...
کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

مشاغل صنعت و صنایع ایران
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

دلایل بدهکاری و مشکلات مالی همیشگی

منتشره شده در چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸

دلایل بدهکاری و مشکلات مالی همیشگی

دلایل و نکاتی وجود دارد که شما با پشت گوش گذاشتن آنها متوجه می شوید که بدهکاری های فراوانی دارید که این همیشه برای شما ناخوشایند است. مهم نیست چقدر جوان یا پیر هستید، احتمالا همه شما تجربه بدهکاری را دارید و یا دیگران را دیده اید که تحت تاثیر آن قرار گرفته اند. بدهکاری دلیلی دارد . دانستن و درک اینکه چرا بدهی دارید اولین قدم برای کنترل و در نهایت پرداخت آن است. به همین منظور برای آشنایی بیشتر با دلایل بدهکاری و مشکلات مالی همیشگی با ما همراه باشید.

 • سعی دارید مثل دیگران هزینه کنید :

برخی افراد همیشه سعی دارند آخرین و عالی ترین چیزی که افراد دیگر دارند را بخرند. با این حال اگر همه موجودی خود را خرج و از دیگران قرض کنند این چرخه پایان نمی پذیرد و همیشه مقروض دیگران هستند.اما همیشه باید مراقب باشید که مقایسه ای در این زمینه صورت نگیرد و هیچ وقت دیدن مراکز خرید را جز تفریح خود قرار ندهید.

 • فکر می کنید وقت زیادی برای باز پرداخت بدهی دارید :

شاید فکر کنید زمان زیادی برای باز پرداخت بدهی دارید، اما هر ریال پول قرضی می تواند واقعا به زندگی آسیب برساند. باید بتوانید زندگی را در حد توان خود صرف نظراز پول قرضی تامین کنید.

 • درباره هزینه های کلی از جمله مالیات، فکر نکرده اید :

اگر به طور مستقیم هر ماه از حقوق خود مالیات را کنار نگذارید و در دخل و خرج حساب نکنید، ممکن است بیشتر از آنچه دارید مجبور به پرداخت یکجا شوید و سالانه مبلغی را برای تسویه مالیات قرض کنید.

 • بیمه درمانی ندارید :

ممکن است به دلیل ابتلا به یک بیماری و هزینه های درمان مقروض شوید به همین دلیل بیمه اهمیت زیادی در کنترل هزینه ها دارد زیرا نمی دانید چه اتفاقی در آینده پیش خواهد آمد تا برای پرداخت هزینه های پزشکی آماده باشید. بیمه درمانی را مانند هر بیمه دیگری جدی بگیرید و در بودجه بندی خود قرار دهید.

 • در مورد بدهی کارت اعتباری اطلاعاتی ندارید :

بسیاری از مردم چیز زیادی در مورد بدهی کارت اعتباری نمی دانند. آیا می دانید حداقل مبلغ پرداختی به چه معناست؟ با نهایت تعجب بسیاری از مردم نمی دانند ! بنابرین بهتر است آگاهی های لازم در این مورد را کسب کنید.

 • ولخرج هستید :
دلایل بدهکاری و مشکلات مالی همیشگی
ولخرج هستید

بیشتر از در آمد ماهانه خود هزینه و ما بقی را قرض می کنید. به همین سادگی این مساله منجر به افزایش بدهی می شود. شما باید متناسب با بودجه واقعی خود برنامه ریزی کنید.

 • خانه یا ماشین دارید :

خانه و اتومبیل ها گران هستند و هزینه های تعمیرات آن بالا است و اگر برای پرداخت این هزینه ها آمادگی نداشته باشید، می تواند منجر به بدهی بیشتر شود.

 • دانشگاه می روید :

همانطور که می دانید این روزها هزینه تحصیل هم مثل سایر هزینه ها بالا است و فقط برخی اقشار به راحتی توانایی پرداخت شهریه ها را دارند . ممکن است مجبور به گرفتن وام های دانشجویی شوید. با این حال، سعی کنید هر ترم تا جای ممکن پول نقد داشته باشید. هر چند دشوار است اما با تلاش بیشتر به دانشگاه های دولتی بروید.

 • پس انداز ندارید:

بدون پس انداز، زندگی بسیار سخت و پر استرس می شود و کوچک ترین هزینه پیش بینی نشده منجر به بدهی می شود. به همین دلیل داشتن پس انداز برای چنین مواقعی خیلی اهمیت دارد.

 • درآمدتان کاهش پیدا کرده است :

اگر درآمد شما به طور ناگهانی کاهش یابد، می تواند به بودجه بندی آسیب برساند و منجر به افزایش بدهی شود. سعی کنید به راه هایی برای تنوع و افزایش درآمد خود، طوری که به یک شکل درآمد وابسته نباشید فکر کنید.

 • وام با سودهای بالا می گیرید :

اگر وام هایی با سود بالا می گیرید باز پرداخت آن خیلی طولانی و دشوار است زیرا ابتدا باید سود و سپس اصل وام را پرداخت کنید.

 • همیشه از برند خاصی خرید می کنید :

چندین دلیل برای خرید افراد از یک برند یا مارک خاص چیزی وجود دارد . چیزیست که پدر و مادر، دوستان و…می خرند. گاهی اوقات برند جنسی نسبت به جنس مربوطه برتر است اما نباید همیشه به صورت پیش فرض تبدیل شود.گاهی تفاوت قابل توجه قیمت در این اجناس به دلیل بسته بندی و هزینه تبلیغات آن است و از لحاظ کیفیت تفاوت چندانی ندارد.

 • به برخی موارد جزئی توجه نمی کنید :

برخی افراد برای گرفتن تخفیفات جزئی از این مغازه به آن مغازه می روند تا کمی هزینه را را کاهش دهند اما غافل از اینکه چقدر زمان و سوخت بیشتری را هدر می دهند .در واقع این می تواند نوعی سرگرمی باشد تا راهی برای کاهش هزینه زیرا زمان خود سرمایه ای ارزشمند محسوب می شود.

 • نظم و سازمان دهی ندارید :

نداشتن نظم و سازمان دهی در منزل یکی دیگر از دلایل بدهکاری است . زیرا به این ترتیب خانواده دچار خسارت هایی می شود که باید هزینه هایی را پی در پی بپر دازد که جبران آن به خصوص برای اقشارکم درآمد دشوار است.

 • همیشه وسایل ارزان می خرید :

آیا جز آن دسته افرادی هستید که وسایل مورد نیاز خود را از میان کالاهای ارزان می خرید ؟ برخی افراد با تصور اینکه در هزینه های خود صرفه جویی کنند همیشه اجناس ارزان می خرند اما برعکس اینها زودتر خراب و باید جایگزین شوند.بنابراین یکبار هزینه لازم برای خرید اجناس با کیفیت را بپردازید.

 • اولویت های خود را نمی شناسید:

برخی افراد اولویت های زندگی خود را حتی در خرید هم نمی شناسند و با خریدن هرچه که می بینند مقروض می شوند و درنهایت وسایل مورد نیاز خود را هم تهیه نمی کنند.

 • تفریحات پرهزینه دارید :

همه ی ما برای لذت بردن بیشتر از زندگی به سرگرمی و تفریح نیاز داریم اما به جای اینکه از نعمت های خدا و طبیعت استفاده کنیم هزینه های هنکفتی می پردازیم تا حتی دقایقی تفریح داشته باشیم.

 • رفتار افراد پول دار را انجام می دهید :

برخی افراد بخصوص نسل جوان خود را با پولدارها مقایسه می کنند ورفتارهایی انجام می دهند که در طبقه آنها نیست و به گونه ای لباس می پوشند و تفریح می روند که روزبه روز به بدهکارتر می شوند اما دید خود را تغییر نمی دهند.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.