کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

انواع سازه های چوبی

منتشره شده در چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

انواع سازه های چوبی

انسان از دیرباز برای ساخت سازه های مختلف از چوب استفاده کرده است. مهم ترین سازه های چوبی که امروزه با چوب های با کیفیت و رعایت استاندارد ساخته می شوند عبارت اند از ویلا، خانه، کلبه، آلاچیق و خانه های متحرک. با توجه به این که ما در کشور زلزله خیزی زندگی می کنیم، چوب ‌یکی از بهترین مصالح برای ساخت سازه های مسکونی است. همچنین سازه های چوبی ظاهر زیبا و اصیل و منحصر به فردی دارند که با وجود هزاران سال استفاده مستمر، هرگز برای بشر قدیمی و از مد افتاده نمی شوند.

کلبه چوبی

کلبه چوبی
کلبه چوبی

کلبه های چوبی یکی از کلاسیک ترین ساخته های دست بشر هستند و از محبوبیت بالایی برخوردارند. یکی از ویژگی های ساخت این سازه چوبی سرعت بالای آن است چرا که مصالح در ساختمان های چوبی بسیار سبک هستند و نیاز به صبر و خشک شدن ندارند. کلبه های چوبی با استفاده از مواد مخصوص نسوز مثل پانل گچی از خطر آتش سوزی محافظت می شوند و دیوار های آن، عایق صدا هستند. کلبه ها در انواع یک یا چند طبقه، تراس دار و بدون تراس طراحی و ساخته می شوند.

خانه و ویلای چوبی

در حال حاضر ویلا ی چوبی و خانه های چوبی با استاندارد های روز آمریکا و اروپا طراحی و ساخته می شوند و طراحی آنان مطابق با سلیقه متقاضی صورت می گیرد. ویلا های چوبی در ابعاد مختلف ساخته می شوند و از نظر اندازه هیچ محدودیتی ندارند. همچنین رنگ چوب مورد استفاده تنوع دارد و نمای بیرونی با خواست مشتریان کاملاً قابل تطبیق است.

خانه و ویلای چوبی
خانه و ویلای چوبی

جذاب ترین بخش سفارش خانه های چوبی شاید همین باشد که تا جزئی ترین مسائل و کوچک ترین فضا ها مطابق میل شما طراحی می شود و هر ایده ای که داشته باشید در آن ها ممکن است. در ساخت خانه های چوبی عمدتا از چوب درختان نواحی سردسیر استفاده می شود. این چوب ها به اندازه ی کافی مستحکم و مقاوم و بلند هستند و برای خانه سازی بسیار مناسب اند. خانه های چوبی در مقابل عوامل و شرایط خارجی و طبیعی مثل اکسیداسیون، طوفان، آتش سوزی، حشرات موذی مقاوم هستند و طراحی های مختلف مدرن و کلاسیک دارند.

آلاچیق چوبی

آلاچیق های چوبی از دیگر سازه های چوبی هستند که در خانه های ویلایی و فضاهای باز مورد استفاده قرار می گیرند و اگر جنس چوب آنها خوب باشند، در معرض باد و باران و سرما و تابش مستقیم آفتاب صدمه ای نمی‌ بینند. در ساخت آلاچیق،‌ از چوب و فلز استفاده می شود و می تواند در طرح های مختلفی به شکل مربع، دایره، مستطیل، شش یا هشت ضلعی ساخته شود. همچنین می تواند در یک یا ۲ طبقه طراحی شود. ظرفیت آلاچیق ها معمولاً بین ۶ تا ۸ نفر است و متداول ترین و محبوب ترین طرح آلاچیق چوبی، شش ضلعی است. طراحی حرفه ای و ساخت اصولی آلاچیق های چوبی در استحکام و بقای آنها نقش مهمی دارد.

 

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *