کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

روغن صنعتی چیست و چه کاربردی دارد

منتشره شده در شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸

روغن صنعتی چیست و چه کاربردی دارد

روغن صنعتی یکی از انواع روغن ها است که خواص فیزیکی و شیمیایی خاص خود را دارد و تمام مجموعه ی روانکار ها را در بر می گیرد. دقت کنید تمام مجموعه روانکار ها…!!!

  • مراحل تهیه

برای تهیه روغن صنعتی عملیات مختلف و پیچیده ایی صورت می گیرد تا در نهایت این روغن حاصل شود. این نوع روغن از تقطیر نفت خام به دست می آید. البته این کار در چند مرحله متوالی صورت می گیرد. برای این منظور چندین بار تقطیر در شرایط جو انجام می شود و سپس تقطیر در خلا در چند مرحله انجام می گردد تا در نهایت یک برش نفتی با فرمولی خاص به وجود می آید. این برش نفتی باید گرانروی خاص و همچنین نقطه اشتعال معینی داشته باشد تا در نهایت روغن های صنعتی به وجود آیند.
بعد این مراحل ته مانده مواد آسفالتی که در برج تقطیر حاصل شد است با کمک پروپان خارج می شود تا در نهایت بتوان گرانروی را بهبود بخشید. در مراحل بعدی پارافین های سنگین که به صورت جامد هستند از روغن جدا می شوند همچنین ازت، اکسیژن و گوگرد نیز از روغن خارح شده تا روغن صنعتی در شرایط سخت، پایداری مطلوب تری داشته باشد. البته هنوز روغن صنعتی حاصل نشده است. تمام مراحلی که بیان شد بر روی روغن پایه رخ می دهد. زمانی که تمام این مراحل طی شد این روغن به واحد های مختلف می رود تا با اضافه کردن افزودنی ها متفاوت، انواع مختلفی از روغن های صنعتی به بازار وارد شوند.

  • انواع روغن های صنعتی

روغن صنعتی، می تواند دامنه وسیعی را به خود اختصاص دهد به عنوان نمونه: روغن زنجیر، روغن دنده، روغن توربین، روغن برش، روغن های هیدرولیکی، روغن های نساجی، روغن سیلندر، روغن های گردشی، روغن های چند منظوره، روغن موتور دیزلی و بنزینی، روغن دنده، روغن دریایی، روغن های ضد زنگ و ضد خوردگی، روغن های کمپرسور، و غیره همگی در دسته روغن های صنعتی جای دارند.

برچسب ها : ،
مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *