کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

دستگاه روغن کشی یا دستگاه روغن گیری

منتشره شده در شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸

دستگاه روغن کشی یا دستگاه روغن گیری

دستگاه روغن کشی برای روغن گیری از دانه های روغنی مانند کنجد، بادام زمینی، بادام و… مورد استفاده قرار می گیرد. روش کاری این دستگاه ها به دو روش پرس گرم و سرد است که در ادامه در خصوص این موارد با هم صحبت خواهیم کرد:

دستگاه روغن کشی پرس گرم:

روغنی که این دستگاه به شما تحویل می دهد از نظر علمی قابلیت استفاده به صورت خوراکی را ندارد و مشکلاتی دارند که در ادامه برای شما توضیح می دهیم:

روغن به دست آمده با استفاده از دستگاه روغن کشی پرس گرم دارای دانه های تیره ای هستند که در اثر حرارت بوجود آمده اند.
ماهیت این روغن ها به طور کلی بهم ریخته است و میزان ترانس آنها تغییر پیدا می کند.
این روغن ها بسته به دانه ای که روغن از آن ها استخراج شده است ممکن است دارای سموم مختلفی مانند: گلیکوزیلانت، اروسیک اسید و یا گسیپول هستند.
سازگاری طبیعی روغن هایی که در روش روغن گیری با پرس گرم به دست می آید اصلا در وضعیت خوبی قرار ندارد و همه آن خواص دارویی که از روغن های طبیعی می شنوید در روش گرم از بین می روند.

البته گفتنی است که کسانی که از روش روغن گیری گرم استفاده می کند بر این عقیده هستند که با پالایش شیمیایی می توانند روغن را به حالت طبیعی خود در بیاورند که این کار در اصل نشدنی است و فقط مسائل ظاهری این روغن ها برطرف می شود و سایر مشکلات مربوط به آن که مربوط به ساختار روغن است به قوه خود باقیست.

دستگاه روغن کشی پرس سرد:

بعد از همه ایراداتی که به روغن های تولید شده به روش گرم وارد شد و به وضوح دیدند که این روغن ها باعث بروز بیماری هایی مانند سرطان سینه در بانوان، بیماری های قلبی و عروقی، کمبود انرژی وبیحالی، نا باروری، ام اس و… می شوند؛ روش های زیادی برای رهایی از این مشکلات بود که که یکی از آن ها روغن گیری به روش پرس سرد بود.
این روش بیشتر برای افرادی محبوب است که کیفیت را به کمیت ترجیح می دهند؛ چرا که وقتی از این روش برای روغن گیری استفاده می کنند روغن دانه هایی مانند کنجد یا بادام زمینی به صورت کامل گرفته نمی شود، اما در عوض روغنی که به دست می آورید بسیار با کیفیت، بدون ضرر و طبیعی خواهد بود. همچنین هر چقدر در خصوص خواص دارویی و مفید بودن روغن های طبیعی می شنوید مربوط به روغن هایی است که با استفاده از دستگاه روغن گیری پرس سرد گرفته می شود.
دستگاه روغن گیری پرس سرد خانگی به این شکل عمل می کند که در آن روغن به دست آمده فقط ۴۰ درجه سانتی گراد حرارت دارد و همین موضوع باعث می شود که هیچ آسیبی به روغن وارد نشود.
قیمت دستگاه روغن گیری پرس سرد به برند گارخانه سازنده، ابعاد دستگاه، توان و میزان مصرف برق آن بستگی دارد. البته برای کسانی برای قصد راه اندازی کسب و کار روغن گیری را دارند، دستگاه های پرس سرد در طولانی مدت به صرفه تر خواهد بود، چرا که هم محصول با کیفیت تری تولید می کنید که مشتریان بهتری دارد و هم از طرفی مصرف برق دستگاه پرس سرد بسیار کمتر از نمونه پرس گرم است.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *