کاربر مهمان، خوش آمدید.  ورود به پنل کاربریثبت نام

مشاغل صنعت و صنایع ایران

پورتال ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته

صنعت و صنایع
به پورتال تخصصی و حرفه ای ثبت و تبادل اطلاعات صنایع ایران و مشاغل وابسته خوش آمدید
شما هم به جامعه بزرگ صنعت و صنایع ایران بپیوندید...

آنچه اپل از کاربرانش میداند

منتشره شده در سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

آنچه اپل از کاربرانش میداند

اپل هم مانند فیس‌بوک، در دسترسی به اطلاعات کاربران، تحت فشار قوانین جدید اتحادیه اروپا قرار گرفته است. بر این اساس، شرکت می‌بایست یک نسخه از اطلاعات کاربران که به آن‌ها دسترسی دارد را در اختیار آن‌ها قرار دهد. فرقی نمی‌کند که ساکن ایران باشید، اروپا یا امریکا؛ هرجا که باشید می‌توانید از این قوانین و مزایای آن بهره‌مند شوید و نسخه‌ای از اطلاعات خودتان که اپل به آن‌ها دسترسی دارد را دانلود و مشاهده کنید. در ادامه این مطلب، با تهیه نسخه‌ای از اطلاعات‌تان که اپل به آن‌ها دسترسی دارد، آشنا می‌شوید.

اپل به چه اطلاعاتی دسترسی دارد؟

مجله دیجیتال «computerworld» ادعا می‌کند که اطلاعات موجود در اطلاعات دانلود اپل شامل: تاریخچه خرید دیجیتال Apple iTunes Store، درخواست‌های پشتیبانی مشتریان (customer-support)، تاریخ تعمیر، آهنگ‌های شناسایی شده توسط iTunes Match، تاریخچه به‌روز رسانی‌های نرم‌افزاری (software-update) و درخواست‌های اعتبار است.

مقایسه دسترسی و اختیارات کاربران اپل با کاربران گوگل و فیس‌بوک

برخلاف گوگل و فیس‌بوک، نمی‌توانید اطلاعات موجود در فایل اپل‌تان را فقط به خاطر عدم علاقه‌مندی به داشتن آن‌ها حذف کنید اما در صورت برخورد با اطلاعات غلط، می‌توانید از شرکت بخواهید که آن‌ها را حذف کند. اما شرکت با این استدلال که ممکن است درخواستی برای آزار یا ایجاد مشکل برای دیگر کاربران باشد، حریم خصوصی کاربران را به خطر بیاندازد یا از سر نا آگاهی صورت گرفته باشد، تمامی درخواست‌ها را نمی‌پذیرد.

اپل و امنیت دردسر ساز آن

اپل درمورد دسترسی کاربران به اطلاعات شخصی‌شان، سخت‌گیرتر از گوگل و فیس‌بوک عمل می‌کند. برای دسترسی به اطلاعات‌تان، به چیزی بیشتر از یک ورود موفق نیاز دارید. شاید تصور کنید که این کار باعث دردسر شما می‌شود اما در اصل امنیت حساب کاربری شما را تأمین می‌کند.

نحوه دسترسی کاربران اپل به اطلاعات‌ قابل دسترسی‌شان

در ادامه می‌بینید که چطور می‌توانید به اطلاعات‌تان در حساب اپل دسترسی داشته باشید.

۱‌. به صفحه Apple’s Privacy Policy بروید.

۲‌. در قسمت «Access to Personal Information»، روی «Privacy Contact Form» کلیک کنید.

آنچه اپل از کاربرانش میداند

۳‌. منطقه ثبت شده در حساب کاربری‌تان را انتخاب کنید.

آنچه اپل از کاربرانش میداند

۴‌. روی منوی آبشاری که در تصویر هم نشان داده شده است، کلیک کنید.

آنچه اپل از کاربرانش میداند

۵‌. گزینه «Privacy issues» را انتخاب کنید.

آنچه اپل از کاربرانش میداند

۶‌. به حساب کاربری‌تان وارد شوید، در فیلدهای «subject» و «comment»، عبارت «I am requesting a copy of my personal information» را وارد و روی دکمه «Submit» کلیک کنید.

اپل برای پیشگیری از دستری افراد خرا‌ب‌کار یا هکرها به اطلاعات شما، و برای احراز اصالت هویت فردی، با شما تماس می‌گیرد. برای نمونه می‎توانید متن ایمیلی که این شرکت برای احراز اصالت یکی از کاربرانش، برای او ارسال کرده است را در تصویر زیر ببینید.

آنچه اپل از کاربرانش میداند

اطلاعات شما در یک فایل زیپ رمزنگاری شده و به‌صورت ضمیمه، همراه ایمیلی مشابه تصویر بالا و رمز عبور هم به‌طور جداگانه در یک ایمیل دیگر برای‌تان ارسال می‌شوند. به‌طور کلی فرآیند درخواست اطلاعات و ارسال آن‌ها برای شما، حدوداً یک هفته زمان می‌برد.

 

منبع : نت نوشت

مشاغل صنعتی ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.