز می نامند.

در این نوع ریسندگی تمامی فتیله ها در ابتدا شانه می شوند .نخ های فاستونی مشابه نخ های پنبه ایی دارای زیر دست مطلوب می باشند .از آنجایی که تمامی الیاف پشم – پلی استر ، پشم – اکریلیک و پشم –کتان نیز اغلب در ماشین های گردباف استفاده می گردد. از پشم گوسفند بیشاز الیاف پشم دیگر برای تهیه نخ فاستونی استفاده می شود. الیاف دیگرپشم مثل آنقوره ، بره یا کشمیر ضعیف تر بوده ولی بخصوص زیر دست لطیف تری دارند.

مقدار تاب که در ریسندگی فاستونی تا حدودی زیاد میباشد(برای بدست آوردن نخی با مقاومت کافی )، اثر منفی ای بر روی زیر دست نخ دارد.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *