کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

منتشره شده در سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

زیباترین آیفون تولیدی توسط اپل کدام است؟ رتبه بندی تمام مدل های آیفون بر اساس زیبایی و جذابیت!

از زمانی که اپل به صورت رسمی تولید تلفن های همراه را آغاز کرد، مدل های مختلفی از آیفون با چهره هایی متفاوت را عرضه کرده است. در حالی که هر ساله آیفون های جدید تکامل بیشتری یافته و با قابلیت های جدیدی عرضه میشوند، جالب است که نگاهی هم به تغییرات ظاهری آنها داشته باشیم. حال تصمیم داریم تمام مدل های مختلف آیفون از آغاز تا آیفون X را از نظر زیبایی رتبه بندی کنیم. به نظر شما لقب زیباترین آیفون به کدام نسخه از آیفون های تولید شده تاکنون خواهد رسید؟ این رتبه بندی توسط بیزینس اینسایدر انجام شده و به نظر ما در تیم تحریریه نت نوشت خیلی نزدیک بود، از این رو اقدام به آماده سازی آن برای انتشار کردیم. اگر شما نظر متفاوتی دارید حتما با ما در میان بگذارید.

۱۲. The Original iPhone

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

 

اولین آیفون در سال ۲۰۰۷ معرفی شد و اگرچه از نظر ویژگی های فنی واقعاً فاجعه بود، اما از طراحی خوبی بهره میبرد و کار با آن راحت بود. کلیدهای مربوط به صدا و سکوت در طرفین گوشی قرار گرفته بودند و دکمه پاور نیز در بالای آن جای داده شده بود. همچنین قاب پشتی به صورتی طراحی شده بود که قسمت بالای آن رنگ زیبای نقره ای و پایین آن نیز رنگ مشکی ماتی داشت و به نظر میرسد که نسخه ای بهتر از iPod Touch خواهد بود. همانطور که مشاهده می کنید اولین نسخه از آیفون آخرین جایگاه را در لیست ۱۲ تایی زیباترین آیفون ها به خود اختصاص داد!

 

۱۱. آیفون ۶S و ۶S پلاس

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۶S و ۶S پلاس بسیار شبیه به آیفون ۶ و ۶ پلاس بودند. این گوشی ها کمی ضخیم تر و سنگین تر از نسل گذشته خود بودند و از یک آلومینیوم قوی تر جهت استحکام بیشتر در ساخت آن استفاده شده بود. همین امر باعث شده بود احتمال لغزش آن در دست کمتر گردد.

به غیر از نکات گفته شده در بالا، این دو گوشی از طراحی مشابه به آیفون ۶ بهره میبردند. نمایشگر ۶S و ۶S پلاس یکی از نقاط قوت آنها بود، اما خطوط آنتن و دوربین برجسته در عقب، کمی از زیبایی این گوشی ها کاسته بود.

 

۱۰. آیفون ۶ و ۶ پلاس

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

اپل که آیفون ۵S را با بدنه ای شیشه ای به بازار عرضه کرده بود، رویه خود را در آیفون ۶ و ۶ پلاس تغییر داد و آنها را با بدنه ای آلومینیومی معرفی کرد. استفاده از آلومینیوم سبب شد این دو گوشی بسیار سبک تر و نازک تر از مدل های قبلی شوند. اپل در مقایسه با آیفون ۵ و ۵S طرحی جدیدی را در لبه های این دو گوشی مورد استفاده قرار داد که سبب شد بیشتر شبیه به iPod های آن زمان گردند. با این وجود، بزرگترین بهبود آیفون ۶ صفحه نمایش آن بود. اپل پس از کش و قوس های فراوان تصمیم گرفت سایز نمایشگرهای خود را افزایش داده و از اندازه ۴ اینچ در آیفون ۵، به ۴٫۷ اینچ در آیفون ۶ و ۵٫۵ اینچی در ۶ پلاس برساند.

آیفون ۶ و ۶ پلاس را میتوانیم اولین قدم جدی آیفون برای تولید گوشی هایی با نمایشگر بزرگ بدانیم. با این حال، خطوط آنتن در پشت گوشی چندان جالب نبودند. ۶ و ۶ پلاس اولین نمونه های آیفون بودند که از لنزی برجسته در ساخت آنها استفاده شده بود. این مهم به آن معنا بود که این دو گوشی نمیتوانستند به صورت کامل بر روی یک سطح صاف قرار بگیرند.

 

۹. آیفون X

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون X به عنوان یکی از پرچمداران حال حاضر اپل مطرح است. طراحی این گوشی که واقعاً قابل توجه است را میتوانیم پیش نمایشی از آیفون های آینده بدانیم. نمایشگر آیفون X زمانی که گوشی خاموش باشد به صورت یک دست به چشم می‌آید، اما هنگامی که آن را روشن میکنیم، “شکاف” یا ” notch” را در بالای نمایشگر مشاهده میکنیم که اپل برای قرار دادن سیستم دوربین TrueDepth از آن استفاده کرده است.

آیفون X با نمایشگر OLED و لب به لب، بسیار نزدیک به طرح “گوشی تمام صفحه” ای بوده که اپل مدنظر داشته است. البته در حد فاصل شکاف و جایگاه دوربین در عقب، مکان هایی وجود دارد که اپل باید جهت بهبود بر روی آنها کار کند. همان گونه که اپل در طراحی آیفون ۷ و آیفون ۸، از چهره زیبای آیفون ۶ الهام گرفته است، به نظر میرسد آیفون X نیز الهام بخش اپل در طراحی آیفون های بعدی خواهد بود.

 

۸. آیفون ۳G و ۳GS

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیباییرتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۳G و ۳GS که در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ عرضه شدند، دارای طراحی یکسانی بودند. این دو گوشی نیز با صرف نظر از قاب های ضخیم تر و یا رنگ مشکی کناره ها، بسیار شبیه به اولین مدل آیفون بودند.

با این حال، قاب پشتی آیفون ۳G و ۳GS بسیار جذاب تر از آیفون اولیه بود. در حالی که بدنه پشتی آیفون اورجینال از آلومینیوم ساخته شده بود، اپل در طراحی قاب پشتی ۳G و ۳GS از پلاستیک یک دست سفید یا یک دست مشکی استفاده کرد.

 

۷. آیفون ۵C

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۵C کاملاً متفاوت از دیگر آیفون ها بود. این گوشی حتی با گوشی ۵S که در همان سال عرضه شد نیز تفاوت فاحشی داشت.

در حالی که ۵S نسخه ای به روز رسانی شده از آیفون ۵ بود، آیفون ۵C از بدنه ای پلی کربناتی ساخته شده بود که بر روی یک ساختار فلزی قرار داشت. این گوشی در پنج رنگ مختلف که در تصویر مشاهده میکنید عرضه شد.

اپل در سالیان بعد هرگز گوشی شبیه به ۵C را تولید نکرد، اما میتوانیم آن را به گونه ای همچون iMac G3 بدانیم که در سال ۱۹۹۸ عرضه شد و یکی از اولین پروژه های استیو جابز و جاناتان آیو پس از بازگشت جابز در سال ۱۹۹۷ به اپل بود. iMac G3 در ۱۳ رنگ مختلف عرضه شده بود.

 

۶. آیفون ۴S

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۴S اولین آیفونی بود که از دستیار صوتی “Siri” بهره میبرد و از نظر ظاهر تقریباً به آیفون ۴ شباهت داشت. “معرفی سیری” و “حفظ طراحی زیبای نسل گذشته” که ترکیبی از فلز و شیشه بود را میتوانیم ایده ای بسیار هوشمندانه از سوی اپل بدانیم.

 

۵. آیفون ۴

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۴ به طور قابل توجهی متفاوت از آیفون ۳GS بود. اپل در این گوشی بدنه عقبی را از جنس پلاستیک انحنا دار، به ترکیبی از شیشه مسطح و فولاد ضد زنگ تغییر داد. همچنین قطعه نازک فلزی که در اطراف گوشی قرار داشت به عنوان آنتن گوشی استفاده شده بود.

آیفون ۴ هنوز هم یکی از زیباترین گوشی های آیفونی است که تا به امروز تولید شده است. ضمناً این گوشی، اولین آیفونی بود که با نمایشگر Retina عرضه شد.

 

۴. آیفون ۵

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

اپل در آیفون ۵ از ترکیب شیشه و فولاد ضد زنگ استفاده شده در آیفون ۴ و ۴S دور شده و آن را با طرحی آلومینیومی و شیشه ای جایگزین کرد.

تغییر از فولاد به آلومینیوم آیفون ۵ را به یک گوشی واقعاً قابل توجه تبدیل کرد. در واقع، آیفون۵ ۱۸ درصد نازک تر و ۲۰ درصد سبک تر از آیفون ۴S بود. آیفون ۵ همچنین آخرین آیفونی بود که فاقد دوربینی برآمده بود. علاوه براین ها، رنگ مات آن نیز واقعاً زیبا و به یادماندنی است.

 

۳. آیفون ۵S و آیفون SE

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۵S از تمام جهات نمودی از پیشرفت طی شده در طراحی نسل های مختلف آیفون بود. این گوشی سبک اما محکم بود و همچون آیفون ۵ از نمایشگر بزرگ (در آن زمان) ۴ اینچی بهره میبرد.

۵S اولین آیفونی بود که به لطف سنسور اثر انگشت Touch ID، دکمه هوم آن به صورت کامل شکلی گرد را به خود گرفته بود. علاوه بر این، ۵S اولین آیفونی بود که با رنگ طلایی عرضه شد.

ترکیبی از آلومینیوم و شیشه، طراحی جدید کلید هوم، جایگاه کلیدهای صدا و پاور و سایز مناسب آن در دست ۵S را به یک گوشی فوق العاده تبدیل کرد. این طراحی به قدری زیبا بود که اپل آن را در آیفون SE که از پردازنده ای مشابه به ۶S بهره میبرد نیز مورد استفاده قرار داد.

 

۲. آیفون ۸ و ۸ پلاس

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۸ و ۸ پلاس تقریباً بسیار شبیه به آیفون ۷ و ۷ پلاس هستند. با این تفاوت که در آیفون ۸ هم در جلو و هم عقب از شیشه استفاده شده است. به نظر میرسد که در طراحی آیفون ۸ از آیفون ۷ و آیفون ۴ الهام گرفته شده است. در یک کلام، این گوشی واقعاً زیباست.

 

۱. آیفون ۷ و ۷ پلاس

رتبه بندی گوشی های آیفون بر اساس زیبایی

آیفون ۷ و ۷ پلاس نشان دهنده نقطه اوج طراحی آیفون ۶ بوده و واقعاً چهره زیبایی دارند. اپل در نهایت راهکاری مناسب را برای از بین بردن خطوط مربوط به آنتن در عقب گوشی یافت و چهره آیفون را زیباتر از همیشه کرد. این گوشی نیز همچون ۵C در پنج رنگ مختلف عرضه شد که رنگ های matte و jet-black واقعاً خیره کننده بودند. حتی اگر آیفون ۸ قابی شیشه ای جهت پشتیبانی از شارژ بیسیم داشته باشد، هنوز هم آیفون ۷ گوشی زیباتری است.

در یک کلام آیفون ۷ و ۷ پلاس جذاب ترین و زیباترین آیفون هایی هستند که تا به حال ساخته شده‌اند.

نظر شخصی شما چیست؟ شما کدام نسخه را زیباترین آیفون میدانید؟

 

منبع : نت نوشت

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *