کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

تهران گردی در زمستان کجا بریم

منتشره شده در دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸

تهران گردی در زمستان کجا بریم

جاهای دیدنی تهران در زمستان
تهران گردی در زمستان کجا بریم

زمستان فصل زیبایی هاست ، در این فصل درختان لباس عریانی به تن میکنند و همه ی خیابان ها،کوچه ها عروس میشوند . گرچه در زمستان نشستن در کنار شومینه یا بخاری و نوشیدن یک لیوان چای گرم دلچسب است اما می توانید در این فصل زیبا به دل طبیعت بزنید و اندکی از زیبایی های این فصل لذت ببرید . آماده شوید و لباس گرم به تن کنید و سفر کنید اما لازم نیست از تهران خارج شوید بلکه می توانید از جاهای دیدنی تهران در فصل زیبای زمستان لذت ببرید . برای اینکه بدونید برای  تهران گردی در زمستان کجا بریم با ما همراه باشید.

 • دریاچه شهدای خلیج فارس

مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس یکی از بزرگترین مراکز تفریحی در تهران و خاورمیانه است که حدود ۲۵۰ هکتار وسعت دارد که ۱۳۰ هکتار آن مربوط به پهنه آبگیر و باقی پهنه ساحلی است. این دریاچه در شمال غرب تهران و در محدوده شهرداری منطقه ۲۲ قرار دارد که از شمال و شرق به محور چهار باغ، بزرگراه همت و آزادگان، از جنوب و جنوب غرب به پارک جنگلی چیتگر و از غرب به بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران متصل است.

 • پیست اسکی شمشک

پیست اسکی شمشک ، دومین پیست بزرگ کشوراست که در نزدیکی تهران در روستای توریستی شمشک قرار دارد و یکی اززیباترین مکان های تفریحی در زمستان می باشد . این مکان زیبا در سال ۱۳۳۷ مورد بهره برداری و در سال ۱۳۷۵ از سوی فدراسیون جهانی اسکی عنوان پیست بین المللی را دریافت کرد.

 • پیست اسکی دیزین

پیست دیزین در ۷۴ کیلومتری شهر کرج و ۱۲۳ کیلومتر از تهران تا جاده چالوس فاصله دارد. این پیست که از معروفترین پیست های جهان است در سال ۱۳۴۸ تأسیس شده است و در ۶کیلومتری روستای ولایت روددر جاده کرج–چالوس قرار دارد .روستای ولایت رود علاوه بر پیست اسکی دیزین دارای دره های زیبا ، کوه ها و دشت های بسیار دیدنی است. پیست اسکی دیزین اولین پیست اسکی درایران است که برای برگزاری مسابقات رسمی مورد تایید فدراسیون جهانی اسکی قرار گرفته وعنوان بین المللی دریافت کرده است.

 • سورتمه تهران

سورتمه دربند در شمال تهران و در پارک گلابدره واقع شده است که پس از جمشیدیه مرتفع ترین پارک پایتخت است. سورتمه تهران ، یکی از تفریحات کاملا مهیج و ایمن در شهر تهران است که طرح آن از مونوریل گرفته شده است اما در این سورتمه امکان تنظیم سرعت و افزایش در نظر گرفته شده است . آبشار ۳۰ متری، آلاچیق خانوادگی، زمین بازی کودکان، پیست دوچرخه سواری، فضای سبز و… از امکانات این سورتمه می باشد .

جاهای دیدنی تهران در زمستان
تهران گردی در زمستان کجا بریم
 • قلعه لمبسر

این قلعه معروف ترین قلعه ی الموت بعد از آشیانه ی عقاب یا همان قلعه ی حسن صباح است و از جاهای دیدنی تهران در زمستان میباشد . قلعه ی لمبسر یا لمسر در شمال دشت قزوین در منطقه الموت و نزدیکی روستای رازمیان واقع شده است .در زمان اسماعیلیان از این قلعه به دلیل موقعیت استراتژیک و معماری منحصربه فردش به عنوان یک دژ نظامی فوق العاده و بزرگ استفاده میکردند. قلعه لمبسر بر روی کوهی مرتفع و بزرگ قرار دارد واز سه طرف با پرتگاه های احاطه شده است .این قلعه ۱۵۰ متری دارای اتاق ها و آب انبارهای بسیاری است . آب مصرفی قلعه لمبسر از رودخانه نینه روز بدست می آید و داخل سنگ چندین آب انبار با یک آبراه پر می شود.

 • ایوان سنگی نیاق

روستای نیاق در ۱۷ کیلو متری شمال قزوین است که صخره های بسیار بلندی دارد . این صخره به ایوان سنگی نیاق معروف است که حفره و سوراخ های بسیار بزرگی روی آنها ایجاد شده و زمان بارش باران پر میشوند. اهالی روستای ایوان سنگی نیاق عقیده دارند که یک قصر توسط محمد حنیفه بالای ایوان، ساخته شده که اکنون چیزی جز سفال از آن باقی نمانده است.

 • پارک جنگلی لویزان

یکی از زیباترین پارک های جنگلی تهران پارک جنگلی لویزان است که در بخش شمیرانات تهران قرار دارد . این پارک برای جلوگیری از افزایش بی رویه بافت شهری تهران به مساحت هزار هکتار در سال ۱۳۴۰ به صورت مصنوعی تاسیس شد.اگر می خواهید یک طبیعت گردی در پایتخت داشته باشید و از هوای پاکیزه بهره مند شوید ، به پارک جنگی لویزان بروید تا زیبایی های تهران را از زاویه ی متفاوتی تماشا کنید.

 • باغ پر ندگان

یکی از بزرگترین باغ های پرندگان ، باغ پرندگان تهران است که مساحتی به وسعت ۱۷ هکتار دارد و دارای ۱۶۸ گونه و ۳۰۰۰ بال پرنده است که در دل طبیعت پاک طراحی و ساخته شده است . این باغ در شمال شرق تهران و در دو فاز به اجرا در آمده است. فاز نخست ۵/۵ هکتار مساحت دارد و فاز دوم این پروژه شامل ۱۶هکتار است و به پرندگان دشت چر اختصاص دارد .در فاز دوم، پرندگان گرمسیری مورد توجه بوده اند ودر آن بخش هایی برای پرندگان شکاری اعم از عقاب، شاهین، لاشخور و جغد و انواع باغ ها مانند باغ ایرانی، باغ گیاه شناسی، گلخانه گیاهان تزیینی و همچنین پرندگان دشت چر و خزندگان پیش بینی شده است. در مجموعه باغ پرندگان آبزی، بیش از ۲۰۰گونه پرنده وجود دارد .

 • پل طبیعت

یکی از قطب های گردشگری شهر تهران ، پل طبیعت است که قدم زدن بر روی آن در فصل سرما نیز لذت بخش می باشد . این پل ۳۰۰ متری دو بوستان طالقانی در شرق تهران و بوستان آب وآتش و بنادر در غرب زمین های عباس آباد تهران را به هم مرتبط می کند. پل طبیعت با ۴ بزرگراه اصلی شهر یعنی حقانی، همت، مدرس و رسالت احاطه شده است.

 • آبشار تهران

یکی از جاذبه های دیدنی شهر تهران ، آبشار تهران است که با استفاده از مصالح طبیعی با هدف هویت بخشی به دامنه البرز، جلوگیری از تصرف زمین های و ایجاد ارتباط میان انسان و طبیعت ساخته شده است. در مجموعه تفریحی آبشار تهران می توانید از فضای سبز و محوطه طبیعی و هوای پاک لذت ببرید . آبشار تهران روبروی دریاچه چیتگر قرار گرفته است. با گذر از بزرگراه همت و حرکت به سمت غرب تهران این مجموعه بعد از جنت آباد قرار گرفته است.

جاهای دیدنی تهران در زمستان
تهران گردی در زمستان کجا بریم
 • هشت برکه رویایی

هنگام ایستادن در کنار بالاترین آلاچیق” آبشار تهران” می توانید هشت برکه کوچک و بزرگ را که در ارتفاعات مختلف ساخته شده اند ، مشاهده نمایید . هر ۸ برکه به شکل استخر ساخته شده اند و هر برکه با گیاهان مختلفی احاطه شده است. به علت تفاوت ارتفاع این برکه ها با هم آبشارهایی در مسیر عبور آب ایجاد شده که ارتفاع بلندترین آنها به حدود ۱۰ متر می رسد.

 • دریاچه تار در زمستان

در میان ارتفاعات البرز مرکزی دو دریاچه تار و هویر قرار دارند که از دریاچه های آب شیرین کوهستانی هستند. این دو دریاچه نه تنها در تابستان زیبا می باشند بلکه در فصل زمستان نیز زیبایی خاصی دارند . این دریاچه ها در ۳۰ کیلومتری شرق دماوند و در ارتفاع ۲۹۰۰ متری از سطح دریا واقع شده اند .اگر علاقه مند به سفر در زمستان به این دریاچه هستید حتما با تجهیزات کامل به آن سفر کنید . دور تا دور این دریاچه ها کوه هایی به ارتفاع ۵۰ تا ۵۰۰ متر قرار گرفته است.

 • پیست اسکی توچال

توچال قله ای از رشته کوه های البرز است که در شمال تهران قرار دارد و ارتفاع آن سه هزار و ۹۶۲ متر است . این قله در فصل زمستان پر از برف است . پیست اسکی توچال با ارتفاع سه هزار ۹۶۲ متری پنجمین پیست اسکی مرتفع دنیا است و دارای فضایی مناسب برای ورزش های زمستانی می باشد . زمان بازگشایی پیست اسکی توچال از اوایل آبان ماه است .

 • تفرجگاه باراجین

در دامنه کوه البرز ودر قسمت شمالی استان قزوین میباشد، مکانی خوش آب و هوا به نام تفرجگاه باراجین وجود دارد. درختان و پوشش گیاهی زیبا و رد شدن رود ارنزک از بلندای این کوه این مکان را زیباتر و خاص تر نموده است . این تفرجگاه از ابتدای اتوبان قزوین زنجان شروع می شود و تا دامنه البرز مرکزی ادامه دارد و برای سفرهای خانوادگی حتی در زمستان مکان بی نظیری است .

 • بوستان نوروز

بوستان نوروز از بزرگترین بوستان اراضی عباس آباد تهران است که کارکرد تفریحی، فرهنگی و تفرجی دارد که دارای بیش از ۹۰ هزار متر مربع مساحت می باشد . دریاچه بوستان نوروز دارای عمق ۱.۵ متری است که در قطعه چهارم اراضی عباس آباد قرار دارد و شامل دو قسمت شمالی و جنوبی با مساحت سه هزار و ۵۰۰ مترمربع و ۱۲ هزار مترمربع است. از ویژگی های این بوستان باغ گل، اسکیت پارک، آسمان نما، پارک دوستدار کودک و مسیرهای کالسکه و دوچرخه رو است. بخشی از این بوستان به نام «اکو» در نظر گرفته شده است که محلی برای معرفی آیین ها و سنت های کشورهای عضو اکو با محوریت آیین و سنت «نوروز» است . بوستان نوروز در اراضی عباس آباد و در قسمت غرب بزرگراه شهید مدرس قرار دارد .

 • بام تهران

یکی از دیدنی های جذاب تهران ، بام تهران است که با هوای پاک و کوهستانی افرادی فراوانی را جذب می کند. بام تهران به حد فاصل انتهای خیابان ولنجک تا ابتدای تله کابین توچال گفته می شود. در این نقطه ، تهران بزرگ زیر پای شما بسیار کوچک جلوه می کند. این منطقه دارای امکانات تفریحی و رفاهی مناسبی است و در فصل زمستان بسیار سرد است بنابراین اگر قصد رفتن به بام تهران را در زمستان دارید ، حتما لباس گرم به تن کنید .

 • پارک ارم تهران

پارک ارم تهران بزرگترین پارک تفریحی کشور است که وسعتی حدود ۷۰ هکتار دارد و در پنج کیلومتری غرب شهر تهران واقع شده است . این پارک از یک باغ وحش و سه شهربازی تشکیل شده است. باغ وحش آن دارای بیش از ۱۲۱ گونه جانوری است که بزرگترین باغ وحش پایتخت کشور شناخته شده است. این پارک در اوایل دهه ۱۳۵۰ با سرمایه اسدالله خرم ساخته شده و به نام خودش نام گذاری شده بود که پس از انقلاب و مصادره در تملک بنیاد مستضعفان در آمد. در دریاچه هشت هکتاری پارک ، امکانات قایق رانی وجود دارد که برای مسابقات قایق رانی و اسکی روی آب مورد استفاده قرار می گیرد. بخش های اصلی پارک ارم، باغ وحش ارم، شهربازی ۱، شهربازی ۲ و شهربازی ۳ هستند.

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *